Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem beszél a gyerek, sőt...

Nem beszél a gyerek, sőt hangokat sem nagyon ad ki.1,5 éves. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van a környezetemben egy kislány, aki 1,5 éves és nem igazán ad ki hangokat, nemhogy szavakat vagy szótagokat. Úgy gondolom a hallásával nincs probléma. Ha beszélek hozzá, akkor mosolyog, de azt is némán. Ha játszik a testvérével (3 éves kisfiú) és 'duhajkodás' van, akkor sem ad ki hangokat. Ha szeretne valamit, akkor odahúz, megfogja a kezemet, szóval gesztusokkal kommunikál.


Szerintetek mi lehet ennek az oka?


Köszönöm.


2014. febr. 24. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem bőven elég, ha az anyukája és az apukája foglalkozik ezzel a gonddal, neked semmi közöd hozzá. majd ők kivizsgáltatják, ha azt gondolják, hogy baj van.
2014. febr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy van-e közöm hozzá vagy nincs. Egyébként nem áll szándékomban bármit is javasolni a szülőknek, csupán kíváncsi vagyok. De köszönöm, hogy 'válaszoltál' a kérdésre.
2014. febr. 24. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:

mennyire találkozol vele sokat?

mert az én rányom is játszotta a némát ebben a korban azokkal akiket nem ismer vagy csak keveset találkozik. viszont velünk bátrabban kommunikált. viszont az enyém is alig beszélt,kétéves kora után kezdett jobban többet beszélni.

2014. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
őszintén, neked jobb, ha kiderül egy pici gyerekről, hogy beteg? milyen ember vagy te???
2014. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kb. havonta találkozom vele. Nem hinném, hogy szégyenlősségről van szó.


Mi az, hogy milyen ember vagyok??? Nem tudod a kérdésem okát (ami a kérdés megválaszolása szempontjából lényegtelen), úgyhogy ne mondj rólam véleményt. (családon belüli erőszakról van szó egyébként)

2014. febr. 24. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ebből semmilyen következtetést nem lehet levonni. A mi lányunk is másfél éves, elég sok szót mond már és egész nap dumál babanyelven. Idegenek előtt, vagy olyanok előtt, akikkel csak néha futunk össze nem szól egy szót sem.
2014. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem a nem-beszéd a furcsa, hanem az, hogy gyakorlatilag egyáltalán nem ad ki hangokat. Nem csak előttem csinálja ezt. Az anyuka és a nagymama elmondása is ugyanez.
2014. febr. 24. 12:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán, tényleg semmilyen hangot nem ad ki, akkor azért meg kellene látogatni egy hallásvizsgálattal foglalkozó centrumot.


Önmagában az, hogy ekkor még nem beszél, vagy nem mond szavakat, nem jelentene semmit sem, ahogyan az sem, hogy gesztusokkal kommunikál, de hangadás teljes hiánya azért gyanús. Érdemes volna fejlődésneurológussal, valamint fül-orr-gégész szakemberrel felvenni a kapcsolatot (nemcsak hallásprobléma lehet egyébként ilyen jellegű panasz hátterében, sok-sok egyéb is).

2014. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Éppen ma fogok velük találkozni, hátha változott valami a legutóbbi találkozásunk óta.
2014. febr. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!