Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nurofen vagy Panadol Baby...

Nurofen vagy Panadol Baby szuszpenzió? 7 hós babának fogzási fájdalomra vagy amúgy is melyiket ajánljátok? A nurofen ibuprofen a panadol pedig paracetamol hatóanyagú. Melyik a jobb a babának?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A panadol gyengébb, a nurofen erősebb. A kisfiamnak sosem adtam nurofent, csak panadolt ha valamije fájt. A lányom is 7 hós múltkor nagyon sírt a foga miatt, adtam neki nurofent. Azt olvastam, hogy fogzásra inkább azt. Nekem mindkettő van, és a sírás erősségétől fogok dönteni. A dentinox 2 percig volt akkor elég:(
2009. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nem tudom melyik lehet a jobb,mi Nurofent használunk.

2009. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fent írtakat csak lázcsillapításra javasolta a doki mikor megkérdeztem fogzásra adhatom-e. Lehet adni de nem igazán jó a szervezetnek. Mi viburcol kúpot és chamomillát használunk, ezek jók voltak mindíg. Vannak más szerek is, osanit, pulsatilla ami szintén jó. Osanitot nehéz beszerezni sajnos.
2009. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Viburcol homeós kúpot próbáltad?
2009. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most kezdük el szedni a chamomillat, csak félek hogy ha nagyon-nagyon fog fájni neki akkor az kevés lesz és semmilyen fájdalomcsillapítónk nincs itthon neki mert nem tudom melyiekt vegyem. Vibrucol kúpom van itthon. Az rögtön hat ha arrol van szó?
2009. dec. 13. 18:23
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a válaszokat!
2009. dec. 13. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem viburcol, sem chamomilla nem használt, sőt még a dentinox sem. Csak a panadol.
2009. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk a dokinőnk a nurofent a 8 éves fiam bokafájdalmára is javasolta.
2009. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én használtam már Panadolt és Nurofent is.A Nurofen jobban bevált!
2009. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A viburcol általában már az első használatnál hatásos, de vannak babák akiknél több alkalom is kell. Napközben is nyugodtan adható ha a chamomilla nem használna. A szirupokat azért nem javasolta az orvosunk, mert a hatóanyagtartalom miatt egy idő után hozzászokik a szervezet és több kell belőle. Olyan mint amikor te minden reggel fejfájással ébredsz és beveszel valamilyen fájdalomcsillapítót, két hét után már nem elég egy, hanem kettő kell. Náluk is így működik. Én hiszek az orvosomnak és ezért nem is adom egyiket sem. Sosem voltam gyógyszer párti,ezt is hozzáteszem.Szóval nálunk ez is közrejátszik.Lányom szemfogai egyszerre jöttek, a kúp és a pulsatilla segített a legtöbbet. Chamomillával érdemes vigyázni mert hosszabb adásnál rosszabbodnak a tünetek. Itt van pár link, olvasgass egy kicsit ha tudsz:

[link]

[link]

2009. dec. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!