Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10hónapos babák akkik még...

Bogyo110 kérdése:

9-10hónapos babák akkik még nem másznak és nem áltak fel?

Figyelt kérdés
9.5 hónapos a kislányom szél sebesen kúszik néha néha felül magátol rengeteget van hason de nem mászik a felálásnak még a közelébe se jár megmutattam dokinak aki azt monta türelem kicsit lassaban megy neki valószinű amugy okos baba már mond néhány érthető szót integet tapsol megmutatja a testrészei stb.. de ha fel akarom álitani akkor röktön felhuzza a lábait!olyan mintha nemakarná megtartani magát!szerintetek vigyem el másik dokihoz vagy várjunk még!Tapasztalatokat szeretnék kérni?
2011. nov. 18. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy nagyon fontos dolog van a mozgásfejlődésben: az, hogy a kúszást, vagy a mászást ne hagyja ki. A többi,hogy mit mikor csinál már kevésbé érdekes (persze, biztos az is érdekes, de nagyobb eltérés megengedett)
2011. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha a doki azt mondta nyugi akkor nyugi.

viszont azt nem értem miért próbálod talpra állítani? azért fontosabb, hogy álljon mint hogy egészséges legyen? ez mondjuk durván hangzik de most komolyan. tényleg nagyon okos bbád van, hogy felhúzza a lábát!!!

a mászással fog megerősödni a gerince az állásra, addig annyira megterheli a gerincét az állás, hogy elgörbülhet.

ha ennyire türelmetlen vagy akkor elviheted dévény tornára, ott szakszerűen veszik rá a mozgásformákra

2011. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 7 hónaposan ült, 11 hónaposan indult el négykézláb, 12 hónaposan állt fel először és csak 15 hónaposan indult el. És ez mind gyógytornász segítségével, pedig nem is volt koraszülött csak ő kicsit mozgásban lassabb volt.Nálunk viszont a beszéd nagyon jól megy-ment. Hamar kezdett beszélni.Ne izgulj nem vagytok még elkésve.
2011. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem állitom talpra csak ki probáltam hogy meg áll e de nem teszem többet amugy a doki is igy nézte meg igaz neki megált teli talpal köszönöm a gyors és kedves válaszokat!
2011. nov. 18. 11:10
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom 11 hós koráig kúszott, akkor kezdett el mászni. Valamiért félt a földől elemelkedni. 14 hósan indult el. felállni 9 hósan állt fel. Semmi baja a lányomnak, 3 éves, ...
2011. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 hónapos kora óta kúszik, 9hónaposan állt fel, és ELMÚLT EGY ÉVES, amikor elkezdett mászni. A kúszás nagyon fontos, és az megvan. Ne aggódj, pláne, ha a doki is azt mondta!
2011. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 hónapos, fél éves kora óta ül (magától még most se tud felulni),pár napja kúszik és kb.2 hónapja belénk kapaszkodva állásba húzza magát. Nem tudom,fog e mászni,ez úgyis rajta múlik. Még nem mond semmi értelmeset, azon kívül hogy mama, de szerintem nem a mamájara érti. Olyanokat mond hogy tete,nene,dede,stb. Ügyesen papazik. Lehet én vagyok a hülye,de nem gondolom,hogy szüksége lenne bármilyen fejlesztésre.
2011. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!