Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt jut át az...

Mennyi idő alatt jut át az anyatejből a babához az ellenanyag, ha beoltatom magam H1N1 ellen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom kb 2 hét
2009. dec. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az anyatejből kb.3 óra alatt szívódik fel a kicsiben az oltóanyag, de kell 10-14 nap, amíg a védettség is kialakul. Ez alatt az idő alatt lehetőleg kerülni kell a nagyobb tömegeket.
2009. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Babara nem megy át. Védőnő. az csak az anyát védi. Mint például a bárányhimlő elleni oltás után a gyerek is elkapja ha haza hozza a tesó.
2009. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos aki beadta, illetve a gyerekorvos is azt mondta hogy kb 2 hét alatt átmegy az ellenanyag, viszont a védőnő azt mondta nem megy át. A védőnőknek mást tanítanak?
2009. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Az én dokim azt mondta,hogy tejcsivel nem jut át, viszont amíg a pocimban marad átadom neki. 35 hetesen oltattam be magam és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltunk. A picurkám is jól van.
2009. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha nem megy át a tejjel, akkor miért van az hogy semmi káros anyagot nem juttathatunk a szervezetbe szoptatás alatt sem, mert átmegy, pl kávé, pia, cigi, gyógyszerek, stb, csak éppen a h1n1 elleni oltóanyag nem megy át? Hogyan van ez?
2009. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is A dokim meg a védőnőm is mondta hogy nem megy át.
2009. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na fasza (már bocsánat) ebben is mindenki mást mond, én meg azt hiszem nagy nyugalomban, hogy védett a babám is, azt lehet hogy mégse :((
2009. dec. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Furcsállom, hogy nem hallok róla sehol, hogy mennyi ideig kell még utána szoptatni ill. mennyi mennyiséget!! Mindegy, hogy két decit eszik vagy nyolc decit? Hogy elválasztó stádiumban vagyunk vagy csak anyatejesek?

Lehet erről valahol hitelesen olvasni?

2009. dec. 10. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ÁNTSz oldalán van egy szám, éjjel nappal hívható h1n1 ügyben, én tegnap felhívtam, hogy feltegyem ezt a kérdést, de a srác nem tudta megválaszolni, mondta hogy nem orvos, nem tudja, hívjam fel az országos epidermológiai központot. (még nem hívtam, majd nemsokára felhívom, kíváncsi vagyok ott mit mondanak)
2009. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!