Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más 14 hónapos is aki...

Van más 14 hónapos is aki ennyire hisztis, akaratos?

Figyelt kérdés

Kisfiam,ha nem tetszik neki valami visít,kirúgja magát ha az ölemben van,földhöz is vágja magát,dobálja ami épp a kezében van(vagy direkt megfog valamit,hogy eldobhassa dühében)vagy üti aki éppen ott van,vagy a földet...

Igyekszem kezelni,nem ez a kérdés,hanem hogy van-e más is ilyen erős akaratú gyerekkel megáldva?:)első fiam se volt semmi,de most a 2.túltesz rajta:)


2014. febr. 4. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. :)
2014. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Nekem a nagy is hisztis volt és most örömmel tapasztalom, hogy a kicsi is az. Ha ezen az időszakon túl lesz és ő is olyan határozott személyiségű lesz mint a nagyfiam, akkor megéri. Én a hisztit természetes folyamatnak fogom fel, a gyerekem normális személyiségfejlődésének állomásaként, és mindjárt könnyebb túlélni.
2014. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele.

Nagyobbik fiam 3 éves,tudja hogy nem lehet hisztizni,mert nincs értelme,nem kapja meg amit akar ilyenkor,de mégis néha elönti az agyát a "düh".Ilyenkor azt látom rajta,hogy őszintén ideges,dühös.Sajna én is és apja is ilyenek vagyunk,néha nekem is fékeznem kell az indulataimat ha valaki nagyon felhúz...ők meg még egyáltalán nem tudják kezelni az érzéseiket.Ne nézzetek hülyének ezért,de néha olyan érdekes látni rajtuk ezt a nyers erőt:)Mert ez az szerintem.Amúgy én is úgy gondolom,hogy legalább határozott személyiségek lesznek,ami nagyon jó:)

Csak néha a szüleimtől kapom meg,hogy mi nem hisztiztünk így...:)

2014. febr. 4. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első ilyen volt születésétől fogva. Igazából nem is tudom, mikor kezdődött nála a dackorszak, mert soha nem volt egyszerű eset. Most 3,5 éves, sajnos még mindig gyakoriak nála ezek az indulatkitörések, vannak nyugodtabb heteink, amikor azt hiszem, túl vagyunk a nehezén, de aztán az egész felfokozva tér vissza. A kicsi lányom hamarosan betölti a kettőt, eddig ő volt a megtestesült nyugalom, de mostanában ő is feszegeti a határait.

Igaz, az én szüleim szerencsére nem bezzegelnek. Az öcsém ugyanolyan gyerek volt, mint most a kisfiam, anyu szenvedett vele eleget, és most egy szuper, felelősségteljes, komoly férfi vált belőle. Sőt, sokkal többre vitte az életben, mint én, a korábbi nyugis, mindig szófogadó kislány.

2014. febr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még olvassátok írjatok valami bíztatót :D Én most pont így vagyok 14 hós fiammal :D
2023. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!