Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha "csak becsúszot...

Szerintetek ha "csak becsúszott" egy baba, akkor apukának kisebb a felelőssége vele szemben, mintha tervezett gyerek lett volna?

Figyelt kérdés
Nem az anyával kapcsolatban, hanem a gyerekkel szemben érdekel a felelősség kérdése!
2010. júl. 23. 12:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kisebb a felelősség, akár tetvezett akár becsúszott a baba a felelősség ugyan akkora, így is meg úgy is az övé a baba. De sok olyan férfi van aki sajnos nem így gondolja:(
2010. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem de esetleg érezheti ugy hogy "rászedték" és ezért inkább menekül.
2010. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
ui: tisztelet a kivételnek persze!
2010. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

nálunk csak becsúszott, de apa sírva fakadt örömében, mikor megmutattam a pozitív tesztet! azóta 3 hónapos a kisfiúnk.... imádjuk.


kérdésedre válaszolva: szerintem nem lehet általánosítni, ezt férfije válogatja, ki hogy áll a dologhoz.

személy szerint azt gondolom, semmi esetben sincs kevesebb felelőssége egy apának!!!!!!!!!!! akkor sem, ha tervezet é akkor sem,ha becsúszott. elvégre ő is ott volt, mikor megtörtét a dolog...

2010. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

a gyerek az gyerek. Szülőkre van szüksége.


Hogy csúszott be??

2010. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%
ha az apa akarata ellenére született meg, akkor érthető, ha csak a törvényben előírt mértékig gondoskodik. Nem helyes, de érthető.
2010. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
ez attól függ ilyen a ti kapcsoltatok,hogy volt e már szó családalapításról,elértétek e már azt az időt,hogy mindketten akarjátok.De ha csak ugy együtt vagytok,és úgy csúszott be akkor sarokba van szorítva a férfi,de ettől még gondoskodnia kell a gyermekről,akár tetszik akár nem.
2010. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Megszakítással védekeztünk, ezt ő akarta így. Tisztában volt vele, hogy én nem szedek gyógyszert. Így csúszott be.

Mikor kiderült, hogy terhes vagyok (nagyon hamar), akkor azt mondta ,hogy én döntsem el, hogy megtartom-e. Nem élünk együtt. De szerintem nem érezheti úgy, hogy "rászedtem", hiszen az első perctől beavattam mindenbe. Terhesség alatt jött is velem az orvoshoz, amikor tudott és a nevére is vette a gyereket, de mióta megszületett a baba elég ritkán érdeklődik és anyagilag nem támogatja, pedig lenne hova tenni a pénzt, egyre több minden kell a babának, de amíg ilyen pici nem tudok dolgozni. Persze ezzel "számolhattam" az elején is, de azért besegíthetne, ha fontos neki a gyereke! Én nem akarok pereskedni, mert úgy érzem, hogy ez megrontaná kettőjük kapcsolatát, és úgy gondolom, hogy az a legfontosabb. Nem tudom, hogy kinyissam-e a szám, vagy ezzel csak rosszat tennék?

2010. júl. 23. 12:50
 9/29 anonim ***** válasza:
12,28-as vagyok.a gyerektartás neked is jár,csak jelenteni kell hogy nem fizet,és le fogják vonni neki a fizujából,erről nehogy le mondj.az az igazság,hogy mivel nem akarta ezt a gyereket,így nem is érzi magát apának,csak azt érzi,hogy csinált egy gyereket.hagyd őket többször együtt,vagy add oda neki,hogy vigye el sétálni,vásárolni,maradjon fürdetni,vagy etesse meg stb.játszatok együtt amikor hárman vagytok,érezze.lássa,hogy milyen aranyosak,mennyire tudnak szeretni,és hogy bizony ez az ő vére.mert a viselkedéséből az jön le,hogy nem akar tudomást venni róla.
2010. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akarok pereskedni vele, mert annyit nem ér az egész... ha magától nem fizet, akkor azt hiszem tudomásul kell vennem, hogy nem érdekeljük.
2010. júl. 23. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!