Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki lehet hivni a védőnőt?

Ki lehet hivni a védőnőt?

Figyelt kérdés
kérésre kijön házhoz-úgy mint az orvos?kell ezért fizetni?nagyobb babáról van szó-elmúlt fél éves.hozzátáplálással kapcsolatos gondjaim vannak-ezt a tanácsadáson,2percben,rohanva nem lehet megbeszélni.kötelességük kijönni-kérésre?
2014. febr. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Hívd fel, mondd el, hogy kérdéseid lennének a hozzátáplálással kapcsolatban, és mikor tudnátok megbeszélni. Elvileg minden hónapban ki kéne menjen, de az enyém se járt ki csak az első gyereknél, meg ha tudta, hogy valami probléma van.
2014. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem kötelessége kimenni kérésre. Erre való a tanácsadás. Miért intézne el 2 perc alatt? Addig kérdezgesd, míg nem világos számodra minden.
2014. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha van ideje, akkor ki fog menni kérésre (foleg, ha amugy is megy a kornyekedre, szomszedba). De tanácsadáson faggasd, ird ossze a kerdeseid elotte. A mienket telefonon is fol.lehetett hivni es kerdezni tole. (Pont hozzataplalast kerdeztem is.) (bocs az ekezetmentessegert)
2014. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Kérés nélkül is köteles havonta kimenni 1 éves korig (utána is, csak ritkábban).
2014. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

A tanácsadás (legalábbis nálunk) legalább 10 perc volt, de ha lett volna kérdésem, akkor tovább maradhattam volna.

Az enyém sajnos havonta kijárt, 1 éves kora után 2 havonta.

Viszont a védőnői szolgálathoz is bármikor bemehetsz, ha kérdésed van, vagy csak meg akarod mérni a babád súlyát.

2014. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kérdezz a tanácsadáson, ha mondod, hogy kérdéseid vannak szerintem nem fog elküldeni, azért ez egyszerűbb, mintha kihívnád szerintem.
2014. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Én egy kicsit "berágtam" a védőnőnkre. Szinte a szomszédunkban van a tanácsadó, tehát neki is csak 2 perc lenne átjönni. Pontosan 12 hónap van a két gyerekem között, emeleten lakunk én segítség nélkül nem tudok lemenni a babákkal a zárt tárolóhoz az összecsukott kocsihoz. Délelőtt nem tudok átmenni tanácsadásra. Első hónapban 2x átjött, második hónapban férjem vett ki szabadságot, hogy abban a heti 1x2 órában átmenjünk, azóta hallgat a védőnő - elmúlt 4 hónapos a babám. Ha kérdésem van, csak jön a homeopátiás vackaival, de semmire nem ad választ, pedig állítólag ő a legjobb a környéken - képzelem milyen lehet a többi.

A gyerekorvos szerint nem is azért a kötelessége kijönni, hogy le-és megmérje a gyereket, hanem hogy felmérje a környezetet - pl.nem őrültem-e meg az ilyen kis korkülönbségnél, v.fejlődik-e rendesen a gyerek, nem változtak-e meg a körülmények....stb.

Falvakban helybe mennek a védőnők, csak a lemérésre kell bevinni a babákat.

2014. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem maga a kérdés is fura. Megyeszékhely, 6 hétig minden héten, azóta minden hónapban jön. Nem környezettanulmányra, nem mérésre, hanem az esetleges problémákat megbeszélni, státuszt felvenni, tanácsot adni. Most elment szülni, kíváncsi leszek a következő védőnőre.
2014. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem meg nem furcsa a kérdés-mert amikor megszületett,kijött kétszer,vagy 3szor,aztán,csak amikor már totál kész voltam..mi be tudunk menni a tanácsadásra-van kocsim is,de ott sosem ér rá-mindig jön új baba-odamegy,méricskél,papirozik...1-1 kérdésre válaszol,de ez tényleg rövid idő nekem
2014. febr. 17. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!