Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak orvosi maszkot a látogat...

Adjak orvosi maszkot a látogatókra?

Figyelt kérdés

5hetes múlt a babam,anyatejes-ez is egyfajta védettséget ad,kedvesemmel megkaptuk a h1n1 elleni oltást-szoptatással a baba is részesült ebben,de így a bacis időszak miatt is félek,h nehogy vmit elkapjon...szerintetek a látogatóknak adjak maszkot v anélkül is fogadhatjuk őket?

Várom a válaszokat,vélaményeket-köszi! :O)


2009. dec. 12. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes korra épül fel az immunrendszer annyira, hogy érdemes legyen látogatót fogadni ilyen pici csecsemőnek.

Tehát, ha nem tudod ezt megoldani, és valaki(k) minden áron meg akarják látogatni, akkor kézmosás, és maszk, és nem nyalni-falni ebben a fert.vesz.időszakban...

Különösen veszélyes ha sokan, és sok helyről látogatják, és széles a kor megoszlás, tehát gyermekek is aki már közösségbe járnak.

2009. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nàlunk az unokanövérem babàjàt ugy làtogathattuk,hogy csak az üvegen keresztül(üveges ajtojuk volt)nézhettük meg.Nem sértödtem meg,a többiek sem,a fontos a baba egészsége.

Szoval te döntsd el,nehogy valaki akire maszkot akarsz huzni megsértödjön,és inkàbb nem akar babàt làtni(mert van ilyen is)

2009. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a tavalyi influenza miatti látogatási tilalmak közepette szültem - magyarul, hivatalosan akkor tetőzött a járvány - de eszembe sem jutott maszkokkal stresszelni a rokonokat.

Természetesen először csak a közeli hozzátartozóink jöttek, és csak 6 hetes kora után a barátok, távoli rokonok.

2009. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A maszkkal nem tudod igazán kivédeni a vírusokat és bacikat. szerintem jöjjenek az ismerősök később.
2009. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Háát.. én is azt mondom, hogy várjanak még a látogatással.

Az eldobható maszk csak pár órát véd, de kézmosással, maszkkal, nem nyalakodással nagyon jól csökkenthető a kockázat. Különben se akarjanak már egy 5 hetest tutujgatni annyira, kicsi még.


Ezt az immunrendszerhez találtam, előzőleg valaki említette itt, elég érdekes dolgokat ír.


Minden jót!

2009. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, a link lemaradt...

[link]

2009. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!