Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell húzogatni a kisfiúk...

Mikor kell húzogatni a kisfiúk kukiját?

Figyelt kérdés
1 éves lesz
2013. jún. 3. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nekem azt mondták fél éves koráig nem kell, majd csak utána. Az enyém 3 hetes.
2013. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények,az orvos szerint tilos, a védőnőm szerint kell...
2013. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki mást mond, nekem a védőnő azt mondta 2 hós korától a háziorvos meg azt hogy nem kell. Sok kisfiús anyuka van a környezetemben, úgyhogy húzogatjuk (7 hós). Meg találkoztam olyanokkal aki nem húzogatta és letapadt műtéti úton kellett helyrehozni. De pl. anyósom 2 fiának nem húzogatta, még sincs problémájuk. Ártani nem árt és így biztos nem lesz vele gond.
2013. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1 hónapos kora óta kell húzogatni picit fürdésnél.(gyerekorvos tanácsára)Persze nem kell rángatni,csak amennyire a bőr engedi.
2013. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
3 hónapos korától húzogattam, most volt 3 éves a fiam, nincs letapadva a kukija, nem volt vele soha gond. Szerintem már rég elkezdheted volna, 1 éves korára akár már le is tapadhat. Nekem is azt mondta az orvos, hogy addig nem kell, míg nem lesz szobatiszta. Ja, persze, most meg vágathatnám fel szegénynek.
2013. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1-3 hónapos kórtól lehet húzogatni szépen finoman fürdéskor.
2013. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi húzogattuk mert a rokonok azt mondták... meg is bántuk, 10 hónapos korára úgy letapadt hogy éppen csak a pisi tud kijönni. Az orvos a kezdetektől mondta hogy hagyjuk békén, de a rokonok nagyon rámenősek voltak sajnos.
2013. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

sztem finoman próbálkozhatsz.

Én kb fél éves kora óta csinálom, nulla sikerrel. Semmit nem jön. Az orvos azt mondta, hogy majd foglalkozunk akkor vele, ha szobatiszta lesz. Most 20 hós. Én meg teljes parában vagyok.

2013. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmikor. Amíg ki tud rajta pisilni, hagyd békén!


Óriási galibát okozhatsz vele, ha húzgálod, mikrorepedéseket okozhatsz, azt pedig gondolom nem kell részleteznem mi lehet abból, ha egy sebbe vizelet vagy széklet kerül!


Ma már csak a barbárok tépik fel, a műtét pedig leges-legvégső megoldás, van rá krém, ami "feloldja", ha gáz van.

2013. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Sajnos csak mostanában jöttek rá, hogy mennyire káros a húzogatás és sok orvos, védőnő nem képezte tovább magát és nincsenek tisztában a fejleményekkel.

Ha tud rendesen pisilni, nem kell és nem is szabad húzogatni. A letapadás normális és élettani dolog baba és kisgyermekkorban, igazából még hasznos is, mert így nem tud a bőr alá menni a szennyeződés.

Igazából kamaszkorig nem probléma, ha letapadás van, utána pedig általában magától megoldódik a probléma. A felrántás pedig tényleg egy nagyon barbár módszer, iszonyú fájdalmas és teljesen felesleges, sőt káros.

2013. jún. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!