Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek is előfordul ilyesmi?...

Veletek is előfordul ilyesmi? Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Általában nagyon türelmes ember vagyok, kézben tartom a dolgokat, de néha úgy érzem mentem elpattan egy ütőerem. Ritkán fordul elő, hogy a gyerkőc annyira kiakaszt, és ilyenkor borzalmas gondolatok jutnak eszembe. Csak hogy ne higyjetek valami őrültnek, írok egy példát; amikor egy nap 25x hozom el szépen a konnektortól és egész nap nem hajlandó enni, kicsit gyűlnek a fejem felett a felhők... és a nap végén pl kiveri a kezemből a neki szánt tejberizst, legszívesebben rásóznék a kezére egy nagyot. Persze soha nem ütöttem meg és nem is fogom, de kéztetést érzek rá. Most így leírva valóban egy beteg állat vagyok... :( A férjemmel minden rendben szerencsére, jó a házasságunk, Magne b6ot is szedek, levegőn vagyunk minden nap. De néha mégis van ilyen gondolatom.


A kérdésem az lenne hogy ilyenkor mi segít hogy lenyugodjak? Próbáltam egyszer amit itt is olvastam hogy 2 percre kimegyek, nagy levegőt veszek, arcot mosok de amikor vissza mentem a kiságyában üvöltő fiamhoz, nem tudtam megtenni többet, jobban is lettem volna ha nem éreztem volna valami iszonyú bűntudatot. Szóval ezt ne írjátok, nem megy nekem.


2014. febr. 19. 18:06
 1/10 lcs ***** válasza:
90%
Mennyi idős a kisfiad? Én sem vagyon abszolút az üssük-vágjuk a gyereket híve, de szerintem egy jelzés szerű kézrecsapás belefér, csak hogy érezze, hogy következménye van annak, ha olyat csinál, amit nem szabad. Én is ezzel kezdtem, hogy 200x elmondtam a lányomnak, hogy nem szabad, de kb semmi nem történt, pedig el is mondtam neki, hogy megrázza az áram, és menni kell a kóráházba stb, de csak azért is... aztán már éreztem, hogy 200 a vérnyomásom...anyukám óvónő volt, ő mondta,hogy higyjem el, hogy ettől nem lesz lelkibeteg, de muszáj valamivel rávezetni, hogy ha rosszat tesz, annak következménye van. de ne érts félre, nem arról beszélek, hogy akkorát kell ráverni a kezére,hogy egy napig piros legyen :)
2014. febr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Másfél éves a fiam. Talán nevelő célzattal nem árt egy kis paskolás a kézre, de egyszer a férjem megróbált finoman ráütni a kezére (szintén konnektoros sztori) és a fiunk csak kiröhögte. Na már most ha velem ugyanezt megcsinálná valószínűleg másodjára akkorát ütnék a kezére hogy biztosan nem fog röhögni. Szóval megmondom őszintén nem merek rácsapni a kezére mert menten elborulna az agyam. Ráadásul mivel kiröhög szerintem még kicsi hogy felfogja hogy ez bünti és nem játék.
2014. febr. 19. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze. Nem vagyunk gépek. Nekem 3 4év alatti gyerkőc nyúzza az idegeimet nap mint nap. A férjem sokat dolgozik, és sokat van külföldön (most éppen az USA-ban). Segítségem nem nagyon van. Én is gondolok ezt-azt, de soha nem ütöm meg őket, felnőtt vagyok, tudok uralkodni magamon. Szerintem aki azt mondja, hogy soha nem bosszantotta fel ennyire a gyereke, az nem mond igazat, vagy már elfelejtette. Egyébként vagyok olyan szerencsés, hogy sok őszinte anyuka barátnőm van, és másoknál is előfordulnak olyan dolgok amire nem túl büszkék de tudunk róla beszélni, és így az ember nem érzi magát olyan egyedül a gyereknevelés ürömeivel, és örömeivel.
2014. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a lányom csinált hasonlókat, próbálgatta a szárnyait, hogy meddig mehet el velem.

Egy alkalommal véresre harapta a combomat, pedig sokszor magyaráztam, hogy nem szabad harapni. Na, akkor és ott, életében először és utoljára kapott egy taslit a szájára. Nem nagyot, de mégiscsak tasli volt. Nagyon meglepődött, hogy ő is kikaphat, sírt, hogy anya megütött, elfelejtett beszélni is. Én jobban sírtam, mint ő, mert lelkiismeret- furdalásom volt. Ugyanakkor hatásos volt, mert soha többé nem harapott.

Egyszer meg azt csinálta, hogy napokig nem volt hajlandó egy falatot se megenni, csak úgy dacból, mert tetszett neki, hogy egész nap csak az ő étkezése körül forog a téma. Már sírtam tehetetlenségemben. Megfenyegettem, hogy vagy eszik, vagy elviszem a doktorbácsihoz (amúgy a doki nagy mumus, rettenetesen fél tőle). Erre csak a szemembe röhögött. Ez napokig ment így, és látta, hogy csak üres fenyegetőzések, hogy elviszem.

Egy nap dühödten elővettem a sapkát-sálat kabátot, elkezdtem öltöztetni, hogy indulunk. Elsírta magát, hogy inkább eszik, csak ne vigyem el a dokihoz. Rögtön meg is evett mindent, az utolsó morzsáig, azóta sincs gond az étkezéssel.

2014. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya ezt ki is plakátolhatod a lakás összes helyére, hogy soha ne felejtsd el! De minimum, hogy véssed jól az agyadba. Egyik anya sem különb a másiknál, csak van aki nem mer róla beszélni, van aki szégyenli, van aki elfolytja magában a gyerek iránti dühöt. Emberekből vagyunk mi anyák is! Nem adnak se kezelési utasítást sem több millió zsák türelmet a gyerek mellé amikor megszületik. A gyereknek éppen ugyan úgy lehet rossz napja ahogy neked is. A gyerek nem direkt akar rosszalkodni, nem azért ordít mert téged jól fel akar bosszantani. Valami fáj neki, valami nyomja a kis lelkét, valami miatt bizonytalannak érzi magát, talán pont a te idegességed, te bánatod, te türelmetlenségedet tükrözi számodra vissza. Neki sem jó amikor rosszul érzi magát (sír, ordít, csapkod, kiabál, tép, mar, harap stb.) tehetetlenek érzi magát ahogy te is tehetetlenségedben érzed azokat a dolgokat amiket érzel. Próbáld lazábban venni, próbáld a rossz dologtól el vonni a figyelmét (ne elhozd a virágcseréptől ha nem hívd el onnan labdázni, babázni, autózni, építeni, beszélgetni, énekelni, zenét hallgatni, kezet mosni, gyümölcsöt enni, könyvet nézegetni, tükörbe nézegetni magát. Próbáld "megérteni" hogy ő nagyon nagyon szeret téged bárhogyan is viselkedik, amikor téged "idegesít" akkor ő szenved, elkeseredett, szomorú, tehetetlen stb. Száz meg száz rossz napotok lesz még, de ez is a gyerek nevelés része, ahogy a száz meg száz csodálatos nap vele. Neked kell kitalálni hogyan tudod a feszültséget levezetni erre mondok neked pár példát

- heti egyszer menj el tornázni/biciklizni/úszni/sétálni (várni fogod azt a napot egész héten, le tudod vezetni a feszültséget, meg tudsz "szabadulni" a gyerektől) ez fix időpont legyen mindig egyrészt a gyerek megszokja, hogy pl. szombat délig nem vagy otthon, másrészt te is tudod várni ezt a "mesés alkalmat" egész héten és tudsz róla álmodozni milyen jó lesz majd

- naponta 1 órát szánj magadra, jó lenne ha ekkor is letudnád passzolni a gyereket, de ha nem , akkor legyen ez az egy óra akkor mikor alszik (olvass, köss, horgolj, fess, táncolj stb. DE ne számítógépezz, ne takaríts, ne tévézzél ezek nem pihentetők

- próbáld lazábban venni a dolgokat "Ez most egy rossz nap/pillanat, de holnap jobb lesz megint, most össze kell szednem magam, most türelmesnek kell lennem"

- tegyetek ki boldog pillanatokról fényképeket minden szobába legalább egyet (időnként váltogassátok) hogy amikor nagyon kétségbe vagy esve nézz erre a képre és jusson eszedbe, hogy nem is olyan rettenetes az élet

- próbáld a dolgok jó oldalát nézni órdit: legalább erősödik a tüdeje, kiverte a kezedből a tányért: akkor segítsen feltakarítani a maga szintjén, és beszéljétek meg, hogy "ugye nem is direkt csináltad csak hirtelen mérges lettél, nincs harag, gyere segíts nekem feltakarítani"

- enged hogy a gyerek elmondja kimutassa az érzelmeit, és te is nyugodtan elmondhatod a gyereknek amit érzel "kezdek nagyon mérges lenni", "szomorú vagyok"

- ne csinálj "jelentet" mert élvezheti a dühödet, meg is ijed a dühödtől

Biztosan működő praktikát nem tudok, csak azt az egyet, hogy ne gondolj magadról rosszat, nagyon jó anyuka vagy, nem kell bűntudatot érezned semmi miatt. Lesz ez a gyerek nagyobb is, előbb utóbb majd szót fogad. N

2014. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: nálunk nem sok haszna lenne a doktorral fenyegetés.. Ha mondanám is nem értené hogy orvoshoz viszem, de le se tojná mert nem fél. :) De én nem csinálok nagy ügyet ha nem eszik. Akkor éhes marad. Ha kopogna a szeme akkor majd eszik. Egy ideig csináltam több féle kaját is ha egy nem kellett neki. De adhattam volna bármit, akkor se ette meg. Ennek nem volt értelme, szóval csak csipeget madár adagokat.
2014. febr. 19. 18:37
 7/10 lcs ***** válasza:
hát igen, másfél évesen valószínűleg mókának veszi ha a kezére paskolsz, és neki még hiába ecseteled mi lesz ha megrázza az áram :( én is mindig ezt mondtam, hogy soha nem fogom megütni, de tényleg van az a pont, amikor már muszáj valamivel rávezetni, hogy nem szabad..én nem érzem magam állatnak, mert rácsapok a kezére olyanért, ami pl veszélyes lehet rá, és szeretném ha nem nyúlna hozzá többet. de ebben valószínűleg erősen megoszlanak a vélemények :)
2014. febr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Emlékszem hogy anno apukám úgy tanította meg a húgomat hogy nem szabad késhez/ollóhoz nyúlnia hogy rácsapott a kezére. A húgom a kések közelébe sem mert menni.. és ha szóltunk neki hogy fogjon meg egyet, akkor inkább elszaladt. Ezt amikor még nem volt a kisfiam nagyon jónak tartottam. Gondoltam hogy megéri ezt az áldozazot hozni minthogy egyszer tényleg megfogjon egy kést és teszem azt, elszalad vele, megbotlik, akármi. De hogy itt van a kisfiam kegyetlen lenne azt nézni ahogy sír, azért mert én fájdalmat okoztam neki. Azt hiszem erre csak az erős szülők képesek. :) Sajnos, bár tudom az eszemmel hogy inkább sírjon két percig, mintsem megrázza az áram, nem tudok erős lenni... Talán ha nagyobb lesz és megérti miért kapott...
2014. febr. 19. 22:01
 9/10 lcs ***** válasza:
Ha lelkiismeret furdalást érzel, miután rácsaptál a kezére, és érzi a gyerek a bizonytalanságot, akkor inkább valóban jobb, ha egyelőre nem próbálkozol ezzel a módszerrel, mert annak nincs értelme, hogy utána rosszul érezd magad :) akkor esetleg tegyél valamit a konnektor elé, hogy ne férjen hozzá, vagy vegyetek babakarámot, amivel tök jól el lehet keríteni a szobában egy részt, nincs bezárva, csak elkerítve attól a résztől, ami nem neki való még :)
2014. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen büntetésnek, sőt igazából minden szónak csak akkor van értelme ha valóban őszintén egyetértesz azzal amit teszel és mondasz, mert a gyerek megérzi, ha meginogsz és még inkább kételyek közé kerül, hogy akkor ezt most szabad vagy nem szabad, ezt most komolyan kell venni vagy nem.
2014. febr. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!