Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a kisfiúk...

Mikortól kell a kisfiúk kukiját vissza húzogatni, hogy ne tapadjon le?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell húzogatni. Addig kell lehúzni, amíg le lehet húzni, annál tovább nem. Nagyon sok babának eleve le van tapadva, ami életkori sajátosság, legkésőbb 3 éves korig magától feljön a letapadt rész, akinek 3 éves korig sem jön fel, annak szokták leválasztani.

Aki nekiáll és húzogatja, jobban, mint kellene, ott a szülő könnyen apróbb berepedezéseket okozhat a babája kukacán, ami piszkosul tud fájni.

Mert aki nem húzogatja örökösen, csak az esti fürdésnél amennyi nincs letapadva, azt hátrahúzza, annak a fiának is ugyanúgy magától megoldódik a letapadás, mint annál, aki húzogatja, tornáztatja, csak aki állandóan húzogatja, az lehet többet árt, mint használ.

2014. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én pont most konzultáltam egy gyermeksebésszel mert már kész voltam attól, hogy minden orvos/védőnő mást mond. Azt mondta, hogy nem szabad erőszakosan hátrahúzni mert azzal csak árt az ember. 3 éves korig általában megoldódik a magától a dolog de van, hogy meg tudják oldani krémmel is a dolgot és nem kell feltépegetni meg műteni.
2014. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

húzogatni nem kell. és nem le fog tapadni, hanem élettanilag le van tapadva, így születnek...


én kb. 4 hónapos korában kezdtem mosni rendesen a fütyit, vagyis addig húztam hátra ameddig engedte és lelötyböltem vízzel.

szerencsére soha nem volt problémánk, 3 éves korától maga mossa.


szerintem hülyeség, hogy a tornáztatástól feljön, nem is értem mi köze hozzá, élettanilag enged majd fel, viszont mosni kell, nehogy begyulladjon

2014. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egyébként az 1es válaszolónak nagyon igaza van.

kiegészíteném azzal, hogy ha bereped és rosszul hegesedik akkor valós szűkület alakulhat ki amin csak műtéttel segíthetnek.

2014. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 éves koráig egyáltalán nem kell hozzányúlnod, ha nincs vele semmi gond (nem váladékozik, nem piros, és szép sugárban tud pisilni, valamint nem fújódik a fütyi végén a bőr- ha ezek közül valamelyik fennáll, SEBÉSZHEZ érdemes vinni, nem védőnőhöz meg gyerekorvoshoz, mert ők nem értenek hozzá). Ha 3 éves kor (kb. a szobatisztává válás idejére) nem oldódik a letapadás, a sebész először krémet ír, ez általában szteroidos, oldja a letapadást, vékonyítja a bőrt. Ha ez sem használ, akkor ők leválasztják. Ha húzogatod, szabad szemmel nem is látható mikro repedések keletkezhetnek a bőrön, amik hegesen gyógyulnak, és így még rugalmatlanabb lesz a bőr. Ha pedig vissza is sikerül erőltetni pelenkás korban, az a terület szép táptalaja lesz a kórokozóknak, és könnyen begyulladhat.

Nekünk ezt tanácsolta a sebész...

2014. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igy van, nem szabad hozza huzogatni. En hozza sem nyultam, 3 eves es minden rendben van.
2014. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!