Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell huzogatni a kisfiúk...

Hogy kell huzogatni a kisfiúk fütyijén a bőrt?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok. 6 hetes a kisfiam, a védőnő szerint 6 hetes kortól kell huzogatni, ma megpróbáltam lehúzni a bőrt de a végén olyan pici lyuk van hogy nem tudom neki lehúzni. Vagy mit kéne látnom? Egész odáig kéne húzni hogy a makkot lássam? De azt nem tudom mert szűk a lyuk a bőrén. Normális ez? Hogy csináljam?
2013. máj. 8. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak addig húzd amíg enged a bőr.Ha 1mm-t akkor annyit. Erőltetni nem szabad. Én 2 hónapos korában kezdtem, 1 éves korára tudtam teljesen hátrahúzni neki. Ja, és elég 1x megcsinálni minden fürdésnél.
2013. máj. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem baj ha szűk a lyuk? Majd idővel fokozatosan tágul?
2013. máj. 8. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én dokim szerint tilos,mert több kárt okozhat mint hasznot, a védőnőm szerint viszont kell...
2013. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem most piszkál mindenki hogy miért húzogattam, mert most 11 hónapos és teljesen lenőtt, állítólag kis repedések keletkeznek rajta, hegesedik, és még jobban lenő. Már nem tudom mit csináljak, vigyem el maszek orvoshoz? A mi dokink anno azt mondta hogy hagyjam békén, de a rokonok, ismerősök mondták hogy ez hülyeség, húzogatni kell. Húzogattam, lenőtt :( Bocs az off-ért.
2013. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen!Ez a húzogatás lényege.Te tágítod, hogy ne legyen fityma szűkülete.Majd enged az ne aggódj.Én fiam 5 hónapos és már majdnem teljesen feltudom húzni neki.De én is néztem mikor először csináltam, mert szinte semmit nem mozdult.Az a lényeg, hogy fürdés közben, vagy közvetlen utána csináld, mert akkor könnyebb a meleg miatt.
2013. máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti , teljesen így van ahogy mondod, nagyon apró repedések keletkezhetnek amik nem is látszanak, és ezáltal jobban letapadhat! A mi dokink szerint nem szabad huzogatni.
2013. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem szobatiszta, akkor ha nincs egyébként baj vele, nem kell hozzányúlni! Max. finoman megnézni, meddig is megy. Nem erőltetni, nem nyújtogatni, jól van az úgy.


Később lehet óvatosan hátrahúzni addig amíg engedi, továbbra se erőltetve, de már rendszeresebben edzeni. A krapek ha ő maga is csinálja, még jobb. Az esetek túlnyomó részében magától megoldódik az egész, még mielőtt kétszámjegyű lesz a gyerek életkora.


Amúgy is minek rohanni... mikor lesz az, amikor használni fogja pisilésen kívül másra is.

2013. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!