Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy (kapaszkodva) feláll a 7,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Térdelni szokott, az oké, de ezen meglepődtem. Nem sokáig bírja tartani magát, és sír, mert nem tud leülni, csak eldőlni (erre próbálok odafigyelni, hogy elkapjam, vagy leültessem mielőtt nem bírja tovább és felborul). Nem korai ez még? Vagy normális, hogy már próbálkozik? Hagyjam neki, vagy ha rajta kapom, ültessem le, mert ha nem elég erősek még a csontjai, azt hallottam meggörbülhetnek, és o vagy x lába lehet.

2014. febr. 20. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amit egy baba magától csinál az nem korai. Miután nem Te állítod fel, hanem ő áll fel, így ezzel semmi gond nincs. Egyébként, ha egy gyerek fel akar állni, azt Te nem tudod megakadályozni, hidd el nekem.
2014. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szeintem teljesen normális. Én babám is felált egy hónapja (holnap lesz 8 hónapos)... és nem gondolom, hogy extra-ügyes baba lenne. Engem mondjuk kissé aggaszt, mert már lépegetni próbál a bútorok mellett, viszont mászni még nem tud, csak kúszni...

Ha magától áll fel az azt jelenti, hogy elég erős hozzá, szóval ezen szerintem nem kell aggódni, engem is csak a mászás kimaradása aggaszt.

2014. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz baj belőle. 8 hónaposan már szoktak kapaszkodva vagy segítséggel állni.

A lényeg, hogy ne erőltesd vele.

2014. febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan állt fel, még mászni sem tudott akkor, menni meg 14 hónaposan kezdett, szóval egyebekben nem kapkodta el a dolgot. Ezzel nincsen semmi extra szerintem. Neki kb. 2-3 hét volt, mire üzembiztosan le is tudott ülni, addig csak eldőlt. Miért ne hagyhatnád?
2014. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A fiam napra pontosan 7 hónapos volt, amikor először egyedül állt fel kapaszkodva
2014. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az enyém is 7 hós volt amikor fel állt. 8 hónaposan a bútorok mentén lépegetett. 11 hónaposan indult el.


mivel nem te erőltetted,így nem baj ha próbálkozik.

esések nélkül ezt a korszakot nem lehet megúszni

2014. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok... egyébként ezen "Hagyjam neki, vagy ha rajta kapom, ültessem le" egy hónap múlva már csak mosolyogni fogsz.. ha ő fel akar állni, akkor hidd el, hogy mindent megtesz, hogy felálljon. :D


MINDENre meg próbál felmászni, de komolyan! Szék, asztal, fiók, porszívó, gitár, számítógép asztal, hinta, szennyestartó .. csak néhány dolog amibe kapaszkodva megpróbál felállni :D A lakást mégsem üríthetem ki, hogy ne álljon fel. :)

2014. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lcs ***** válasza:
szerintem se aggódj ezen, van olyan ismerősöm, akinek a 9.hónap végén ment a fia..nekem is most 9 hónapos, és már kapaszkodva lépeget a kanapé mellett, meg fél körömmel kapaszkodik, úgy egyensúlyoz, a lányom meg csak 15 hónaposan kezdett el rendesen menni. szóval szerintem is igaza van annak aki írta korábban, hogy ha magától áll fel, akkor semmi gond, erős gyerkőc, ennyi:)
2014. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja, akkor teljesen normális. (Kisfiam pont 7 hónaposan állt fel, de ő le tudott ülni belőle.) A lényeg, hogy te semmilyen mozgást ne erőltess, ha ő akarja, akkor kész rá az izomzata. Ha egy picit eldől, attól sem lesz baja, így megtanul esni. Ez később is fontos lesz, amikor már futásból esik vagy épp ráncigál valamit. Nem fog akkorát esni, mert megtanul tompítani :)
2014. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor jó :)

Csak alig két hete mászik, és reméltem, hogy kihúzza márciusig, mert csak akkor tudjuk kicserélni a letört szekrényfüleket, amiket mászva még nem ért el, de így igen :( ki lehetne szedni a csonkokat, hogy ne szúrjon, de úgy meg nem lehet csak kínlódva kihúzni a fiókokat. Az eséssel csak annyi gond van, hogy szegény folyton a kis buksiját üti meg. A kiságyban még úgy ahogy oké, de ha kiveszem, parketta van, amire takarót szoktam tenni, de még úgy is nagyokat koppan, ráadásul lemászik róla, és megy minden fele, főleg ki a konyhába, ha egy kicsit kimegyek, ha pedig becsukom az ajtót, odamászik, és nem tudok tőle bemenni, mert befelé nyílik az ajtó, olyan ajtóra szerelhető rácsot, vagy mit, meg jövő hónapig szintén nem tudok venni. Nagyon meglepett, mert három hete kezdett intenzívebben kúszni, egy hétre rá mászni, és nem gondoltam volna, hogy március előtt föláll.

2014. febr. 20. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!