Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kisbaba mekkora eséllyel...

Egy kisbaba mekkora eséllyel van el cumi nélkül? Mi az a határ szerintetek, amikor csak a cumi segíthet? (Akár elalvásban, akár megnyugtatni)

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kiköpi a cumit, bármikor akartam a szájába adni, h megnyugtassa stb., nem fogadja el. Elvan cumi nélkül. Egyébként nagyon sok baba utasítja el.
2014. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam alap utálta a cumit, cumis üveget. Pedig vettem direkt latexeset és szilikont is. Mára már nem bánom, h nem fogadta el, mert így gyönyörű lett a fogsora, nagyon sok mindenkinek akinek cumizott a kicsi "kacskák" lettek a fogai, vagy hamar romlottak lettek. Szóval ahogy tudod kerüld el. Én mindenfélét csináltam, babahordózóban, hintáztam, bent a lakásban rázogattam babakocsiban, sokat dajkáltam zenére. Nekünk az első 3 hónapban hasfájós volt, szóval nagyin keveset aludtunk, de túl vagyunk rajta. Próbáld meg helyettesíteni a cumit és csak akkor ha már tényleg mindent kipróbáltál, akkor próbáld a cumit.
2014. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Soha nem vette be a cumit a szájába a lányom, akármennyire is ki volt borulva.
2014. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ehhez a témához mindenki máshogy áll hozzá...ami tény,hogy főleg egy csecsemőnek elég nagy az orális ingere,szóval az anyuka vagy cicit ad neki,vagy cumit ha csak simán megnyugtatásról,nem éhségről van szó.

Első fiam pár hetesen még nem igazán fogadta el a cumit,de aztán mégis rájött,hogy is kell használni,és nekem ez elég nagy segítség volt.Könnyen megnyugodott,könnyen elaludt.

Kisebbik fiam egyáltalán nem volt hajlandó elfogadni,így rengeteget lógott a cicimen,és ha pl babakocsival kellett menni valahova mindig minimum 10-15 percet üvöltött mielőtt elaludt...hiszen a cicimet nem tudtam belógatni a kocsiba:)Most 14 hónapos,ilyenkor nagyobbik fiamnak már elég volt éjszakára a cumi,ő meg még mindig rágja a mellem,és konkrétan rágja,ami már elég kellemetlen,nem tudom hogy fogom leszoktatni mert felüvölti a házat,ha nem adom oda neki...

szóval ha kérdezik,akkor én azt mondom cumi párt vagyok,szerintem jó dolog,én csak az előnyeit tudom felsorolni.

Sőt egyik barátnőm nagyon cumiellenes volt,első gyerekének nem is adott,így rászokott az ujjszopásra,ami szerinte rosszabb.Most a 2. babájának már tudatosan adta a cumit:)

2014. febr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Tapasztalataim és olvasottak alapján azt mondhatom, hogy az első 6 hónapban a legnagyobb a csecsemő szopási ingere, ösztöne, ez 6 hónapos kor után csökken.

Az első 3 hónap a kritikus kor, ha ezalatt nem szokik rá a cumira, utána már nem is kell, megoldja másképp.

Nem vagyok cumipárti, de úgy gondolom, hogy mindez babafüggő. Az első 3 hónapban az enyimek is nyűglődtek, sokszor a cicin lógtak. Szoptatott csecsemőnek könnyebb, mint egy tápszeresnek, mert ha eleget hagyják szopni, nemcsak éhségét, hanem szopási ösztönét is ki tudja elégíteni. Volt olyan, hogy próbáltam nekik cumit adni, de kiköpték. Megváltás volt, amikor olyan 2-3 hónapos korukban felfedezték az ujjukat, és igen az ujjukat szopták, akkor amikor nekik kellett, és nem akkor, ha az anyuci a szájukba adta a cumit. És mindegyik magától leszokott róla, 8-10 hónaposan már nem is emlékeztek rá, hogy az ujjukat szopták.

Ez talán ideális eset, mert a szopási ösztönük maximálisan ki volt elégítve, nyugodt, kiegyensúlyozott babák voltak, akik ahogy nőttek, már nem kellett vigaszt keresniük ujjszopásban vagy cumiban.

A kérdésre válaszolva:mi az a határ?

Nekem mindenben az a határ, hogy nem hagyom a gyermekemet üvöltve sírni, tehát ha egy baba nyűgös, sír, mindent megpróbálok ami segíthet, és ha nála csak a cumi segít, akkor azt adom, ha elfogadja, és ha megnyugszik tőle.

Ahogy mások is írták, a babák nem egyformák, van aki elvan nélküle, és van akinek jó megoldás. Nincs azzal baj, ha egy babának cumit adunk, de az esetek nagy részében sok anyuka elrontja azzal, hogy ezután minden problémát a cumival akar megoldani, dugja a szájába, ha kell, ha nem, és feleslegesen rászokatja a babát hosszú távon, pedig lehet, hogy a baba meg is lenne nélküle.

Segíthet a cumi, csak tudni kell, mikor muszáj és mikor nem. Egy 1 évesnek már felesleges, de még csúnyább, mikor 2-3 évesek szájában ott lóg játék közben...

2014. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! :) Őszintén szólva nem erőltetném, de majd meglátjuk. :)

Még arra leszek kiváncsi, mennyire "viszi tovább" a szülői szokásokat. A párom és én sem cumiztunk, én az ujjamat használtam de csak alváshoz, azt viszont 4-5 éves koromig. A barátnőmnek viszont szinte az iskolaajtóban könyörögték ki a cumit a szájából, a lánya most 5és fél éves és még mindig a szájában lóg. :(

2014. febr. 20. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A két nagylányom cumizott, a nagyobb csak alváshoz használta, a középső nagy cumista. A legkisebb elutasította, ő csak az ujját szopizza elalvásnál.

Szerintem ha elfogadja jó, mert így könnyebb megnyugtatni, ha nem úgy is jó, majd kialakul. A cumi nem kötelező nélküle is felnőnek,és nem is csodaszer.

Egyébként a férjem cumizott, nekem nem kellett semmi. Szerintem nincs összefüggés.

2014. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Cumis voltam kb 1,5 évesen anyukám elvette,nos a mai napig emlékszem erre,tehát nem esett jól,kisfiam is cumis volt,nagyon kellett neki már pár naposan is,2,5 évesen Ő maga dobta ki miután jól összerágta,nem vettem újat,rákérdezett hol van mondtam kidobtad reggel,mondta,hogy jó és ennyi volt.
2014. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jégtánc ***** válasza:
Nagyobbik fiam pár hónaposan kiköpte az utác a cumiját,azóta nem kellett neki.Újját sem szopta.Középső fiam nagy cumis volt,majdnem iskola kezdésig cumizott.Kicsi lányom 1 éves kora után kezdett el cumizni és most 2 évesen hagyta el magától.Teljesen babafüggő szerintem.Ha nincs otthon cumi,akkor nagy eséllyel nem lesz cumis.Barátnőm kislánya most 2,5 éves,egyáltalán nem cumizott ,újját sem szopja.Nem is volt otthon sosem cumi.
2014. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jégtánc ***** válasza:

*utcán

* ujját

2014. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!