Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy egy 4...

Normális dolog, hogy egy 4 hónapos gyerek kompozik,6 hónaposan feláll?

Figyelt kérdés
a falunkban egy anyuka dicsekszik a kislányával, aki mondjuk tényleg hatalmas baba, most közel 10 kg hat hónaposan. saját magától állt fel az ágy mellett.
2011. jan. 23. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem normális hogy 4 hónaposan kompozik, de az igen hogy feláll. Ha fel tud állni magától, semmi baj, minden baba másképp fejlődik.
2011. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy nem gond amit saját magától csinál (ahogy most magától felállt), de vajon azért állt fel, mert már 2 hónapja kompozik? értitek mire gondolok, hogy kényszerítve van a teste...
2011. jan. 23. 16:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális sőt elég baj ha már négy hónaposan kompozik mivel még ülni sem tud és ez nagyon megterheli a hátat nem beszélve a lábairól.A súlyánál fogva meg elég baj ha lábára állítsa az anya mivel a csontozatnak meg az ízületeknek nagyon rosszat tesz vele úgy, hogy ez cseppet sem dicsekedésre méltó a védőnők ilyenkor hol vannak azok fülébe nem jut el ez a "csoda".
2011. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem vagyok szakértő, de szerintem nem a komp miatt. Ahhoz hogy felálljon nem csak a lábizmoknak kell elég erősnek lennie, hanem az egész törzsnek és a karoknak is, hogy fel tudjon kapaszkodni. A komp pont nem az ami fejleszti a törzsizmokat, hanem éppen ellenkezőleg, káros hatással van rá. És sokan azt mondják hogy a bébikomp késlelteti a járás tanulást, bár ez nem bizonyított.
2011. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, elég sokat léptetik a kislányt.
2011. jan. 23. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagy baba volt (4 hósan 71 centi és közel 8 kiló) nem kompoztattam sose, és 6 hósan felállt magától. 10 hónaposan elindult egyedül.
2011. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Most komolyan. Minek kell mindíg a más gyerekével foglakozni. Nem gyakori, de nem is abnormális hogy egy gyerek 6 hónaposan feláll. Az enyém nem kompozott, sőt 6 hónapos koráig kengyelben volt, erre 6.5 hónaposan felállt, és folyton sétálgatni kellett vele,a kezét fogva, mert üvöltött hogy menjünk. 9 hónaposan kezdett a bútorok mellett fogódzkodva járni, és 11 hónaposan egyedül. Egyik anyuka sem akar rosszat a gyerekének. Régebben is rengeteg baba kompozott, és nem lett semmi bajuk. Ez ugyanolyan mizéria, mint hogy nem lehet az autósülésben altatni. Nekem az első hónapokban sokat aludtak benne, semmi bajuk. Vagy hogy nem lehet a nagyobb ülésbe tenni míg nincs 9 kg. Az enyémek már kilógtak volna a hordozóból, mert 1 évesek múltak mikor elérték a 9 kilót. Vagy hogy nem lehet megemelni a 4-5 hónapos gyerek alatt a babakocsi háttámláját, mert jaj mi lesz a gerincével. Egészséges gyereknek semmi baja nem lesz. Nincsenek üvegből! Ja és még egy ilyen van hogy nem szabad ültetni, míg nem ül fel egyedül. Szintén folyton ülésbe húzta magát mindkét lányom 3-4 hónapos korától, és nem lehetett másképp ölben tartani. Le kellett volna kötöznöm, vagy mi? Foglalkozzon már mindenki a saját gyerekével.
2011. jan. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: miért nem lehet autósülésben altatni a babát?
2011. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert elvileg 1-2 óránál többet nem lehet benne folyamatosan.
2011. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ne értsetek félre, nem akartam más dolgába avatkozni.

elnézést, ha megbántottam valakit.

én csak nem értettem, hogy egy alig 4 hónapos gyereket miért tesz bele a kompba, a hasához egy kispárnát, hogy ne lötyögjön előre-hátra.

mindegy, csak a közelünkben van, minden nap talizunk, és látom, hogy nem korának valóak ezek a dolgok.

köszönöm mindenkinek, szép estét a továbbiakban.

2011. jan. 23. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!