Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bogyósat (néha puha, néha...

Bogyósat (néha puha, néha kemény) kakil a 15 hós kislányom. Mi tanácsoltok megoldásként?

Figyelt kérdés

Majdnem mindennap kakil pár bogyót a kislányom,

van, hogy ilyenkor csak elvörösdik az erőlködéstől, de van, hogy sír, vagy már 2 szer volt, hogy szinte üvöltöt.... Normálisnak mondhatót nagyon ritkán. Születése óta ez van.....Dokinéninek mondtam, de azt mondta előfordul ilyen, és végső esetben hashajtót adjak neki. Guttalax, egyszer használt, de máésodszor már ez sem hajtotta meg.... Mit tegyek? Rengeteg mindent próbáltunk már, de megpróbálom felsorolni, hogy miket: őszibarack, őszilé, sütőtök, laevolac szirup, narancs, narancslé, méz, manadarin, szilva, szilva lekvár, normaflore. A felsoroltak csak rövid ideig könnyítették meg a picurkám kakilást. Sok folyadékot iszik mindennap, rengteget mozog (nappal csak egyszer 1 órát alszik). Most a Flavon Kids-et ajánlották. Nem tudom, de már nagyon tanácstalan vagyok... már szinte mindent kipróbáltunk, amit anyukák tanácsoltak. Légyszi akinek van ötlete írja meg.... Ja az még kimaradt, hogy jövő héten megkeresünk egy másik gyermekorvost is, bár a jelenlegiben is megízok, mert én is nála nőttem fel.Meg azt is elhiszem, hoggy ilyen előfordulhat, ahogy ő mondja és nincs komoly baj, de nem szeretném mégegyszer kaki miatt üvölteni látni a lányomat.....


2014. márc. 1. 21:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy akkor van nagyobb gond, ha kicsi bogyók összeállnak egy gombóccá. Változatosan eszik, sok gyümölcs, sok zöldség. Saját főzés, nem bébi kaja....
2014. márc. 1. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Nalunk az olivaolaj bevalt. Nem szabad sokat adni belole, hanem kb. egy teaskanalnyit. (szuz salatahoz valo jo minosegut adj neki).

En joghurtba kevertem bele altalaban, de volt, hogy magaban is hajlando volt megenni. A taplalkozasan tudsz esetleg meg valtoztatni tobb zoldseg (nyersen is), zabpelyhes kasa reggelire es sok-sok mozgas. Ha meg nem jar, akkor is noszogasd, hogy sokat masszon, jatsz vele, tornaztasd.

Ha kakil, akkor biztasd, hogy batran nyomja ki, naponta tobbszor kerdezd, jelezd neki hogy kakiljon nyugodtan. Ezt azert irom, mert nalunk miutan parszor tenyleg nagyon durvan siros kakilas sikerul, utana mar felt kakalni es lathatoan visszatartotta, amig lehetett, de az meg plane nem jo:-(. A sok viz itatasat jol teszed.

Remelem idovel javul a helyzet szegenykenel.

2014. márc. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olivaolajat még nem próbáltam, de ki fogjuk :) Nyers zöldséget nem hajlandó elfogadni, sokat mozog születése óta :) Hamar forgolódott, mászott, hogy szinte utol sem értem. Amióta meg megy, főleg amióta önállóan szinte le sem ül:) Jön megy, "futkorászik", imád kergetőzni, most meg már a babkocsiban sem hajlandó megülni, mert ő maga akar sétálni, úgyhogy a mozgás bőven meg van. Ezért is vagyok nagyon tanácstalan. De holnap veszek olviaolajat :)
2014. márc. 1. 21:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Zabpehely, zabkorpát is próbáltuk már... de már az sem válik be :(
2014. márc. 1. 21:23
 5/8 A kérdező kommentje:
A kakilást bilin is próbáltuk már, nyomni nyom de nem jön semmi. Sokat biztatjuk, meg ha bógyózik szeret elvonulni, olyankor nem zavarjuk míg elő nem bújik. Mindig meg dicsérjük, puszilgatjuk ha van eredmény :)
2014. márc. 1. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Most olvastam, higy eszik rendesen zoldseget is, akkor az targytalan.

Olivanal ha egy teaskanalnyi nem hasznal, akkor probalhatsz tobbet adni, de figyelj a fokozatossagra. (van aki hashajtasra hasznal olajat, de itt nem az lenne a cel). Akkor mozgas is kilove. Hát még olyan jutott eszembe, de ennek utana kellene olvasnod vagy megkerdezni minimum a hazidokit, hohy adhatsz-e neki lenmagot? (felnott baratomnak az rakta helyre az emeszteset (szekletet), o napi ket kiskanalnyi lenmagot megeszik reggelente) A masik hasonlo a talpmasszazs. A reflexzonaknal a vastagbel vegbel teruletet kell finoman vegigkovetni az ujjaddal maszirozva mindket talpon. (ez is mukodik felnotteknel, nalam is, kislanyomon csak kevesszer probaltam, igy nem tudom az hasznalt-e vagy mas;-)).

De ezt a kettot kerdezd meg hozzaertotol, mert lehet a lenmag meg nem valo kicsiknek, a talpasszazst pedig valaki mutassa meg (hatha neten van mar font video). Elso valaszolo voltam.

2014. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, utána érdeklődöm mindegyiknek :) Köszi mégegyszer :)
2014. márc. 1. 21:54
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk az esti joghurt vált be. reggel jött a kaki és nem volt erőlködés. a fiamnak még egyszer vérzett is a feneke és ő is szenvedett sokszor, erőlködött, volt hogy remegett kakilás közben.
2014. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!