Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, szerintete...

Tapasztalt anyukák, szerintetek jól etetem 9,5 hós lányomat?

Figyelt kérdés

A reggeli felébredésünk változó, a fél 7-től egészen a 8-ig határidő között mozog. Felébredés után kap olyan 150 ml tápszert, majd kb. 1 óra múlva, amikor mi is tudunk már reggelizni, akkor kap a miénkből is, pl. vajas kenyér- kis sonkával, stb., persze amiből már biztonsággal ehet. Ebből is megeszik kb. pl. egy jó negyed szelet kenyeret feltéttel. Rá kb. 1,5 órára tudom adni a gyümölcsöt. Ezután alszik egy hosszabbat, kb. fél 12- től, van amikor fél 3-ig is. Ekkor tudunk ebédelni, húsos főzeléket, amiből 160- 200 ml-t fogad el. Rá 2 órára uzsonna, tejpép vagy gyümölcs joghurttal, vacsora kb. fél 7 fele, maradék főzelék vagy gabonapép, vagy valami kenyeres dolog, változatosan, ahogy csak tudom , majd lefekvés előtt, ami 9 körül van, tápszer, olyan 180-200 ml.

Szerintem eleget eszik,vagyis ettől többet már nem is tudnék neki adni, szinte egész nap eszegetünk, de éjjel ennek ellenére mégis megébred 1x enni, akkor iszik még 120 ml tápszert.

Valamit rosszul csinálok, hogy még éjjel is eszik?

Szerintetek nem eszik sűrűn? Vagyis nem 5x eszünk, ahogy "kellene- illene ". Szívesen eszik, bármit adok, szóval nem tömöm, súlya sem sok, épp ideális, sőt ránézésre még nyúlánk alkatúnak is mondják és rengeteget mozog, kúszik, áll- oldalazva lépeget.


?

Köszönöm a segítő válaszokat előre is.


2014. febr. 27. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha a mi napirendünket írtadsak nekem 9 hónapos fiam van. :)

Annyi a különbség, hogy a fiam 180 - 210 ml tápszert eszik meg vacsira. Nekem is felébred éjjel egyszer és akkor eszik 120 ml tápszert. Ezt én úgy fogom változtatni, hogy már a 10 hónaposnak való tépszert fogom venni neki legközelebb, hátha annak nagyobb a tápértéke.

2014. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na akkor ,más is jár ebben a cipőben. Csak néha olyan bizonytalan az ember. :)

Mi már a 3-as tápszert esszük 2 hete, sőt éjszakára próbáltuk a jó éjt tápszert is, de semmi változás.

Alvás nálatok hogy van? Nálunk már néha csak 1x akar aludni nappal. ? Fogzik, szeparációs szorongás is van....

2014. febr. 27. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem délelőtt 1 órát alszik, délután pedig 2.2,5 et alszik. Állandóan mozgásban van. Mászik, bútorok mellett lépeget, már 2-3 másodpercet megáll kapaszkodás nélkül. Eddig 3 foga van. Most jön a 4., de nem vészes a dolog. Este kb 8.30 - 9 között alszik el és éjjfél és egy óra között szinte megszokásszerűen kel fel enni. NEm tudom róla leszokatni semmivel.
2014. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igaz mi 10,5hónaposak vagyunk de hasonlóan eszünk mint ti és nekem is ébred esténként igaz nekünk most közre játszik a foga is. mi annyival kiegészítettük hogy ha mi eszünk valamit amit ő is ehet napközben akkor abból is kap falatkákat. nálunk az alvás 1szer van 11-13ig vagy 12-14ig. de örökmozgó.
2014. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, nekünk is éjfél és egy óra között eszik éjjel, én sem tudom se későbbre tolni, se leszoktatni róla... Na mindegy, ez már más kérdés.

Hajnalban most elég sokszor ébred még pluszban, hol a foga miatt visít fel, hol egy kiesett cumi....

De akkor az evés miatt legalább nem "aggódok" pluszban.

2014. febr. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!