Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mit használ, melyik jobb?...

Ki mit használ, melyik jobb? Kiságyra tehető merev aljú pelenkázó vagy a puha, sík amit a komódra meg ágyra lehet tenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 11:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a puha, sík volt, én szerettem.
2013. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez szerintem csak hely kérdése. Nekünk pelenkázóra tehető volt, nem volt rossz, amíg a lányom halandó volt nyugton maradni pelenkázás közben, utána én már nem szívesen raktam rá a pelenkázóra, úgyhogy ágyon-földön pelenkáztam eldobható vagy mosható pelenkázó alátéten. Ez 4 hónapos korában volt egyébként.

Úgyhogy én ha újra kezdeném max. csak merev aljút vennék a kiságyra arra a pár hónapra, hétre, nem is vennék kifejezetten pelenkázó komódot sem...

Valószínű, hogy a következő gyerkőccel már kezdettől fogva ágyon fogok pelenkázni, mosható vagy eldobható pelenkázó alátéten, amit oda utazáshoz is első osztályú :)

2013. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk pelenkázó komód van a puha pelenkázó lappal. A nagymamáknál az ágyra szerelhetős. Lényegesen könnyebb pelenkázni a komódon. Főleg onnantól volt hasznos a számomra, hogy már forgolódott. A komód aljában minden elfér, és mivel nagyobb a felület a komódon, kezdő anyukaként sokkal kényelmesebb volt.
2013. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A puha felé jobban hajlok,így olvasgatás után.Azt írják több helyen,hogy 3-4 hónaposan már nem túl biztonságos a kiságyra tehető.
2013. júl. 22. 12:01
 5/18 anonim ***** válasza:

volt mind a kettő

de nekem kényelmesebb volt a nagyágyon ülve pelusoznom

oda csak egy tiszta pelust terítettem le alá

2013. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs komód de mellettem vam a kiságya,azon meg lesz zseber tároló.Akkor abba rakhatom a pelenkázás "kellékeit"
2013. júl. 22. 12:03
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha van komódod, akkor jó a puha is szerintem, de az ágyon elég kényelmetlen pelusozni.

Ha nincs komód és az ágyon szeretnéd, oda szerintem elég egy pelenkázó alátét is (mármint egy ilyen: [link] ) , akkor nem is kell a szivacsos.

Viszont most már olyat vennék, aminek oldalt magasított pereme van, csak mikor mi vettünk, még nem tudtam, hogy ilyen is létezik.

2013. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De akkor inkább veszek puhát az ágyra mint az eldobhatót újra meg újra vegyem.
2013. júl. 22. 12:07
 9/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Kisfiam 10 hónapos. Én az ágyon szoktam öltöztetni. Na az egy közelharc és rendszeresen elmászik közben. Ezt művelné pelusozás közben is. Szóval szerintem ha van rá lehetőséged kényelmesebb sokkal a komód, mint az ágy.

Nem beszélve arról, hogy a kisfiúk elég messzire el tudnak csövelni, amikor pisilnek. Az enyém pl. simán arcon pisilte már magát. :) Ezért se szívesen pelenkáznék az ágyon.

2013. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem is tudom mi lenne jobb ha a kiságyról a falra pisil vagy a takaróra? :-) De eddig még úgy néz ki a dolog,hogy lányka lesz.

Az ágyunk nem alacsony,egy komód meg már nem fér be sehogy sem.

2013. júl. 22. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!