Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ennyire béna,...

Én vagyok csak ennyire béna, vagy másnál is előfordult hasonló?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam,de alig eszik bármi mást anyatejen kívűl.Szóval egész nap szopik,nincs kiváltva egy étkezés sem. Nem is nyitja ki a száját,fejét is elfordítja. Tegnap kérdeztem a gyerekorvost,azt mondta,ne adjak cicit,majd eszik,ha éhes lesz. Ilyen drasztikusan sem akarom csinálni. Mit tegyek?
2014. márc. 5. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Tölts fel egy képet ide, az étkező gyerekről.
2014. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Mindennap kinald kanalbol vmi etelt neki! Ha nem eszi ne eroltesd! Ra fog kapni elobb vagy utobb! Ne gorcsolj es ne idegeskedj! Mas gyereke sem eszik meg ennyi idosen tobbet csak nem valljak be mert felnek hogy ki mit gondol! Csak keves olyan van aki ilyenkorra mar kitud valtani etkezest! Egy a lenyeg: minden nap kinalni! Tobbszor is! Nekem mind2 gyermekem ezt csinalja! A pici 9 honapos es fo eledele a tapszer de minden nap eszik par kanal vmit, ket honapja meg semmit sem!
2014. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy béna, csak ahelyett, hogy szépen nekiálltál volna kanálhoz szoktatni a fiadat, inkább letetted a kanalat és megszoptattad.

A hozzátáplálást nem úgy kell elképzelni, hogy hú, akkor most 4 vagy 6 hónapos a gyerek, csinálunk neki valami kaját, aztán fogjuk a kanalat, a gyerek meg szépen megeszi. Nem, hanem csinálunk valamit, ami a korának megfelelő dolgokból áll össze és kóstoltatunk. Szoktatjuk minden nap az új ízekhez és magához a kanállal történő evéshez. És ahogy szépen be van neki vezetve, akkor szépen hozzá fog szokni ezekhez a dolgokhoz.

Szóval kezd el neki a hozzátáplálást. Először adj neki 1-2 kanállal, majd pedig adj neki anyatejet, aztán később megint 1-2 kanállal, aztán pár nap után már belejön, tudni fogja, hogy mire való a kanál, mit kell vele enni és utána szépen fokozatosan, majd bekanalaz annyit egyszerre, hogy azzal ki lesz váltva 1 étkezés.

2014. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Kevés az info, hogy segítsünk.

Mikor kezdted a hozzátáplálást? Én olyan 6 hónapos kora körül, és bizony jó időbe került, mire mentem az "egésszel" valamire, volt, hogy teljesen kétségbe voltam esve, hogy mi lesz, biztosan én csinálom rosszul (1. gyerek), volt, hogy rettenetes ideges voltam, mikor napról napra csak annyit tudtam elérni, hogy 1-2 kanál valami lemenjen......

Igen, van olyan gyerek, aki nehezen fogadja el az ételt, eleve az újdonságokat, de ne ess kétségbe, nem fog örökké tejet enni :-).


Írj a szokásaitokról valamit, mikor kezdted, mi mindennel próbálkozol...

2014. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

"Mas gyereke sem eszik meg ennyi idosen tobbet csak nem valljak be mert felnek hogy ki mit gondol! "

Biztos az én gyerekem a csodagyerek, de ő 4-5 hónaposan már 1 teljes étkezést kanállal kapott. Sőt, ő 7 hónapos koráig fogadta csak el a tápszert, onnantól fogva a tápszeres étkezései tejpépes étkezésekre voltak kiváltva, tehát az én fiam konkrétan 7 hónapos korától fogva minden ételt kanállal evett. És mellé kapta a több folyadékot.

Szóval ne állíts már olyat, ami nem igaz. Rengeteg hasonló korú gyerekes rokonunk van, illetve ismerősök, és 10 hónapos korukban simán 1, de a legtöbb már 2 tápszeres étkezést kiváltott.

2014. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Nekem is rengeteg ismerosom van akinek a 4 eves gyereke turo rudin meg kindercsokin el de masok elott azt hazudjak hogy eszik fozeleket meg gyumolcsot! Mert multkor beleharapott a bananba! Nem csodagyerekek akik jol esznek! Orulj hogy a tied jol eszik! Meg az ismeroseid is oruljenek!
2014. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
Próbálgasd,igazából azért érdemes már 5 hónaposan elkezdeni,mert sokkal kényelmesebb a szopizás és ha nagyobb akkor kényelmetlenségből sem akarja a kanalasat.Kisfiam 3 hónapos korától tápszeres volt,4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,6 hónaposan már kiváltottunk 3 étkezést az ebédet,tízórait és az uzsit,9hónaposan már volt a reggeli,és esti tápszer mellett reggeli és vacsi.
2014. márc. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
*volt rendes reggeli,vacsi kis vajas katonák sonkával,sajttal pl
2014. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%

Nekem 3 gyerekem van. Már 4 hónaposan kaptak gyümölcsöt keksszel,kanállal, majd fokozatosan váltottuk ki a többi étkezést.

6 hónaposan már puha darabos ételeket is elmajszoltak.. 10 hónaposan már majdnem mindig azt ették, amit a család.

Csak akkor lesz rossz evő egy gyerek, ha nem kapnak időben rendes, koruknak megfelelő ételeket.

Most már csak drasztikusan és nehezen fogod hozzászoktatni az ételekhez.

2014. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos az anyák sokszor azt hiszik, hogy a gyerek hozzájuk tartozik. Pedig nem, nem saját maguk része, hanem egy új, független ember. A gyerekorvosnak igaza volt. Ilyen kis "drasztikusnak" tűnő lépések kellenek az önállósuláshoz. Mert ez nem drasztikus, hanem ez lenne a normális, a követendő út. A szeretet nem azonos a magunkhoz láncolással, éppen ellenkezőleg, akkor szeretjük, ha hagyjuk leválni, önállósodni és később majd hagyjuk elmenni !! És nem csak egyszerűen hagyjuk, hanem ösztönözzük, serkentjük, segítjük, hogy ilyeneket tegyen.
2014. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!