Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 28 hónapos örökmozgó mellé...

28 hónapos örökmozgó mellé még egy baba? Tapasztalat? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan Anyukák válaszát várom, aki két picivel van/volt otthon! Kisfiam 18 hónapos múlt. Nem éppen egyszerűek vele a mindennapok, eleven, állandóan le kell kötni a figyelmét, hisztis, akaratos, érzékeny, az alvással és evéssel vannak gondok, keveset alszik, sokat ébred, keveset eszik, tejfeherje és laktóz érzékeny, teljes tejmentes diétán van, havonta járunk Pestre kontrollra. Mindemellett vidám, aktív, örökmozgó :-). Nagyon szeretnénk második babát, de bizonytalan vagyok még az időpontban. Sokkal nehezebb e két gyerekkel úgy, hogy még a nagy is itthon van, vagy célszerűbb úgy időzíteni, hogy már ovis legyen? Tudom, hogy addig még változhat, okoskodik, de osszátok meg a tapasztalataitokat!

2014. jan. 29. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiaim közt 20 hónap van, úgyhogy másfél évet csináltam úgy végig hogy mind a kettő otthon volt. Hát mit mondjak. Ha újra tervezném nem így csinálnám. Sokkal több korkülönbséget hagynék Min 4 évet.

Így a nagyra nem volt elég időm, eltávolodott valamennyire és csak az apa kellett neki, /persze kb fél év után rendeződött/ a picire se volt annyi, amennyi kellett volna.

Szóval én várnék, nagyon nehéz volt nekem. Persze a környezetembe láttam anyukákat, akik a hármat is csodálatosan minden megterhelés nélkül elnavigálták, de én nem vagyok az a kifejezett anyatípus. Imádtam szerettem őket természetesen, de néha soknak éreztem. Már nagyok, 14-16 évesek, most se biztos hogy olyan jó a kis korkülönbség. Ugyanaz a baráti kör, így a kicsi mindent a koránál előbb csinál.

2014. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én fiaim között majdnem 12 hónap van. Lenne okom panaszra, de nincs. A nagyfiam örökmozgó a javából, minden nap van itt-ott hupli rajta, mert mindent kipróbál, kiváncsi, tapasztal. A pici egy tündérbogár, türelmes, mosolygós, dumagép (15 és 3 hónaposak).

Nincs tapasztalatom azzal, hogy ha nincs otthon a nagy - az milyen lehet. Viszont lehet együtt altatni őket (most azt csinálják). Házimunkából le kell adni amit lehet (ami sok időt vesz el - főzés /kitalálás,bevásárlás, hazacipelés,előkészület,főzés,mosogatás,megint rakodás,2-3 napig ua.a kaja/,mi rendeljük az ebédet rengeteg stressztől óv meg. Takarítás a legszükségesebbet, bevásárlást az apa, mosást este bekészíteni, nincs vasalás.

Én azt mondom, hogy durvábbra számítottam, mert mindenki fogta a fejét,amikor megtudták hogy jön a tesó és az első 3 hónapos volt. Jó szervezéssel, énekléssel, bohóckodással túl lehet lendülni a nehezén. 3-4 év korkülönbségnél már szinte generációs problémák vannak a gyerekek között, nem fognak egymással eljátszani, aztán találhatsz ki mindegyiknek külön elfoglaltságot.

Szerintem mindent bele!

2014. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont 28 hónap van a fiaim között.

Nekem az első fél év jó volt, a kicsi szopizott, szépen elvolt egy helyen kiságyban, járókában eljátszott.

Amikor elkezdett kúszni-mászni, mindent elért akkortól volt nehezebb a nagy tesónak is, mert féltékeny lett, nekem is mert több odafigyelést igényelt. Most a kicsi 20 hónapos, kb 1-2 hónapja jól eljátszanak együtt, már jobb.

Az ebédet mi is hozattuk a nehéz időszakokban, ez nagyon megkönnyítette a dolgom. A többi munkát meg lehet csinálni jól beosztva míg a kicsik alszanak napközben.

2014. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Mindegyikben van igazság.
2014. jan. 29. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
27 hónap van a fiaim között. Szerencsém volt a másodikkal, az első naptól átaludta az éjszakákat, így nem voltam fáradt. Nekem az első hetek voltak nehezek, utána beállt a rend. Most 5,5 és 3 évesek, legjobb barátok, örülök, hogy kis korkülönbség van, mert gyakorlatilag a kicsi 1 éves korától eljátszanak együtt.
2014. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!