Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves akaratos. Ti...

Másfél éves akaratos. Ti hogyan kezeltétek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 19 hónapos, örökmozgó, nincs egy nyugodt perce sem. Eddig is akaratos volt, de még el tudtam terelni a figyelmét. Azonban mostanában rémesen telnek a napok. Lehetetlen dolgokat talál ki, mindenért sír, ha meglát egy üveg poharat azzal akar játszani, ha kést, akkor meg azzal. Nem tudok főzni és semmit csinálni ha ketten vagyunk, mert állandóan veszélyes dolgokat csinál, rohangál az ágyon, feldönti a ruhaszárítót, míg kimentem a mosdóba kiöntötte a szemetet, letépi a függönyt. Elég leleményes. Egész nap foglalkozom vele, játszunk, mondokazunk, sétáltunk, de hát emellett el kell végeznem az itthoni teendőimet és egyéb szükségleteimet, amire a napközbeni rövidke alvás nem elég. De igazából tényleg az akaratosság a legnagyobb baj. Hiába mondom el neki egy nap százszor, hogy az üveg pohár nem játék, mert eltörik blablabla és adok neki cserébe műanyagot, azt földhöz vágja és ordít, hiába mondom el hogy ágyon nem állunk fel mert leesik és nagyon megüti magát, hogy a kés nem neki való stb. Mindezt türelmesen teszem egy nap ha kell 100-szor is elismételem, de már fogy a cérna. A jàtékok nem kötik le, azokkal csak oltári káoszt csinál. Valakinek ötlete? Tapasztalata? Javul ez majd ha már akkora lesz, hogy a játék lesz az érdekes, nem holmi üveg pohár, stb???

2014. febr. 12. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ket lanyom van es mindegyik nagyon akaratos, a kicsi 1,5 eves a nagy 3,5 eves.

Legy következetes, nalunk a nagy mar egeszen kinötte ezt, jol kezelhetö.

A kicsi most a nagyon durva.


Ami veszelyes azt zard el elöle. Ilyen az üvegpohar, kes stb... ezeket olyan szekrenybe ragd amit nem er el, és legyen egy magasabb polc ahova felteszed ha hasznaltad stb... ez nem lesz mindig igy meg kb fel ev amig igazan veszeleyesek ezek ra.

A kanappera ha felall leveszed minden egyes alkalommal, és elmondod erthetöen egyszerüen, hogy NEM. Ha nem erti meg sokadszorra akkor kimentek a szobabol es becsukod az ajtót. ha ott vagy akkor egyszerüen oda ülsz és nem engeded fel amig ugral, felall. Legyen neki egy alternativa, a földön egy matrac amin ugralhat, igy mikor kanappere akar menni akkor a matracra tereld at.


En most mar a kicsivel mindent össze pakoltatok ha szetdobalja. Ha a kukat kiboritotta akkor egyszerüen oda allsz es össze szedeted vele. Addig nem mehet el mig kessz nincsen. kezet barmikor lehet mosni. szerintem max meg 1x fogja kiönteni, es többet nem.

ugyan igy mas dolgokkal is.

kislanyom amiben durva, hogy ami nem kell neki azt rögtön eldobja. es ezt teszi az etellel is. most mar ha löedobja mar maszhat is le es szeheti fel.


komolyan el vagyok most en is keseredve de tudom, hogy csak idö es elnövi. persze a nagy is neha meg beprobalkozik, de ö mar tudja, hogy következmenye van.

2014. febr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is egy 18 hónapos, elég erős természetű lányom van. Nálam szerencsére nincsenek ilyen veszélyes "játékok" kitalálva a részéről, de a földhöz vágja, ha nem azt és akkor kapja meg amikor azt ő úgy gondolta. Ha az utcán nem akar abba az irányba indulni, amerre én, akkor képes olyan ultrahangon visítani...

Nekem van egy 7 éves lányom is. Én is nagy bajban vagyok vele néha, amikor ilyeneket csinál, mert a nagylányom soha nem hisztizett.

Nálam az vált be, hogy megmutatom neki a veszélyes dolgok veszélyhelyzetét. Értsd úgy, hogy ha mindenáron pl. a tűvel akar játszani, és már ezerszer elmondtam, hogy az nem játék, mert szúr, akkor megfogom a kezét, vagy kérem őt, hogy tegye a hegyéhez és megszúrom (persze csak picit, de mégis úgy, hogy azt érezze). Ugyan ez volt a sütővel. Hiába mondtam el, hogy meleg... nem hitte. Odahívtam és közel raktam a kezét (persze nem fogtuk meg) hozzá, hogy érezze. Az utcán mostmár ha nem akar jönni, akkor otthagyom (persze figyelve, hogy mit csinál) és egy nagyon rövid idő után jön.

Persze neked nem azt tanácsolom, hogy a késsel próbáld ki neki, hogy az vág, de ha hisztizik hagyd ott. Ezt is szoktam csinálni. Ha nagyon rájön a hisztizhetnék, akkor ott hagyom a szobába és mondom neki, hogyha magához tért, akkor jöjjön utánam (persze itt is figyelni kell közben rá, hogy ő ne vegye észre).

Esetleg a mozgásigénye nincsen kielégítve a fiadnak. Lehet, hogy lakótelepen laktok és ebben a borongós esős időben nem tudtok eleget kimozdulni. Ajánlom a játszóházakat. Mind testileg mind szellemileg fárasztja a gyerekeket.

Nem tudom, hogy valamennyire tudtam-e neked segíteni.

Igazából még én is csak próbálkozom a lányomnál, de az biztos, hogyha én határozottabban reagálok valamire az használ....

2014. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Komolyan már azt hittem,hogy én csinálok valamit rosszul... Ugyanilyen rosszcsont fiam van,néha le kell mennem alfába,hogy ne ordítsak bele a nagyvilágba. Nálunk is dobál,csapkod,feszíti magát,földön fetreng,ha valamit elveszek tőle. Hiaba magyarázom szépen,nem érdekli,visít,taknya-nyála egybefolyik. Most az új hobbija,hogy egész nap nyafog. Baromi idegesítő. Van egy fa kisvonatja,3 részből áll. Nagyon jól tudja,hogy hogy kell összerakni,de addig nyávog,amíg én meg nem csinálom. Ha e megvolt,természetesen szétszedi és kezdődik a nyávogás újra. Ha nem teszem össze neki,akkor totál idegbeteg fejet vág,földhöz vágja többször a játékot,aztán magát is. Ha etetem,az nem jó neki,ha egyedül ehet,akkor dobálja az ételt,vagy szétmaszatolja. Áhh,teljesen ki vagyok én is,mert egyébként egy annyira vidám,okos,ügyes gyerek és akkor ezekkel táncol az idegeimen :S szerintem ez életkori sajátosság náluk,majd kinövik,de addig velünk mi lesz? :-) bevallom,nem gondoltam,hogy ez a korszak ennyire nehéz,de baromira úgy tűnik,hogy ez sajnos ilyen. Emellett pedig édesek,okosak,kis huncutok,de eeezek a stiklik,hát nem egyszerű. Bocsi az offért,de ki kellett írnom magamból.
2014. febr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem következetes lenni, és a pakolásba is bevonom, és természetesen a veszélyes dolgok biztos helyen vannak. Úgy érzem aktív a napunk, lakásban lakunk, játszóházba hétvégente megyünk csak, vagy nagyszülőkhöz kertes házba, vagy usziba, de azok a napok sem jobbak. Néhány hete lett csak ennyire durva a helyzet. Van úgy hogy ha elmondom es akkor sem hagyja abba a hisztit ràhagyom, de inkább idegileg és lelkileg visel meg a dolog. Van mikor a nagy nyüzsitől este annyira faj a fejem hogy úgy érzem kiesnek a szemeim...
2014. febr. 12. 13:35
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as! Mintha magunkat olvasnám: evés detto, favonatos dolog nálunk a következő: van egy kismotor hozzá egy tűzoltó bábu, rá lehet ültetni, meglöki, leesik, vissza tudja tenni de ordít, visít hogy rakjam vissza... Meglöki, leesik...
2014. febr. 12. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 20 hónapos, ő toporzékolós hisztit nyom. Nagyon vicces, a nagyobbik gyerekem (ő fiú) üvöltőset produkál még 4 éves létére.

A kicsi nálunk is akaratos, amibe tudom belevonom, de igazából róla szól az élet, amíg a tesója oviban van. Néha elszöszmög magában, de van olyan nap, amikor semmi se jó, akkor üvölt, csapkod, dobál mindent: játékot, ebédet, ami a kezébe kerül. És felmászik mindenhová, ahova nem kéne. Nálunk is csak a türelem, ölelgetés, vele való foglalkozás és a napi 100x nemszabad/ejnye vált be. Már gyönyörűen mondja, hogy ejnyeejnye, ha ledob valamit :)

2014. febr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 20 hónapos lesz hamarosan és volt egy nagyon rossz időszakunk, amikor betöltötte a 1,5 évet. Olyasmi volt, mint Nálatok, rettenetesen kivoltunk a férjemmel mindketten, de különösen én. Úgy tűnt, semmi se használ :( A figyelemelterelést sokszor csináltuk, csinálom a mai napig, de van egy határ. Vannak dolgok, amiket nem lehet, amiket nem lehet úgy, hanem csak másképp. Meg kellett értenem, hogy én vagyok a felnőtt, ő meg a gyerek és nem mehet ki sapka nélkül, mert éppen az tetszik, nem állhatunk télen az ajtóban fél óráig, mert ő nem hajlandó bejönni (de kimenni se igazán). Szóval határokat kell húzni, és néha bizony rászóltam, hogy ebből vagy abból elég legyen. Volt egyfajta hisztije, amit ma már felismerek, ami nem is igazán hiszti. Ilyenkor éhes/fáradt és ilyenkor mindennel ellenkezik, semmi se jó. Ilyenkor ki kell elégíteni a vágyát, lefektetni vagy megetetni, és akkor minden megoldódik. Emellett 3-4 hét alatt sokat javult a helyzet, persze akaratos, dacos, mindig van valami, amit kitalál, most pl. csak mélytányérból hajlandó enni, de ezek a 1,5-2 évesek imádnavaló dacos dolgai már inkább megnevettetnek, mint kiakasztanának. Persze vannak rossz napok, amikor bal lábbal kel, olyankor kell hozzá az idegrendszer, de tényleg sokat javult a helyzet 18 hós kora óta. Szóval kitartás és következetesség!
2014. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!