Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elég kell lennie...

Szerintetek elég kell lennie napi 4étkezés egy 7hónapos babának?

Figyelt kérdés
az orvos azt mondta,próbáljam az éjszakai evésről leszoktatni(tényleg jó lenne-ezen vagyok)de ha az kimarad,akkor a reggeli szopi, a déli ebéd, a 4körüli uzsonna-és az esti szopi nem kevés?10órait hiába kinálom nem kér.főzeléket,tejpépet is eszik
2014. márc. 7. 12:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem, 5x-i étkezés kell még neki
2014. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem is 5ször eszik a 7 hónaposom, bár szerintem neki meg ez sok. Nagyon szereti a hasát és degeszre tömi magát sokat is bukik emiatt, próbáltam neki kevesebbet adni de akkor meg ordít. Felvetettem a védőnőnek, hogy mi lenne ha csak négyszer enne (volt már hogy nem voltunk itthon és kimaradt egy étkezés) mert az is elég neki, de azt mondta ötször kell enni. Mondjuk ő éjszaka nem kell szóval elég közel van egymáshoz ez az öt étkezés. Próbálj meg szerintem te is napközben még valahogy becsúsztatni egy etetést, valami olyat adj neki amit szeret nagyon :)
2014. márc. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1 éves koráig 5x kellene. az viszont igaz, h az éjszakait már elhagyhatná. a nappalit kellene sűríteni. etesd kicsit korábban reggel és szúrj be még egy étkezést. nekem így is kijön a 3-4 óra étkezések között és eszik is, persze eltérő mennyiségeket. az én babóm is 7 hónapos egyébként
2014. márc. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én 4x etetem a 7 hós kisfiamat, igaz, ezek kiadós étkezések. Reggelire kenyeret eszik, teavajjal, sajttal, sonkával+ 150 gr tápszer, kora du. gyümölcs+joghurt+keksz, kora este főtt kaja, késó este 250 gr tejpép. Szerintem ennyi bőven elég.
2014. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló lenne egy kérdésem! A kenyeret hogy adod neki? Van már foga és meg tudja rágni? Az enyémnek még nincs egy sem, de lassan már szeretnék neki is ilyen tízórait adni. Ja meg sajtot kaphat már? Ha igen milyet? Még nem ettünk tejterméket.

Már bocsi, hogy idekontárkodtam a kérdés alá...

2014. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8 hós kortól lehet hivatalosan tejterméket, savanyított tejterméket adni, nos ezt én egy kicsit előrébb hoztam (6. gyerekem, tudom, mi az, ami belefér). Úgy adom, hogy összetépem a kenyeret, ráreszelek kis sajtot, kis kokára aprított vagy lereszelt sonkát, és nyakon öntöm az elkészített tápszerrel. Még csak 2 foga van, megrágni nem tudná a kenyeret, de így imádja ezt a "masszát".Ha kicsit hígabb, akkor itatom vele, ha sűrűbb, akkor kanalazzuk.
2014. márc. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

hát, nekem meg azt mondták,h 1 éves koráig semmi tej, de még tejszármazék se. aztán itt olvasom a rengeteg anyukát, h hogyan reszeli a sajtot a főzelékbe.


nem tudom eldönteni, h a mi gyerekorvosunk ennyire "parás" v ennyire tájékozott....?!

2014. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8 hónapos kortól lehet tejtermékeket adni, 1 éves kortól tejet. Az orvosod valamit nagyon nem jól mondott szerintem.
2014. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én most már tényleg sokadszor csinálom végig a hozzátáplálást, saját tapasztalataimra hagyatkozom, és a megérzéseimre. Egyáltalán nem érdekel mik a legújabb orvosi ajánlások. Tejjel meg szoktam várni az 1 éves kort, de mást nem igazán veszek komolyan. Félreértés ne essék, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, az én gyerekeim imádják így ezt a kiadós reggelit, nem tulajdonítok neki jelentőséget, hogy 7 vagy 8 hós korában eszik először sajtot, joghurtot.4 - es és 6 - os válaszoló voltam.
2014. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Ugyan nekem első gyerekem, de 7 hónaposan már én is adtam neki tejterméket. Erről az 1 éves korig semmi tejtermék dologról nem is hallottam még.
2014. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!