Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos kislányom nagyon...

19 hónapos kislányom nagyon kezelhetetlen lett. Mit kellene máshogy csinálnom?

Figyelt kérdés
Eddig szépen fogta a kezem, ha sétáltunk, most olyan hisztit levág, hogy hihetetlen. Ha bemegyek vele a boltba, nem foghatom a kezét, nem tudok bevásárolni, mert otthagy simán. Próbáltam megfogni, akkor ordítás, ha felveszem, még meg is pofoz. Szépen mondom neki, hogy nem szabad, mert anyának fáj és leteszem a kezét, de nem hatja meg, egy ideje csináljuk. Adjatok tanácsot, hogyan kell terelgetnem. Ez csak egy példa volt, a bölcsiből is 3/4 óra alatt tesszük meg a 10 perces utat a kitérői miatt.

2014. febr. 22. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A kislány tele van feszültséggel. A családban minden rendben van?
2014. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az okot kell megkeresni, ami ezt kiváltja a gyerekből. Elsősorban a családi problémák, vagy a bölcsőde nem megfelelő a gyereknek, avagy több foglalkozást igényel.

Figyelj oda, hogy mikor ingerlékenyebb jobban a gyerek. Akkor az okot is könnyebb megtalálni.

2014. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden rendben van, ezt nem csak úgy írom. Közben olvasgattam, talán ez már a dackorszak lenne? Most alszik szépen, itthon jókat játszunk, csak ha elmegyünk itthonról, az a kihívás. Ő sétálna, amerre neki tetszik, az utcán, a boltban, akárhol. Egy ideig szeretett a kosárban ülni, biztos megunta, most megy. Vagyis menne, mert nem hagyhatom, de nem tetszik neki és itt kezdődik, amit írtam.
2014. febr. 22. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

19 hónaposan miért nem babakocsival jártok a bölcsibe meg bevásárolni? Az teljesen természetes, hogy egy ekkora gyerek nem jön fegyelmezetten a kezedet fogva, mert számára minden érdekesebb. Ha mindenáron ragaszkodsz a babakocsi nélküli sétákhoz, csak úgy induljatok neki, ha tényleg ráérsz, mert egy ekkora gyerekkel bizony 3/4 óra egy 10 perces út. Minden fű, fa, bogár érdekli, ez így van rendjén, így tanul.

A pofozkodásról persze le kell szoktatni.

2014. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pofon leszoktatáshoz (is) kértem tanácsot. Nem szeret már babakocsiban ülni, az az út a legkevesebb. Az érdekel leginkább, hogy lehet arra visszaszoktatni, hogy fogja a kezem.
2014. febr. 22. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, akkor kíváncsi, most fedezi fel a világot!

Azt olvastam valamelyik könyvben, hogy ilyen időszakban a kíváncsiságát nem szabad elnyomni tiltással. Mert ezzel a szellemi fejlődésére rossz hatással vagyunk. Ilyen problémákat meg kell beszélni vele. Hihetetlen, de megértik, ha az ő színvonalukon, komolyan magyarázzuk el, - hogy miért kell a kezét fogni anyának, miért nem szabad a boltban szaladgálni, miért kell a bölcsibe időbe odaérni és mikor lesz majd arra idő és hely, hogy azt csináljuk, amit szeretnénk.

Mindig indulás előtt ismételjük el neki. És amikor jót csinált, akkor nagyon dicsérjük meg. Sőt jutalmazhatjuk is. Büntetni nem szabad!

Ha eszembe jut, hogy melyik könyvben olvastam ezt, akkor majd elküldöm a címét.

2014. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem többet beszélni vele erről. Türelem rózsát terem :) Biztosan lesz még egy pár érdekes bevásárlásunk, de meg fogja érteni, mit szabad és mit nem.
2014. febr. 23. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!