Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az én babám még soha nem...

Az én babám még soha nem aludt el magától. (kivéve babakocsiban) Mire számíthatok hosszú távon?

Figyelt kérdés
4 hónapos
2009. dec. 11. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Magától az enyém sem...Pedig már 1
2009. dec. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kislányom nagyon ritkán alszik el magától, ő vagy a pihenőszékében, a hintájában vagy ölben alszik el. Egyszer biztos kinövi ezt a szokást.

4 hós kislány anyucija:)

2009. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi segít a lányom. Szóval 1 éves múlt és még nem alszik el egyedül....Már nem is agonizálok rajt. Annyit már elértem hogy nem kell vele sétálnom 11140dkg. És most lehet fikázni hogy így jártatok stb. Ezt igényli és kész!!!!
2009. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Van módszer hogy megtanítsd a magától való elalvásra,de az sok sírással jár együtt.Nem pártolom,le se írom.A gyerekek !maguktól!,az esti rituálé után,már 2,3évesen szoktak elaludni.Egy kisbaba se alszik el magától,van akit ringatnak,van aki cicin alszik el,van akinek a buksiját simogatják,van akit a zene segít elaludni,és van amelyik baba csak apa ölében hajlandó elaludni...stb.légy türelmes,és görcsölés nélkül tapasztald ki milyen mód jó az elalváshoz neked és a babádnak.Szép napot!
2009. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam!

Én nem vagyok híve annak, hogy hagyom az ágyban sírni, másnap állítólag kevesebbet sír és harmadnap magától alszik. Közben azt váltom ki belőle, hogy "Egyedül vagyok, nem számíthatok sem Anyára, sem Apára" Legalábbis az Éjszakai gondoskodás c. könyv hasonlót ír és én is ezt hiszem.

Az én babóm napközben babakocsiban, itthon szopi közben alszik el. Ha 2 etetés között lesz fáradt, akkor is csak cicin nyugszik meg és alszik el. Este pedig fürcsi, cici és úgy alszik.

2009. dec. 11. 10:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én babám (4 hós) is igényli, h kicsit elringassam és énekeljek neki, utána beteszem a kiságyba, és úgy dúdolok neki tovább. Max 20perc mire elalszik, addig simizem, dúdolok. Azért kellett leszoktatni a fél óra ringatásról, mert már teljesen tropára ment a derekam, nem tudtam olyan sokáig ringatni. Kb 3 héte csináljuk így, hogy 5 perc ringatás, és aztán simi az ágyban, mostanra egész megszokta, pedig az elején volt 40 perc is mire elaludt. Én nem hagytam sírni, akkor én bizony kivettem, megnyugtattam, és visszatettem. Elég strapás volt így, de 3 hét alatt megszokta. Állítólag ha sírni hagyják akkor pár nap alatt megszokja, de én képtelen voltam rá. Nekem már ez is nagy megváltás. Mellesleg babakocsiban 2 perc alatt elalszik, csak nekünk kicsi a lakás, nem tudom bent tologatni.
2009. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bizony!Egy baba se alszik el magától.Ez amióta világ a világ,így van.Fura,de az idősebb hölgyek kérdik meg tőlem mindig,hogy magától el tud -e már aludni a fiam.Nekem ez bugyuta kérdés,még szép hogy nem!Még nem eszik magától,még nem fürdik magától,és még bekötni se tudja a cipőfűzőjét...ja! és aludni is cicin altatom!Nekünk így jó. Egy kissé indulatosan írok,ne haragudj,de érzékeny pontom az altatás,mert mindig feldűhít kedves anyósom.Szerinte be kell rakni a kiságyba,és had ordítson.Szerintem ha meg van a jó módszeretek az elalváshoz,hipp-hopp elalszik és pont.
2009. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, aranyosak vagytok. én is az összebújod, cicis altatás híve vagyok, főleg, mert szerelmes vagyok a kisfiamba:) nekünk is ez a jó, csak tegnap olvastam itt egy altatós kérdést, amire vki válaszolta, hogy "a te gyereked még nem alszik el egyedül?" és leírta, hogy kiságy, sírás, de nem kivenni..stb.
2009. dec. 11. 10:33
 9/10 anonim ***** válasza:
10:12-es vagyok, hát igen az én anyósom is azt mondja mindig, h nem baj hogyha sír egy gyerek. Szerintem meg igenis baj, mert én nem bírom hallgatni egy percig se, (ez valószínűleg így van genetikailag az anyába kódolva, nem véletlenül) Amúgy én látom a kisfiamon, hogy kell neki egy idő amíg el tud lazulni alvás előtt, mert úgy felpörög a játékoktól, a sok ingertől ami éri, előbb meg kell hogy nyugodjon, hogy utána el tudjon aludni.
2009. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 hósak vagyunk, és cicin alszik el. Ez így nagyon jó mindkettőnknek. Még nem is gondolkodtam azon, hogy mi lesz, ha már nem lesz cici.
2009. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!