Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyi futás mellett valóban...

Ennyi futás mellett valóban szoptat, vagy csak cuclizhat a gyerek?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 10-20 kilométereket, olykor maratonokat fut. Másfél éves gyereke még mindig szopik. Hogyan lehet ilyen távok mellett normálisan szoptatni? Korábban nem futott ennyit, kb fél éve kezdte el. Létezik ilyen vagy csak cuminak használja az anyját a gyerek? Mit gondoltok?
2014. febr. 24. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hogy függ össze a két dolog? miért ne szophatna?
2014. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ilyen hosszútávok nagyon felemésztik a szervezetet, nem tudom elképzelni, hogy a szervezet tudjon ilyenkor normálisan tejet termelni.
2014. febr. 24. 10:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Az anyja nyilván tudja, hogy mit és mennyit eszik a gyerek szoptatás mellett. Ha pl este csak szopi van és mégis jóllakik, akkor valószínűleg nem csak cuminak használja az anyját.
2014. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jelen, szombaton futottam a félmaratont a Merzse mocsárnál. Minden nap megyek futni este, ha a férjem hazaért. 5-7 kilométereket.Tavasszal megyek maratonra, ősszel két félmaratonra.


20 hónapos a lányom még szopik, nem csak cuminak használja. Vagyis cuminak már nem is használja. :)

9 hónapos koráig nem futottam csak gyalogoltam, nem akartam, hogy elapadjon a tejem. De azóta rendszeresen edzek, futok rengeteget és semmi...

2014. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezeknél a távoknál elég jól megizzad az ember, folyadékot veszít, így nekem nagyon furcsa, hogy lehet így tejet termelni. Arról nem is beszélve, hogy mennyi tápanyag kell ahhoz, hogy ennyit fusson az ember. Bocsánat, de nekem felfoghatatlan, hogy ilyenkor, hogyan tud a szervezet tejet termelni. A tanácsadók is a sok pihenést, sok folyadékot és tápanyagot ajánlják, nem az ilyen fokú leterhelést. Na mindegy. Utolsó szerintem elég kivételes eset vagy :)
2014. febr. 24. 11:20
 6/13 anonim ***** válasza:

szoptatok (nem csak cumizik a babám), mellette tornázok elég rendesen (2-es diabos vagyok, szóval "muszáj")

Az anyuka tudja, neki mi a jó, és ha van teje mellette, akkor miért ne? Akinek hozzá van szokva a szervezete, annak simán megy...

2014. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet, azt nem tudom. :) Fokozatosan szoktattam vissza magamat. Nekem azt tanácsolták, hogy addig egyáltalán ne fussak, amíg kizárólag szoptatok és utána is nagyon kell figyelni a fokozatosságra és igen, a bevitt tápanyagra.


Az egyik barátunk, akivel futok, neki a felesége Zumba oktató és bár ő "csak" 8 hónapig szoptatott, már előtte is visszaállt a terembe. Azt nem tudom, elapadt-e a teje, vagy leválasztotta a fiát, de 3-4 hónapig biztosan úgy szoptatott, hogy edzett is, naponta.

2014. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A futóbolond vagyok. Amúgy még tudtam volna várni a futással, a gyerek fontosabb, de beszéltem ibclc tanácsadóval is, többször is volt nálunk és segített ő is. Támogatott, szóval ezért mertem elkezdeni újra.
2014. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk a zumba, torna szerintem nem vehető egy kalap alá az ilyen hosszú távú futással. Normál ember is hónapok alatt készül fel a maratonra, mert a szervezet ilyen mértékű leterhelést nem bír egyszerre. Az illető pedig fél éve fut, tehát előtte nem és terhesség alatt sem, ami azért ha korábban sportolt is elég hosszú kihagyás.
2014. febr. 24. 11:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ember- és szervezet függő. Ha rendszeresen, naponta fut könnyebb visszarázódni. Gondolom a terhesség alatt és az első hónapokban sem otthon heverészett és ez fontosabb, mint sokan gondolnák. Hiába nem lehet hasonlítani egy kemény edzéshez.


Nem tudom miért állítaná, mi ebben a jó neki, ha nem igaz. :S


Mondjuk szép teljesítmény, ha előtte nem futott hosszú távokat és fél év alatt maratonokat fut? Jól értetted? :)

2014. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!