Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok miket eszik...

7 hónapos babátok miket eszik már? Mennyit alszik? (nappal, este) Hol jár a mozgásfejlődésben? Mekkora? (kg, cm)

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 22:04
1 2
 1/15 anonim válasza:

az én babám a bébikajákat, tejpépet,gyümölcsöket eszi és tápszer

napközben 2,5óránként alszik 30-40percet este 1x kel fel

négykézláb mászik és ha meg tud kapaszkodni valamibe feláll

és 73cm 8kg

2014. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 3650g 55cm volt amikor született. Most 72cm, és mindössze csak 7,5 kg. Pár napja volt 7hós. Jelenleg forog, kúszik, mászik, ül, kapaszkodva áll, és kapaszkodva totyog, 1métert max. Az evéssel vannak problémáink. Anyatejes baba reggel, este, sajnos éjjel is. 9-12-15-18 kor kap kanalasat. Amit eddig "megeszik": alma, banám, barack, s.répa, krumpli, cs.mell, p.mell, babakeksz, sütőtök, tejpépek. De sajnos tényleg nagyon rosszul haladunk. Az evés nem érdekli...

7-8körül kel, szopizik aztán 9-10körül alszik egy órát, de van hogy másfelet. 12-13körül ebédel, és utána alszik 2órát. Aztán uzsonna, majd 17körül megint alszik egyet, de ez csak 40perc-1óra. Este 9körül alszik el és sajnos éjszaka 2-3x szopizik (nagyon szeretn leszoktatni, de nemegy).

2014. febr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szopik még reggel este, meg napközben ha szomjas.

Tízóraira gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonna tejpép, vacsi főzelék, s lefekvésnél szopik. Cumisüvegből semmit sem iszik meg

9kg, 78 cm.

Mászik, feláll, bútorok mellett megy. Eljút a szoba egyik végéből a másikba állva. Mászik ezerrel, néha úgy kell keresni hol van:)

Kipakol mindent.

6-kor kel, 9 körül alszik fél-egy órát, majd délután 2-től 3-ig.

Este 7-kor vacsi, 7:30 fürdés, 8-ra alszik.

Éjjel 3-4 alkalommal kel.

Jön a foga, 6 van neki.

2014. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

75 centi és 8500 gramm. Eddig anyatejes volt, de most már kell tápszert is adnom neki.


Kicsit elcsodálkoztam, hogy már lépegetnek a babáitok, mert az enyém még csak forog. Magától még nem ül fel.


2 foga van alul, de a fölső is látszik, csak még nem törte át az ínyét.


A tied kérdező?

2014. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy reggel szopi, tápszer, 10 körül gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára tejpép, joghurt, vacsora főzelék meg szopi.
2014. febr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ül? mászik? totyog??? hűha, akkor mi nagyon el vagyunk maradva!


Mi holnap leszünk 7 hónaposak, 73 cm és olyan 8,5 kg.


3 étkezés van kiváltva (tápszeres baba, kezdetektől). Gyümölcsöket, zöldségeket, husit és tejpépet eszik.


Forog, kúszik és sokat ficánkol! :) illetve pár napja kezdte el emelgetni a pocakját, szóval szerintem pár nap és négykézlábra fog emelkedni.

Ja, és nagyon erölködik, hogy felüljön, oldalfekvésből. (még nem sikerült neki)


Éjjel február eleje óta végig alszik este fél 9-től reggel fél 7-ig.

Nappal 3x alszik. Van egy 1 órás, néha egy 2 órás alvás illetve az utolsó az csak olyan fél, 3/4 órás.


A Te babád, kedves kérdező?

2014. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

74 cm, 9 kg. Reggel szopi, délelőtt tejpép, 12-13 zöldség husival, délután gyümölcs, vacsi előtt fél rizspép, ha éhes, 8 körül szopi, de az kevés, este egy adag rizspép. Tápszert nem hajlandó elfogadni, bár nem bánnám, ha meginná.

Forog oda-vissza, körbe, tegnap kúszni is elkezdett. Mászástól még messze vagyunk. Foga egy sincs. Védőnő szerdán látta, teljesen korának megfelelő.

2014. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még 7 hónapos mérésen nem voltunk, de 8,5kg es 75cm körül van. :) Eddig még csak egy étkezést váltottunk ki pedig tápszeres (5,5hónaposan kezdtük). Általában főzök neki, de kaptunk sok bébiételt így azt is szokta enni. Délelőtt már nem alszik délután szokott 2x1 órát aludni :) Este 10-től reggel 6-ig alszik. Forog, kúszik-mászik, 4-5 napja ül és kb. 2 napja feláll a kiságyban és 20-30 cm-t araszol. De általában ül mindenhol :)


Már kezdtem aggódni, hogy ilyen hamar csinál dolgokat, de akkor úgy látom ez is szokványos :)

Köszönöm a valaszaitokat :)

2014. febr. 17. 11:27
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, és 2 fogacskája van :)
2014. febr. 17. 11:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Fiam holnapután már 8 hónapos lesz, de még 7-nek veszem. :) Azért írok, hogy ne keseredjen el, akinek a babája még nem lépeget bútorok mellett.

Szopik, napi kétszer eszik szilárdat. Foga nincs, állítólag jön neki, de annyira nem, hogy én is lássam.

Forog minden irányba, kúszik körbe és hátra, előre nem, emelgeti a csípőjét, néha négykézlábra áll, de csak pár pillanatra.

70,5 cm 8 és fél kg volt legutóbb (2 hete).

Nappal kétszer-háromszor 40 percet alszik, éjjel kb. 8-tól reggel fél 7-ig, közben 4-5 alkalommal ébred, de hamar visszaalszik.

2014. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!