Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva a...

Nagyon le van maradva a kúszással a kislányom?

Figyelt kérdés
Tegnap töltötte babám a 9.hónapját,és még nem tud kúszni.Vagyis febr.14.-e óta hátrafelé kúszik,a hasán körbe-körbe,és ha valamit nagyon el akar érni előre vagy oldalra dobja magát. A forgással is megcsúsztunk ezért hordjuk konduktorhoz,a 7.hónapban sikerült.Holnap is megyünk de nem vagyok vele megelégedve. Amúgy a kislány felhúzza magát a két kezére és lábújhegyre,néha már térdelnie is sikerül.Ami nem tetszik,hogy a spárgát simán tudja. Nagyon le vagyunk maradva?
2014. febr. 24. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiam ugyanezeket csinálja, de még csak most lesz 8 hónapos. Nem tudom, mennyire van lemaradva a lányod. A védőnő volt nálunk két hete, akkor éppenhogy megemelte a fél csípőjét, erre azt mondta, hogy mindjárt mászik. Ez alapján lányod is közel áll hozzá...

Védőnő, gyerekorvos mit mond? Konduktor mit mond? Három ember, aki elvileg ért hozzá, csak meglátja, mi a helyzet.

2014. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Enyém ugyanezeket csinálja most, 6,5hónapos. Az enyém 4hósan forgott oda-vissza. Ha a tied a forgást is később kezdte, akkor szerintem éppen jó ütemben fejlődik. Ahhoz viszonyítva nincs lemaradva.
2014. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi fiúnk most lesz 10 hónapos a hét végén és kb. egy hete kúszik előre.(hátra meg forogni már jó ideje csinálja) Egyáltalán nincs lemaradva, már a fiókot is kipakolja, persze ő nagy baba, nem mindegy ki mekkora súllyal születik.Akikkel együtt született egy szobában, azok már ülnek is, de fele akkora a súlyuk, ő csak úgy ül ha felhúzza magát a kezünkkel.
2014. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért vagytok lemaradva, mert a forgást nagyon késön csinálta. Ahhoz képest viszont jól megy.

Forgást 4-5 hósan kezdik, a kúszást 7-8 hósan a mászást,üle´st 8-9 hósan.

Vagy is a forgás és a kúszás között van 3 hónap. Amit leírsz az a mászás elöjele már, vagy is szerintem kb 10-11 hósan fog tudni ülni és mászni.

Az egyéves státuszon az elvárt a stabil felülés és mászás. Vagy is azt simán teljesíteni fogjátok 12 hós korára. 2 évesen kell stabilan járnia. Habár neked biztosan idegesítö, de nem kell elkeseredni, egy kicsit késöbb csinálja és késsz.

2014. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
egyébként a körbe-körbe és a hátrafelé is már kúszásnak számít, nyugi :) 1-2 hét és menni fog előrefelé is :)
2014. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 9 hós elött másfél héttel kezdett el kúszni előre ,és rá egy hétre már mászott. Ő is későn 6 hósan kezdett el forogni hasról hátra és vissza, rá egy hétre megtanulta kuszást hátra és oldalra ahogy a tiéd is.(bár 8 hósan felül magától,de csak mert annyira szeretett ülni) Ugyhogy ne aggódj ,lustibb egy kicsit majd belejön agyik napról másikra csinálják ezeket ,van hogy semmi előjel nélkül,jól haladtok :)
2014. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap délután meglepett a kisasszony.Felült.De nem akárhogyan,ám.Hasalásból,spárgába,és visszafordította magát.Nem tudom ez a nagy hajlékonyság mennyire normális,de majd ma délután megmondja a konduktor. :)
2014. febr. 25. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!