Panelba kisbaba?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk a férjemmel. Októberben fogok szülni de nagyon félek hogy a babaát zavarni fogja majd a sok zaj. A szomszéd folyamatosan csörög bútorokat tologat feszt ez megy egész nap. Beszélni nem lehet vele mert "hülye". Minket is zavar nemhogy egy csecsemőt?! Tapasztalat? Van aki ugyanigy van mint én?
2014. febr. 2. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Csecsemőt biztos nem fogja zavarni, mert még nem érzékel semmit a külvilágból. Mi is panelban lakunk. Amikor a fiam 4-5 hetes volt, lakást újítottak felettünk közvetlen. Olyan hangja volt a fúrónak, mintha az agyam mellett fúrtak volna, nem viccelek és aludt, mint a bunda. Most a kislányom 3 hónapos és a bátyja, aki 22 hónapos folyamatosan rikácsol mellette, játékokkal hangoskodik és mégis tud aludni. Később nem tudom mi lesz, de amíg nagyon pici, biztos, hogy fog aludni. Amúgy én utálom ezt a lakást, igaz csak albérlet, de nem szeretném ilyen környezetben nevelni őket.
2014. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Én panelban nőttem fel, mint ahogy sokan mások is. Mi nem panelben lakunk, de a gyerekszoba ablaka előtt naponta elég sok szirénázó mentő megy el. A gyerekeink hozzá vannak szokva, egyszer sem ébredtek még fel rá.
2014. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Titeket zavar a zaj, egy csecsemöt nem, kivéve, ha kezdettöl halálos csöndben tartjátok (ami szerencsére ebben az esetben nem lehetséges)

A babának sokkal rosszabb, ha a szülök elkövetik azt a hibát, hogy minden zajt meg akarnak szüntetni körülötte, mert ezzel megszüntetik az alkalmazkodó képességét.


Rengeteg gyerek nött úgy fel, hogy születésétöl kezdve hangos környezetben élt, és ezek lettek az egészségesebb, terhelhetöbb felnöttek.

2014. febr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Panelba lakunk mi is.Első perctől kezdve jót alszik. 1 hetes volt amikor fúrnunk kellett 2-3 lukat ütve fúróval. 1. luk után megnéztem, nem-e sír. Aludt a kiságyban. Már 5 éves lesz 2 hét múlva, de nem ébreszti fel semmi "panel" zaj. Nálunk az alattunk lévő szomszéd csörög hajnalba, vagy este 10 körül, akkor tologat bútort. Szilveszterkor a panelok között petárdáztak, aludt mint a bunda.
2014. febr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is volt egy hónapos felújítás az alattunk lévő lakásban. Volt ott réselés (fő tartó falat!), falbontás, fúrás dögivel, olyan volt mintha nálunk csinálnák.... A 3 hónapos babám jól tűrte.
2014. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Mert a szomszédot biztos nem fogja zavarni a gyereksiras, ugye? Ész az nem sok van......
2014. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Ja.. azért aggódsz hogy a babát mi zavarja de azért nem hogy a szomszédokat mi?
2014. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Van egy lányom 7 éves őt sem zavarja pedig nem panelba született.Akkor csak túlaggódom a dolgot.És a babakocsit hol tároljátok?Mi 4 lakunk lift nélkül.Van tárolónk de a szomszéd miatt féltem hogy direkt kárt tesz benne.
2014. febr. 2. 09:56
 9/16 A kérdező kommentje:
okostojás egy felnőtt fel tudja érni ésszel hogy nem tanyán lakik de egy kisbabát nem lehet csititgatni folyamatosan.nyilván fog sírni.Mi tudunk csendben élni egyébként.
2014. febr. 2. 10:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező. Én novemberben szültem és panelban lakunk. Eleinte én is féltem,hogy mi lesz,hogyan lesz. De elég jól tűri. Jól alszik.Igaz felriad egy párszor,de vissza is alszik.Gondolom az nem a zaj miatt. Most is bekapcsolt rádió mellett alszik :)

Pár hetes volt mikor a falba kellett fúrnunk,mert férjemnek 2 hónapig kellettmondani,hogy végre rakjuk már fel a képet a falra. Ahogy fúrt én úgy tartottam a bekapcsolt prszívót alát,hogy ne szálljon nagyon a por. Babánk végig aludta az egészet. Szilveszterkor a petárdázást kicsit nyűgösen viselte,de éjfél előtt 5 perccel elaludt :) 3 hete fúrtak alattunk, végig aludta, és nem beszélve a felettünk lakók kislányáról aki reggel sírva megy el és este sírva jön haza, és mkor itthon van folyamatosan visít. Néha zavarja,de nagyon sokszor elalszik.

Babám 3x szenvedett hasfájásban,hajnali 4ig üvöltött,sírt. Szerintem ez nem volt kellemes egyik szomszédnak sem.Kérdeztük is,hogy tudtak e aludni, azt mondták,hogy tudják mi az és még sajnálták is babánkat.

Szóval mindenhol van zaj,mindenhonnan jönnek zavaró tényezők. Babád ha hozzá lesz szokatva a zajhoz, akkor nem lesz gond az alvással :)

2014. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!