Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem nem tanul az...

A gyerekem nem tanul az iskolára, hazajön, hozzám se szól csal számítógépezik. Hiányoznak a régi idők amikor szívesen csinált velem dolgokat, de azt mondja egyszer úgy megbántottam, hogy azt sose feledi el, mit tegyek? (én 38, ő 13)

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek.
2012. jan. 22. 13:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mivel bántottad meg?
2012. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem is hajlandó elárulni, azt mondja(szokta mondani) hogy még ezt sem tudom?
2012. jan. 22. 13:39
 3/28 anonim ***** válasza:
41%

Addig ne enged a számítógépet még nem tanult meg. Jelszóval védd le ha nincs más lehetőség. Nálunk így megy.

Amúgy meg le kell ülni vele és meg kell beszélni a dolgokat.

2012. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát ez szép és jó lenne de akkor mobilozik, semmi nem válik be, ha kiabálok, ha nyugodt vagyok, ha figyelmeztetem, ha ígérgetek neki, ha megvonással fenyegetem, semmi....

Khm, ha lekódolom a gépet( már megtörtént egyszer) a telóján hülyéskedik,látványosan szenved, még inkább nem tanul.Leülni meg nem lehet vele.. kitér a kérdés elől, én mindig csak ezen gondolkozok, hagyam már stb.. :(

2012. jan. 22. 13:45
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

te vagy az anyja ,nem?

mar ne haragudj,nem akarlak megbantani,de a valaszaidbol itelve a gyerek iranyit es nem te!!!

en ezt nem engednem meg,ha latvanyosan akar szenvedni,akkor szenvedjen!

meg kell tanulnod iranyitani a gyereket,mert lassan a fejedre no es akkor mar nem lesz vissza ut!!!

2012. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Hát csak azt tudom tanácsolni ,hogy menjetek valahova kettesbe hátha feloldódik és elmondja ,hogy mi bántja.

Ez a korszak nagyon nehéz !!! Sajnos , sok türelem kell már erre én is rájöttem .

2012. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

De mit kéne tegyek? Hogy irányítsam én ő, szerintem az se érdekelné aha meghalnék, mert legalább számítógépezhetne...

Ha megkérdezem, hogy elmegyünk-e valahova, tuti semmi kedve nincs, már sokszor volt ez,szoktam nézegetni miket csinál a neten (jogom van tudni, nem?) de elég fura dolgoka szoktam látni :| ez is aggaszt

2012. jan. 22. 13:56
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 vagyok,lány. Büntetést nekem sem tudnának kitalálni a szüleim,ahogy olvasom a lányod viselkedését,egyedül neveled igaz?

Ilyet ne is mondj,hogy nem érdekelné ha meghalnál,ilyesmiket én is csináltam,de de biztos vagyok benne,hogy szeret a lányod.


Ez esetben én két megoldást csinálnék:

1. Megpróbálnám megbeszélni vele,de úgy,hogy odamész és mondod,hogy létszíves beszéljünk,mert ez nem mehet így tovább,egyikőtöknek sem jó ez a kapcsolat..elmondod a véleményed és megkéred,hogy oldjátok meg,mert mindenre van megoldás.


2.Ha lezajlik ez a beszélgetés és nem hatott rá,akkor elmondod,hogy "jó akkor én is ugyan ezt fogom veled csinálni" Gondolom azt mondja majd,hogy 'ok' és akkor viselkedj vele úgy ahogy te.


Bár ez szerintem pont az a módszer amivel vagy közelebb fogtok kerülni egymáshoz vagy teljesen eltávolodtok egymástól.


Biztos van valami amivel letudnád venni a lábáról,kiskutya bármi. Nem azt mondom,hogy vedd meg neki amire vágyna,mert ezzel elismered,hogy ő a "főnök" Egyezzetek meg valamiben,kössetek kompromiszumot.


Hidd el nem fog örökké tartani ez az időszak!!

2012. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Na, ilyet vártam, köszi :) Ez jó ötlet megpróbálom, most rögtön :| Drukk ._.
2012. jan. 22. 14:20
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

Hogyha egész nap gépezik, akkor könnyen meglehet, hogy függő. Tehát: SEMMIKÉPP SE TILTSD El. Hidd el, csak rosszabbra fordulnának a dolgok.

Egyébként velem is ugyanez a helyzet. Nem beszélek a szülőkkel, nem tanulok. Az oka az, hogy nem figyelnek rám. Semmibe vesznek, nem értékelnek. Csak megy a kiabálás meg hogy miért nem vagyok olyan..

Persze ők nem veszik észre, hogy haragszom rájuk, csak azzal jönnek, hogy csak gépezni tudok meg barátolni.


Én már sosem fogok velük ,,kibékülni,,. Sosem leszünk jó viszonyban. Ez biztos. De remélem neked sikerül kibékülnöd a lányoddal.

Nekem az esne jól, hogyha anyukám, apukám leülne velem beszélgetni és bocsánatot kérnének tőlem. Próbálnának megértőek lenni és kedvesek. És persze türelmesek.

16/L

2012. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!