Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok adni vacsora tippeket...

Tudnátok adni vacsora tippeket egy 9 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Ilyekor ti már a reggelit is kiváltottátok, vagy az ráér 1éves korában?

Segítségeteket előre is köszönöm!


2014. febr. 12. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos a kisfiam és még tápszer a vacsora. Egy ideig még az lesz én úgy gondolom.

A reggelit viszont 9 hónaposan kezdtük kiváltani, általában vajas kenyeret eszik és délelötti alváshoz kap egy kicsi tápszert.

2014. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9 hónapos a fiam, naponta még háromszor szopizik, csak két étkezést váltottunk ki, nekem azt mondta a védőnő, hogy nem kell kapkodni, jó ez így. Szóval ő még reggel és este egyelőre biztosan tejet kap.

Egy ideig én külön főzögettem neki, de már nagyjából azt eszi, mint mi. Pl. simán adok neki abból a spenótból, amit magunknak csinálok, de turmixolok hozzá neki husit és krumplit, vagy ha spagetti van, akkor kap a tésztából sima sűrített paradicsommal, sajttal. Amúgy szinte már mindenféle zöldséget megkóstolt, általában husival, krumplival főzve, zöldséglével (néha anyatejjel) turmixolva.

Amúgy én innen merítek néha ötletet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__etelek..

2014. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!Sajnos én csak magamra számíthatok, mert nagyon fiatal védőnőnk van, aki semmit nem mond, hogy mit hogyan és mikor, ha kérdezek is, konkrét választ nem kapok, csak mellébeszélést. :/

Nekünk még csak egy fogunk van, darabosat még egyáltalán nem tud enni, így a tészta, kenyér kilőve.

De jó neked kedves második válaszoló hogy neked még szopizik. Nekem sajnos tápszeres már 6.5 hónapja :( Reggelire és vacsorára még tápszert kap. Maximum mennyi idős korára kell kiváltani az összes étkezést?

2014. febr. 12. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 8-10hós koráig nem nagyon vacsorázott,sose kellett neki a tápszer.De 10hós korától tápszerbe tejpépet kapott és kanállal vacsizott.

REggelit már 6hónapos korban kiváltottuk,ahogyan a tízórait,ebédet és uzsonnát is.De mondjuk én gyerekem nem igényelte már a tápszert és cumisüveget sem akkor,így nem is volt más lehetőségem.

2014. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónapos volt,mikor az esti menetrend a köv. volt: 6 körül evett az ebédjéből (pépes főzelék husival -neki 10 hónaposan volt csak foga). 7 körül fürdés, utána tápszer. Így éjjel "csak" 2-3x kelt fel, addig 6-8x volt éjszakai ébredés. Most 16 hónapos most is sokat van fenn éjjel, de a vacsorával sokat segítettünk a dolgon. Még most sem eszik nagyon kenyérfélét (helyette t.k.ropi v.kölesgolyó), sonkát, sajtot igen. Ráér 1 éves korára kiváltani a reggelit, de nekem még most is reggel tápszert iszik, majd 9 körül eszik vmit krémtúró, zabpehely gyümivel, joghurt...ilyesmit.
2014. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!