Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sípol egy hete éjszakánk...

Miért sípol egy hete éjszakánként többször a légzésfigyelő? Előfordult-e már hasonló veletek?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hós, ma éjjel is négyszer besípolt. Nem riasztott csak besípolt, és nem az elem merül. Angelcare légzésfigyelőnk van. A sípolások előtt megvolt a 15mp -s szünet, tehát elvileg nem vett levegőt. Mindig olyankor jelez, amikor kislányom épp helyzetet változtat, pl. az oldalára fordul. Nagyon aggódom. Hívjam fel az orvost vagy a védőnőt, ilyenkor mi a teendő szerintetek?
2009. aug. 25. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia.szerintem nincs miért aggódnod.Nagy már a babád,nincs veszélyben.És biztos,hogy a helyzetváltoztatás miatt sípol csak a gép.Nekünk is ilyen volt,és sosem volt vele probléma.Én csak 6 hós koráig használtam.állíts egy kicsit az érzékenységén,mert lehet nagyon érkenyre van állítva.Nem lesz semmi baj ne aggodj.
2009. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, néha nekünk is van ilyen, össze-vissza mászkál a babám álmában, és lemászik róla. De szerintem cseréld ki az elemet, még ha nem is jelzi, hogy merülne, és állítsd érzékenyebbre a gépet, a két lapot pedig helyezd jó távol egymástól, vagy amerre "jár" a babád alvás közben.
2009. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szia,

nekunk is mostanaban 3-4szer riasztott egy ejszaka (8 es fel hos), de semmi gond nem volt, csak lemaszott az erzekelorol. en tegnap mar nem kapcsoltam be, mert folyton felkelti a kisfiamat, de (igy meg nem voltam nyugodt) :/

eleg nehez lesz elhagyni a legzesfigyelot.

2009. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szia!nekem 7 hetes a kisfiam és nekünk is besipol mostanában,(Angelcare)nem riaszt csak sipol egyet.Volt amikor tényleg nem vett egy pillanatra levegőt de volt amikor simán lélegzett mégis jelzett a készülék....a másik két gyerkőcömnél nem volt ilyen gépünk,és éppen beszéltük a férjemmel hogy lehet hogy akkor is volt olyan hogy "elfelejtettek"levegőt venni a manók.csak nem tudtunk róla.kisbabáknál még előfordulhat ilyen,de nagyobbaknál már nem nagyon,egyébként valószínüleg a mozgás miatt sipol be nálatok.Szerintem ne aggódj emiatt,főleg akkor ne ha kisebb korában nem jelzett a készülék.üdv 3 gyermekes anyuka
2009. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A múltkor egy másik forumon olvastam egy szakértőt./nekünk is angel van/Azt írta,nem azért jelez,mert lemászik róla,hanem mert oldalra fordul és úgy nem érzékeli a mellkas mozgást.
2009. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az angelcares légzésfigyelőknél ez nagyon gyakori probléma!Rengetegen mondták,bababoltos is.Azért lesd meg mindig a picit minden rendben-e.
2009. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én sokkal nyugodtabban aludtam, miután kiszedtem a légzésfigyelőt. Volt, hogy egész éjszaka azt néztem, zölden villog-e...Volt nem egyszer, hogy beriasztott (szerencsére tévesen), mivel a kisfiam levándorolt róla. Azért az az érzés, amikor éjjel felriadsz a riasztásra és kétségbeesve rohansz a kiságyhoz...kemény! (Császárom volt, megmozdulni alig bírtam, a felkelés az ágyból 5 percig tartott, de riasztáskor előbb felugrottam, mint a párom.)

Mi megfigyeltük azt is, ha pl. nyomta a kakit vagy a pukit, akkor egy ideig nem vett levegőt és néha arra is beriasztott.

2009. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
08:46-os vagyok.az én 7 hetes kisfiam még nem fordul oldalra és mégis beriasztott akkor is ha vett levegőt....és valóban nem egy kellemes érzés arra riadni hogy csippan az a nyavajás.....
2009. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Egészen idáig azon gondolkodtam, hogy kiszedjem-e alóla a légzésfigyelőt, de azt hiszem egyelőre nem merem megtenni. Az érzékenyebbre állítás azt jelenti, hogy magasabb fokozatra tegyem?
2009. aug. 25. 11:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kivenném. Persze ezt neked kell eldöntened, ha téged megnyugtat, hogy ott van, akkor még ne vedd ki.

Bár egy 7 hónapos baba már nem olyan pici és ha nem volt semmi gond eddig a légzésével, már lehet nem szükséges használni.

2009. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!