Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 15 hónapos, írtó...

A kisfiam 15 hónapos, írtó hisztis, akaratos. Hogyan kezeljem azt, hogy ha akar valamit, akkor az kell neki rögtön és ha nem kapja meg akkor ordít, toporzékol? Elég kínos, ha az az érdekes dolog egy idegen kezébe van :-)

Figyelt kérdés

persze tudom, figyelemelterelés

De meddig tart ez?


2013. máj. 6. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én fiam 10 hós, de már látom hogy ilyen lesz, kezdek rettegni. Anyu szerint az első feladat megértetni vele, hogy ne hisztizzen. Én is ilyen voltam, földhöz vágtam magam a boltban satöbbi. Anyu úgy nevelte ki belőlem, hogy hiszti alkalmával otthon leöntött egy pohár vízzel. Ha legközelebb hisztiztem, elég volt csak egy poharat mutatni, és rögtön abbahagytam. Ha a boltban palávereztem, elmondta (tehát vigyelmeztetett előre) hogy ha nem hagyom abba, büntit kapok. (Pl. kedvenc játék elkobzása) És amikor legközelebb figyelmeztetett, már abbahagytam. Én nem tudom, hogy ezek jó módszerek-e, én is még előtte vagyok a problémának.
2013. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Sokáig tarthat, ha nem szoktatod le róla idejében. Szépen mondod kétszer, hogy az, "nem a mienk", harmadjára már nem mondod, hanem rácsapsz a fenekére. Hiszti ellen nincs más orvosság.
2013. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

nem figyelemelterelés nem a legjobb megoldás, mert a gyerek nem hülye, a figyelmet max ideglenesen lehet elterelni.


Próbálj elöre készülni ezekre a szitukra, és elöre figyelmeztetni, megbeszélni vele.

Gugolj le az ös zintjére nézz a szemébe és úgy beszélj vele. Adjál neki alternatívát, mutass neki hasonló dolgot.


Pl jön a julcsi játszani hozzátok és elkezd a labdával játszani. Természetesen egyböl a te fiadnak is kell, és elkezd ordítani. Mielött jön Julcsi megbeszéled vele, hogy jön egy kislány játszani,és ö is játszhat mindennel. nem kell sírni miatta. Mikor ott lesz persze elkezd sírni, de ekkor megmondod neki, hogy most Julcsi van soron, kicsit várnia kell, addig játszon a motorral. Vagy ha Julcsi elég nagy hozzá, akkor játszanak együtt. Mutasd meg neki, hogy lehet a labdát gurítani.


Ha valamire várni kell, amíg megkaphatja üljetek le együtt és várjatok rá együtt.

A türelmet meg kell tanulnia, mi ezt a gyereksporton tanultuk meg, ahol sorban kell álni pl trambulinra vagy az óriás hintához.

Ne keseredj el, kitartás, ez nem megy egyik napról a másikra.

2013. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értelmes a kisfiam tényleg, tudja hogy a telefont a fülünkhöz tesszük, a kulcsot hova, hova való a cipője, ha mondom neki, hogy tapsi, akkor tapsol stb, tehát beivódnak a dolgok a rendszerességgel.

De ha arról beszélek, hogy mit miért nem szabad, teljesen az az érzésem, hogy semmit nem fog fel belőle.

2013. máj. 6. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És milyen jól érzed! Képzeld az enyém ugyanez és most lesz 16 hós. Van már egy 4 éves tesója, Ő nem volt ilyen. Még sajnos nem tudom hogyan kezeljem. Én most azt próbálom, hogy közönyös vagyok vele ilyenkor. Egyszerűen rá sem nézek. Ettől egyelőre még idegesebb de remélem rájön hamar, hogy azért nem veszem észre mert úgy viselkedik. most jobb ötletem nincs. Én a boltban is ezt csinálom. És közben ég a pofám. :O De ez van! Akinek nincs gyereke az azért ne merjen szólni egy szót se akinek meg van az azért tudja miről van szó. Mindig abból indulok ki, hogy persze hogy megnéznek az emberek, én is nézem ha üvölt ha egy gyerek de nem a gyereket sajnálom hanem a szülőket. És inkább most mint később. Ez csak egyre rosszabb lesz ha nem teszünk ellene. ja, és az enyém üt, harap, húzza a hajunkat! Igazi kis terrorista!
2013. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A tiéd is bak jegyű kisfiú? Szupi! :p Úgy látszik ezzel jár. :)
2013. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 15 hónapos és ugyanez a szitu, márisrögtönkéső típus és ha nem kapja meg, elereszti magát, leül bárhol bármikor vagy toporzékol és úgy üvölt mint akit ölnek. Nekem az egyetlen ami bevált eddig, az az, hogy felveszem és elviszem, ha raplizik, ha lenyugodott visszamegyünk, újrakalibráljuk :D A figyelemelterelés már nem műkszik, mert már emlékszik hogy mit is akart pár pillanattal ezelőtt :)) Nem tudom ez a lótifuti módszer meddig fog beválni, persze közben mondom neki hogy nem szabad és miért, de kétlem, hogy halvány figyelmet is fordítana rám...
2013. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az én kisfiam 15,5 hónapos, ugyanezeket produkálja. Ő bevásárláskor pakol ezerrel, persze én visszatenném a helyére a dolgokat, nehogy ledobja és eltörjön stb., de ő nem engedi, ilyenkor hisztizik nagyon és annyira kellemetlen. Meglát más kocsijában valamit, ami kellene neki, rámutat és "nyam-nyam", én elhozom onnan, hiszti. Ha valamit kiszemel magának, mondja, hogy "kap-kap", de ha nem adok oda neki valamit, ugyanez. Próbáltam már, hogy leguggoltam elé és elmagyaráztam (volna) neki, hogy mindent nem "kap", próbáltam átölelni, vagy felvenni ilyen esetben, de nem vált be. Ha felvettem, a karomban rugdalózott, hisztizett, még rosszabb volt. Sajnos eddig semmi nem jött be nekünk, már olvastam nagyon sok helyen, hogy kezeljük a hisztit. Abban reménykedem, hogy idővel kinövi, addig pedig próbálok türelmes lenni, ami néha nagyon nehéz.
2014. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne figyelj rá,egy idő után abba fogja hagyni,ha lássa hogy nem érdekel,és nem figyel rá senki.
2015. febr. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!