Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az idealis szobahomerse...

Mennyi az idealis szobahomerseklet egy ujszulottnek? 19-20 fok allando homerseklet keves? (szerintem igen)

Figyelt kérdés

2014. márc. 2. 09:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
szerintem kevés. Én megfagynék az tuti. Nálunk távhő van, 25-26 fok éjjel-nappal. Ebbe született bele a kisfiam. Ő már 21-22 fokban fázik. A meleget szoktuk meg, és ezt is szeretjük.
2014. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%

Nem kevés, nekünk pont ennyi volt a szobában mikor tavaly télen született a lányom.

Idén télen már csak 18 fokot tartottam, nem lett volna pénz melegebbre, a lakás többi részében ennyi se volt.

Soha nem volt beteg, pedig pont ősszel kezdett mászni, télen már az egész lakást bejárta.

Persze figyelni kell az öltözékére.

Amúgy a 18 fokos szoba alvás szempontjából is ideális, a hirtelen csecsemőhalálra is kisebb a kockázat.

Csak azok mondják, hogy 24-25 fok kell egy csecsemőnek, akik panelban élnek és maguk is ehhez vannak szokva.

Én pl. megőrülnék ilyen hőségben, aludni se lehet már olyan jól :)


Ha megnézitek, sok más országban szerencsére nem is divat így felforralni szegény babákat.

Éltem Angliában, ott a 18 fokos szoba a normális újszülötteknél is, de ahogy hallom, pl. Németországban is ez a szokás.

Tehát a 19, pláne 20 fok bőven elég, ne aggódj.

Sokkal egészségesebb nektek is ez a hő, mint a nagy meleg.

2014. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
Újszülöttnek 23-24 fok kell még,majd később érdemes 21-22 fokhoz szoktatni.
2014. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
48%
2.válaszoló 18 fok az már hideg alváshoz is,nekünk a gyerekorvos is megmondta 20 fok alatt egészségtelen,mi nem panelba lakunk,nem távfűtés van, nálunk éjjel 20fok van napközben 21-22,nagyon hidegbe 23 fok volt.
2014. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%

Egészségtelen???

Azt a dokit rögtön váltanám le aki ekkora baromságot mond.

2014. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Kevés. Újszülöttnek kb. 22-23 fok az ideális. Fürdéshez pedig még egy-két fokkal melegebb.
2014. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj mert neked nincs pénzed attól még nem megfelelő 18 fok egy kisgyereknek,egy felnőttnek sem de egy babának nagyon nem jó.
2014. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%
Igen egészségtelen úgy aludni ha hideg van mert megfázik a veséje akkor is ha 8 réteget raksz rá.
2014. márc. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat.:)

Meg egy kerdes: aki telen 19-20 fokhoz szoktatja a babajat, az nyaron mit csinal, amikor ejszaka nyitott ablaknal is 25-26 foknal nem hul lejebb a szoba? Mert, ha jol tudom a klima sem egeszseges.

2014. márc. 2. 09:53
 10/25 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
Mi azt tervezzük, hogy az egyik szobában 18-20 fok lesz az állandó hőmérséklet, mindannyian itt alszunk majd, de van egy pici szobánk, amit 24-25 fok körül fogunk tartani, mert fürdetve, pelenkázva itt lesz, és ahhoz azért melegebb kell. A fürdőszoba nagyon hideg és irtó pici, ezért döntöttünk így.
2014. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!