Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cica baba mellé?

Cica baba mellé?

Figyelt kérdés
Párommal babát szeretnénk,de van egy kb egy éves befogadott cicánk.Oltást már kapott és féregtelenítve is van és ivartalanítani is szeretnék.Olykor elég hiperaktív és napi szinten takarítanom kell utána, hiába szobatiszta én nem szivesen engedném a baba mellé,persze a szobájába nem engedném be,de megesik h pl felmegy az asztalra is ha nem vagyunk itthon.Próbáltuk leszoktatni,de hiába.Szeretjük őt,de nekem fontosabb lenne a baba egészsége.
2014. febr. 16. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ivartalanítás után SOKKAL nyugisabb lesz, úgyhogy a válasz igen. Mehet a baba a cica mellé :)

Macskariasztó sprayt próbáltad az asztalnál? Nekünk bevált!


Csak az a fontos, hogy amíg várandós vagy, az almot nem takaríthatod Te. Egyéb veszély nem fenyeget a cica miatt!

2014. febr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Én nem élnék egy lakásban sem kutyával, sem macskával, de úgy vélem, aki befogadott egy állatot, az felelősséget is vállal ezután érte. Sok fotót, videót látok, ahol a babák együtt élnek állatokkal gond nélkül. Ha még csak tervezitek a babát, akkor addig még a cica is komolyodik, ha meg a baba már megszületett, ti is határozottabbak lesztek vele a szabályokat illetően és úgy jobban be is tartja őket.
2014. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Macskát sosem tartanék lakásban,ha egyátalán tartanék azt is az udvaron és a gyerek közelébe nem engedném,sok betegséget terjeszthet,kiszámíthatatlan.
2014. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Sosem tartanék cicát, kutyát lakásban,mert még olyan cicás-kutyás helyen nem voltam, ahol ne lett volna szőr szinte mindenütt, pedig nincsenek koszos ismerőseim. Viszont van (sajnos szintén ismerős), aki a tüzelő kutyáját is simán ráengedi a 3 hónapos babája játszószőnyegére, és a gyereknek nincsen semmi baja (eddig). Igény dolga, de ha a baba szobája tabu, akár mehet is.
2014. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
miért vagyok lepontozva? egy macska kiszámíthatatlan,mert az nem érdekli az ember,lehet akármit tanítgatni neki csak azt csinálja meg ami neki tetszik ezek tények
2014. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Julie S ***** válasza:
55%
Mi egy kijaros macskaval elunk egy lakasban. Okos, rendes, de tenyleg azt csinal, amit akar. Viszont nincs gond vele most a baba mellett sem. Es a babanknak sem lett meg baja tole. Es ha rendben tartjuk es odafigyelunk ra, nem hiszem, hogy a kesobbiekben is barmi baja lenne tole a lanyunknak.
2014. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Nekünk a cicánk volt a szemünk fénye a baba érkezéséig. Tényleg imádtuk. Rengeteget foglalkoztunk vele, sokat ápoltam a szőrét, rengeteget játszottunk. De már az elejétől megvoltak a szabályok (hálószobákba nem mehetett be, asztalra sem stb), ezeket egész jól be is tartotta. Illetve éjszakára lement a garázsba aludni, az volt az ő kis világa (hatalmas garázs, imádott ott lenni).

Egész terhesség alatt vizsgáltak toxoplazmára és az almot nem takarítottam, gyakorlatilag ennél többet nem is kell tenni. Aztán ahogy hazahoztuk a babát, mintha minden egy csapásra megváltozott volna. A baba mellett egyszerűen 0 időm volt a cicával foglalkozni. Alig simogattam, mert mindig moshattam meg a kezem utána. Az ölembe sem ülhetett többet, mert szőrös lettem és mehettem letisztítani. A baba pedig 100%-ot igényelt belőlem. A férjem foglalkozott vele amennyit lehetett, etette, fésülgette, játszott vele, de ennek ellenére 1-2 hét alatt nagyon megváltozott a cica. Egyszerűen megérezte, hogy már nem ő az első. Állandóan nyávogott (korábban semmi baja nem volt, hogy a garázsban volt, most semennyit sem akart ott lenni, egész éjjel nyávogott). Elkezdett fogyni is, a fésülést nem hagyta és eléggé agresszív lett. Többször megkarmolta a férjem, mikor csak simán simogatni akarta (tehát nem játék közben). Többször volt, hogy csak odanyúltunk egy kis fejsimogatást adni és ő egyből odakapott. Emellett a viselkedése is megromlott, az egész garázst telepisilte, mindenhova. Egyszer fellógott a hálónkba és az ágyunk közepébe pisilt. Ja és el is szökött egy fél napra, pedig eddig soha nem ment ki, nyugodtan nyitva hagyhattuk az ajtót. Ráadásul találtam a baba szájában szőrszálat, talán ez volt a végső pont.

Szóval mindenkinek rossz volt a helyzet. Így hát fájó szívvel de megváltunk tőle (kinti cicává azért nem tudtuk tenni, mert fajtiszta cica volt és azonnal ellopták volna). Nagyon sírtam, nagyon fájt a szívem, nagyon nehéz döntés volt. Felhívtuk a tenyésztőt és elmeséltük neki a történetet, ő is azt mondta, ez a helyes döntés.

Kb 1,5 hónapig volt a cica és baba együtt. De amikor elvitték a cicát, hát tudom gonoszul hangzik, de fellélegeztünk.

Most 9 hónapos a lányunk és el sem tudnám képzelni, hogyan lehetne szobamacskánt. Mászik a földön, mindent a szájába vesz, a földön vannak a cuccai, leesik a cumi visszaadom neki...nagyon örülök, hogy nincs cicánk.

Én azt mondom, hogy meg lehet próbálni és kívánom, sikerültjön az együttélés a cicával. De én biztosan megpróbálnám kinti macskává tenni vagy keresni neki egy másik otthont.

2014. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem veszitek észre, hogy ez nem a babáról szól? Valaki vagy tart állatot( úgy, és olyan körülmények közt, ahogy jónak látja), vagy nem tar és el se tudja képzelni mások erre hogyan képesek?

Két lányom van 4 éves és 6 hónapos. Mellettük van egy kinti-benti macskánk, ki lett herélve, de így is kijár. Az ég világon SEMMI betegséget nem szedtek össze tőlük a gyerekek, kifejezetten szereti a kicsiket, pedig a nagyobbik volt, hogy agyon nyúzta. A kicsi közelébe megy , megszagolja, esetleg a közelébe fekszik, ha én is ott vagyok. Szerintem a cica is szereti őket. A házunk pedig nem egy álló macskaszőrhalom, kicsit több takarítás...szóval én mellette vagyok.

2014. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem szeretnénk senkinek elajándékozni szegényt,örülünk, h megmentettük az életét.Szeretjük nagyon, de a mostani albérletünkből lehet el kell költöznünk,itt van udvarunk rendszeresen levisszük őt levegőzni,de mégis bennem van,h elég sokszor karmol,úgy mond rá jön az 5 perc,meg játékból nekünk ugrik,szóval ezért kérdeztem, h ivartalanítás után milyen a természetük.Viszont a babám egészsége mindennél fontosabb lesz majd.
2014. febr. 17. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!