Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinél hamar jött a kistesó,...

Akinél hamar jött a kistesó, esetleg váratlan "becsúszott" baba?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos, terveztünk kistesót de kicsit később.

4 hónapja abba hagytam a fog gátló szedését mert nem éreztem tőle magam jól, 2 hete voltam is orvosnál és irattam másikat. A ciklusom 35. napján járok, nem meglepő hogy még nem jött meg mert 40 napos ciklusaim vannak gyógyszer nélkül.

"Poénból" csináltam egy tesztet reggel, és olyan erős pozitív hogy majd kiszúrta a szemem. Remegés és sírás közepette csináltam gyorsan még egyet, az is pozitív.

Teljes kétségbe esésben vagyok, nagyon félek, hogy jó e ez így.

Amit írtam, tervben volt még egy baba de majd később, ha a kisfiam nagyobb lesz, 2-3 éves, félek hogy nem bírok majd kettő picivel.

Tisztában vagyok vele hogy felelőtlen voltam, menzesz előtt 1-2 nappal és menzesz után 1-2 napig nem védekeztünk mert hogy hol van még a peteérés, ami nekem amúgy nem is szokott lenni, kisfiamra is egy évet vártunk mert nem volt soha peteérésem.

Lehet hogy sokan azt írjátok majd hogy ha már ilyen hülye voltam akkor vállaljam a felelősséget és ne sírjon a szám, de ha esetleg járt más is így, írnátok?

Ti is féltetek?

Eszetekbe jutott az abortusz?

Nálunk nem került szóba, csak anyukám mondta hogy ha nem merjük vállalni ő mellettünk áll abban hogy elvetessük.

De hogy vetethetnék el egy kisbabát, amikor amúgy is szerettünk volna még egyet, azért nem vetetném el hogy 1 év múlva jöjjön, ahogy terveztük.

Az anyagiak miatt nem félek, jól elvagyunk, nagy a ház, autó, rendes munkahely.

Inkább attól félek hogy mi lesz kettő babával, mennyire lesz nehezebb. Engem megviselt kisfiam születése, kb 9 hónapos lehetett amikor elkezdtem élvezni az anyaságot. Állandóan fáradt voltam, elegem volt, nem igazán bírtam a strapát pedig talpra esett nő vagyok. Mostanra sikerült úgy alakítani az itthoni teendőket hogy nem úszok a munkában és szívesen játszom a kisfiúnkkal is, most minden szép és jó és félek hogy újra beleesek a mélyvízbe és kezdődik minden elölről.

Kaphatnék egy kis bíztatást?

Köszönöm szépen.


2014. febr. 14. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned :) Nálunk 1 éves volt a nagy, a mikor jött a pici. Egészen más, könnyebben kialakítod a rutint, mert már/még benne vagy a gyakorlatban. Így legalább együtt nőnek fel, hamar összenőnek, nálunk is így volt.
2014. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nos nyilván nehéz lesz két kicsivel,de kb 1,5 év lesz már köztük,nézd a jó oldalát legalább 1,5 és nem kevesebb.Nekünk a fiunk becsúszott baba volt,igaz első de hidd el nekem így is hatalmas sokk volt főiskolásként épp életem legjobb időszakában meglátni egy halvány igaz de két csíkos tesztet.Kb 1 hétig bőgtem,é 10 hetes volt mire elfogadtam a terhességet,mire elmondtuk a szülőknek,ugyanis a nőgyógyász közben elküldött a családsegítőhöz is,hogy vele beszélgessünk a döntés előtt.Aztán a terhesség alatt lelkileg jól voltam, az elején voltak rosszullétek meg a vége fele már kényelmetlen volt,de probléma mentes terhesség volt,aztán a szülés után jött a fekete leves a csecsemősök miatt is a szoptatási problémák miatt is és ahogy kezeltek, a párom messze volt tehát ezek miatt depressziós lettem és jó 3 hónap volt túl lenni a nehezén,de kb 1 éves korában éreztem először igazán,hogy Ő a fiam.

Aztán most november pozitív lett a tesztem hihetetlen módon ismételten,de most nem féltem most örültem,persze este rám jött mi lesz velünk,még annyi dolgunk van a 2. előtt,mi van ha lesz velem valami mi lesz a kisfiammal,de a következő percben úgy örültem a babának.Aztán sajna 3 napra rá elvetéltem,bevallom borzalmasan érintett a dolog majdnem 2 hét volt mire úgy túltettem magam,hogy nem bőgtem ha babát láttam.Persze nekem kicsit könnyebb lett volna ha megmarad mert akkor 2,5 éves szobatiszta,elég önálló kisfiam volt már.Fel a fejjel nehéz lesz az első 1-2 év biztosan de hidd el más is megoldotta te is megfogod!

2014. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Készülj fel, hogy marha nehéz lesz! A Nővérem fia szintén 10 hós volt amikor megfogant a kistesó. A terhesség szenvedés volt, fáradt volt, a 13 kilós gyerekét emelgetnie kellett, állandóan aludt volna stb.

Megszületett a tesó, a nagyobbik gyerekre annyival kevesebb idő jutott, teljesen elkanászkodott...hisztis és neveletlen lett. A kicsi 2 óránként kelt enni, de a nagy is felkelt még éjjelente legalább 1x, de volt hogy 2x. Hulla volt a nővérem 4 hónapig. Nem bánta meg , mert a gyerekei a legfontosabbak, de a mai napig azt mondja hogy az csinálja okosan aki legalább 2 évet vár!

2014. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Gondold át jól. Én a másik oldalról írok :). A bátyám tervezett gyerek volt, 6 hónapos korában (!) anyám teherbe esett velem. A mai napig érzem, h "baleset vagyok" és bizony igencsak különbséget tesz köztünk érzelmileg. Akkor vállald, ha a váratlan meglepetés ellenére is képes leszel ugyanúgy szeretni, mint az elsőt, akit tényleg vártál.
2014. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

1 éves a kisfiam és 10 hetes terhes vagyok.

Mi is akartunk babát, de csak 3-4 év múlva.

Hát most lett. De ez az én felelőtlenségem is, ahogy a te esetedben. Olyan voltam, mint egy 15 éves, h jajj úgyse leszek terhes, m a fiamon is 1 évet dolgoztunk. Na aztán tessék.

Most amikor voltam UH-n, és láttam, h már kis baba forma, jó érzés volt. De még mindig nem tudom a dolgot annyira elfogadni.

Én attól félek, h baromi nehéz lesz így, h a másik is még kicsi... Meg emelgetni nagy hassal.

Fúúúú... Elvetetés is megfordult a fejemben, de nem lennék rá képes. Beszélni nem is beszéltünk erről a lehetőségről.

Álljunk hozzá pozitívan, h menni fog, meg tudjuk csinálni. Mást úgyse tudunk tenni, felesleges egész nap parázni, meg depizni emiatt szerintem. :)

2014. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kereken 10 hónapos volt a lányom mikor terhes lettem TERVEZETTEN. Semmi segítségem nincs és nem volt. Most 3 éves a kislányom és másfél a kisfiam. Imádjuk őket. Vannak könnyebb és vannak nehezebb időszakok, de sokszor látok egy gyerekes anyukákat akik jobban kivannak mint én a 2 kicsivel. Az ember már rutinosabb a másodiknál én nem bántam meg egy percre sem, SŐT!


Szóval ne aggódj, minden rendben lesz, másfél év azért nem olyan kevés, ismerek olyat akiknél alig 1 év van a gyerekek között és ők is megoldják. Az első 1 év nem egyszerű az biztos, de pl. most már a lányom 1 hete ovis és már sokkal könnyebb, hogy a fiam van csak itthon. Ja és mellette, főzök, takarítok, reggel és délután cipelem le a gyerekeket sétálni. Bár az igaz, este nem kell elaltatni...


EL NE VETESD! :) Nagyon jó lesz, a gyerekek imádni fogják egymást, hamar összenőnek.

2014. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Férjed mit szól amúgy hozzá?

Utolsó voltam!

2014. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy hét múlva már sorstársként írok, ugyanis 9 hónapos lesz a babánk, amikor kiderül, a felelőtlenségnek lesz-e következménye?...

Addig azonban bíztatnálak kicsit. Nálunk két év van a két kicsi között és SEMMI probléma nincs abból, hogy nem több. A nagyobbik sokkal érettebb azóta, hogy van a kisebb, vigyázni is képes a maga szintjén rá, elveszi tőle az apróbb, lenyelhető játékot, ha véletlenül a kezébe kerül, kicseréli nagyobb játékra... Kistesó nélkül nem alakulna ki benne már most a felelősségérzet. Fogd fel úgy, hogy a nagyobb olyan tulajdonságokat szerezhet, ami kistesó nélkül nem lenne. A nagyobbal igenis lehet foglalkozni eleget, a nap hosszú. Kreatívan meg lehet oldani. Amíg a picit etetem, a naggyal játszok szóban. Amíg sétálunk, a naggyal beszélgetek, a pici passzívan utazik úgyis még. Amíg a pici alszik, a naggyal játszok, tanítgatom. Nem kell elhanyagolni csakmert lett egy kisebb is, ettől ne félj!

Várd boldogan, ügyes leszel!! :-)

2014. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a 3.-kal jàrtunk ìgy... az első 2 között direkt volt 1,5 év. Aztàn megint 1,5 évre jött a legkisebb. Hát kemény dió, de ő annyira jó baba, amilyen csak a mesében van. Soha nem jutott még eszembe, hogy nem volt jó döntés. Inkább az ellenkezőjét szoktam érezni, hogy mennyire örülök neki, hogy a kis vidám türelmes természetével helyrerakja a lelki békém, ha már nagyon nem bìrom.
2014. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Húúú...mintha én írtam volna ezeket a segélykérő,bizonytalan sorokat pár évvel ezelőtt...kb 10-11 hónapos volt a lányom,mikor hirtelen elutasította a cicit,rámköpködte a tejet,nem értettem,h mi van..nemsokára kiderült,h 6 hetes terhes vagyok..hát mit mondjak,nem örültem felhőtlenül.8hónapos koráig ugyanis egy éjszakát sem aludtam,minden a feje tetejére állt,fáradt voltam,akkor tettem be magunk közé aludni végső kimerültségem határán,és többé-kevésbé aludt.Mire örülhettem volna,kiderült,h terhes vagyok..anyukám és a férjem nyugtatgatott,h együtt felnőnek,stb..köztem és a hugom közt 13!!hónap van,férjem és a bátyja közt 12 és fél!!na oké,de én azért még vártam volna..megtartottuk.Ő,mint aki érezte,h jól kell viselkedni,nagyon jó baba volt,szinte észre sem lehetett néha venni,h 2 van..tudom ebben nagy szerencsém volt,de sosem bántam meg!!tényleg felnőnek együtt!mindig van játszópajtásuk ha nyaralni megyünk is és mindenhol,mert egymással játszanak egy korosztály teljesen,mindig hasonló dolgok érdeklik őket,teljesen jó.Most a 3.babával vagyok itthon,de eltelt közben 10 év,őt sem terveztük,hasonló dilemákkal kellett megküzdenem,h munka abbahagyás,meg feladni újra a már kényelmes kis életünket,éjszakázás,szoptatás,már mindenből kiestem teljesen,kell ez nekünk???de kellett,megtartottuk,persze,h őt sem bántam meg,lassan megyek vissza dolgozni,és egyre könnyebb vele is minden...kitartást(nekem biztos,h a 3.lányom lesz az utólsó!!)
2014. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!