Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jaj, az én gyerekem sose nő meg?

Jaj, az én gyerekem sose nő meg?

Figyelt kérdés
Most 9 hetes a babám, és úgy érzem ez most már mindig így lesz, mintha ólom lábakon járna az idő. Olyan érzés mintha most már egész életemben csak ekkora maradna és meg csak itthon ülnék egész nap vele és ez sose változna. Tudom, h az első 3 hónapra mondják, h az telik a leglassabban, na de ennyire? Nem vagyok hibbant:-) Volt valaki így?
2014. febr. 27. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 hónapos a fiam, és sokszor azon gondolkodom, mikor nőtt meg ennyire? Nemrég még egy tehetetlen kis csomag volt, most pedig egy örökmozgó, önálló, erős akarattal rendelkező kisember. Majd, ha a Te babád is elkezd láthatóan fejlődni ( először a mozgás, aztán a beszéd), aktívabb életet tudtok élni, neked is gyorsabban fog menni az idő.
2014. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első hónapok lassabbnak tűnnek, mert még nem olyan aktív a baba, de utána, ahogy megtanul járni, beszélni, onnantól fogva meg szó szerint repül az idő és azon kapod magad, hogy 1. nézed a babakori fényképeket és azt mondod majd, hogy a te gyereked nem is volt ilyen kicsi:), 2. úristen, most született, aztán mindjárt 4 éves lesz (mint a mi fiúnk).:)

Szóval türelem-türelem, hamarosan úgy fog röpülni az idő, hogy azt kívánod, bár egy kicsit lassabban telne.:)

2014. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Túl sokat unatkozol. Töltsd ki a szabadidőd hasznosabban.
2014. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
én is így voltam vele, bár akkor még elkezdtem tanulni is, szóval volt, ami kitöltse a napjaimat. Utána viszont felgyorsultak a hónapok, most már csak azt veszem észre, hogy mindjárt másfél éves a gyerek
2014. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3as

Nem gondolnám, h unatkozom, van mivel/kivel töltenem az időmet. A lányommal foglalkozok mikor ébren van, házimunkát csinálom, sétálunk stb. Nem egy nagy alvó, úgyhogy sokat tudok vele játszani (már amennyit ilyen korúval lehet).

Nem kell egyből azt feltételezni, h nem tudom agyoncsapni az időmet, még gyerek nélkül se unatkoztam soha.

2014. febr. 27. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:

1-3 év múlva meg azt kívánod, bárcsak megint olyan kis tehetetlen lenne (a dac korszak miatt) aztán megint pár év múlva azt gondolod, óh de jó lenne, ha csak a dac korszak lenne a bajom, de már itt van a kis tini kor:D

Zárójelbe megjegyezném, hogy az írásodból esetleg enyhe depresszió jelei ismerhetők fel. Figyelj oda, hogy tölts elég időt mással is, beszélgess, mozdulj ki és ne csak a babatéma legyen. (Ha meg tudod oldani.)

2014. febr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, h depis leszek:-(( Egyedül vagyok egész nap, párom másik városban dolgozik, reggel 7kor megy, este 6kor jön. Tesóim, anyum, barátnők dolgoznak szintén:-(
2014. febr. 27. 14:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Találd fel magad.:)

Élj a hobbijaidnak, amit egyébként szeretsz csinálni és otthon is tudsz neki élni.

Én nagyon szeretek olvasni, rejtvényt fejteni, filmet nézni, amikor a fiam még csak baba volt, akkor még ő aludt vagy elvolt egyedül, addig én ezeknek éltem, amikor már éppen készen voltam a házimunkákkal. Illetve fogtuk magunkat, fiamat beletettem a babakocsiba és elmentünk sétálni, akkor azért az ember csak összefutott más emberekkel és beszélgettünk.

2014. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező én is így érzek :)

A baba csak 6 hetes, de alig várom hogy megnőjön kicsit. Imádom és rengeteget foglalkozom vele, de elég idegőrlő egész nap olyasvalakivel beszélgetni aki nem válaszol.

Merrefelé laksz? Ha gondolod írd meg priviben, hátha tudjuk együtt tologatni a babakocsit legalább :)

2014. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Abszolút aterzem amit írsz! Én is íy voltam vele... Lehet h depis voltam? Nem tudom, de azt igen h az első 8 hetet nem csinalnam újra!

Innentől kezdett javulni a helyzet. Azért van h meg a mai napig előjön ez az érzés, de épp ma fogalmazódott meg bennem, h "milyen gyorsan eltelik egy nap mostanában"! :-)

Ja, egyébként 7 és fél hónapos a legénykém. :-)

Szóval hidd el, kb túl vagy a legnehezebb időszakon, már ami a kezdeti nehéz időszakot illeti! :-)

2014. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!