Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák előbb ülnek vagy másznak?

A babák előbb ülnek vagy másznak?

Figyelt kérdés

Babám fél éves, még éppenhogy csak kúszik, meg magán körül forog. A következő lépés az ülés vagy a mászás lesz? És kell néha kitámasztva ültetni hogy jobban ráérezzen? Vagy nem szabad?


Köszönöm a válaszokat.



2014. febr. 24. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad ültetni semmiképp, ki mit csinál elöbb az gyerekfüggő.
2014. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
sokszor mászásból ülnek ki oldalra, azaz előbb másznak.
2014. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mászásból könnyen megtanul majd ülni, kiteszi oldalra a kis seggét és kész is :)

Ne ültesd, az a tuti amit magától tanul meg, minden más csak árt.

2014. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem elöbb ült.Pihenőszékébe elöbb ült fel,mint hogy kúszott vagy mászott volna,de a földön a kúszással együtt ült fel 7hónaposan.8hónaposan a mászással együtt állt fel.
2014. febr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbb célszerű másznia- az én kisfiam is előbb ült fel, természetesen nem erőltettük.

Később azonban rosszul kezdett el közlekedni (fenéken csúszva, nem mászva), emiatt gyógytornászhoz is jártunk, hogy ehelyett a rossz szokás helyett elindítsa a helyes mozgás felé.

Érdemes erre figyelni, ha egy kicsi előbb kezd ülni, hogy ne így a fenekén kezdjen el helyet változtatni.

2014. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt gondoltam, hogy előbb másznak. A babám már néha olyat csinál, hogy felemeli a kis derekát, vagyis a térdére áll, de ez csak 2másodperc. Dehát ezt még csak két napja csinálja. De az egyik ismerős meg azt mondta hogy az övé már fél évesen ült, mert védőnői javaslatra 5 hós korától néha kitámasztva ültette. És még én éreztem magam pancsernak, hogy nem ültetem a babámat, mert hát akkor már rég tudna ülni, az ő elmondása szerint.

Akkor ha jól értem ne csináljak vele semmit, ugye? Egész nap a földön van hason, habtapin. Majd ő megindul, ha úgy gondolja, igaz?

2014. febr. 24. 09:34
 7/9 anonim ***** válasza:
hát ez szerintem gyerek függő mert az én kislányom pont ellenkezője az itt le írtaknak. 5hónaposan már stabilan ült (nem ültettük ő saját maga ült fel) 6hónaposan kúszott 8hónaposan mászott és rá 1hétre már fel is állt. 8,5hónaposan bútorok mentén kapaszkodva lépegetett. most 10hónapos és már próbálkozik a megállással (kapaszkodás nélkül)
2014. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt a sorrend, hogy ülés-kúszás-mászás. Ő nem mászásból ült ki, hanem hason fekvésből valahogy feltornázta magát, és majd ülésből kezdett el mászni. De szerintem a nagy többség előbb mászik, és utána ül stailan.
2014. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is először ült, aztán felállt és már lépegetett is kapaszkodva 8 hónaposan, majd kúszott kb. 2 napot, és csak ezután mászott. (Mondjuk ez mind egy hét alatt zajlott le, szóval kicsit olyan volt, mintha mindet egyszerre csinálta volna. :D)
2014. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!