Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy egy 14...

Normális dolog, hogy egy 14 hónapos gyerek mindig kézben van?

Figyelt kérdés
Úgy kell elringatni,hogy elaludjon, nem játszik egyedül mindig fel kéredszkedik.
2009. dec. 13. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2009. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindig kézben volt, amíg meg nem tanult járni ( 17 hósan kezdett menni ), ragaszkodó, bújós kisfiú. Mostmár ( 20 hós ) eljátszogat ugyan, de sokat igényli a testközelséget, ez biztonságérzetet biztosít számára. Nekem nem gond, mert én imádom, látom hogy neki is jó, és egyébként is idővel úgyis ki fogja nőni. Én is ringatom, dajkálom alváshoz, a bátyját is ringattam 2 éves koráig, aztán magától leszokott róla.

Szerintem ne csinálj ebből problémát, szerettel nem lehet gyermeket elrontani, sitty-sutty megnőnek aztán lesz olyan időszak mikor az ajtóból int egyet, egy futó puszi kíséretében megy önállóan a dolgára.


Boldog babázást!


Kétgyermekes anyuka

2009. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se. Az enyém már ilyenkor szinte soha nem volt ölben. Hiszen már ilyenkor járnak. Kicsinek biztos így szoktatad. Most már nehéz rávenni az önállóságra. De szerintem nem lehetlen. Most van abban az időszakban amikor minden érdekli. Szerintem még könnyen tudsz rajta segíteni de az már sírással jár.
2009. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam szintén 14 hós, sokszor nehéz ematt vele, gondolom te sem örülsz neki, ezért kérdezed. Mosogatás közben csimpaszkodik a gatyámba, hogy vegyem fel, ha nem teszem, hisztis sírásba kezd, néha el tudom terelni a figyelmét játékkal, de sokszor csak visít, napközben is kapaszkodik, de pár napja elhatároztam, hogy ez igy nem lesz jó, ugyhogy próbálom nem felvenni és nem engedni az erőszaknak:) az a baj, hogy mikor csimpaszkodik, fáradok (10 kg), és kezd őszintén idegesiteni, amit ki is mutatok, de ettől ő csak még idegesebb és zavartabb lesz , és mivel elutasitom, zokog és mégjobban kapaszkodik. Ma reggel mikor kezdte a csimpaszkodást, hagytam, nem ültettem le a földre, de nem is vettem fel, elkezdtem dudorászni. Ő persze sirdogált, én odasimítottam a buksijára, hogy ne haragot érezzen belőlem, ő kb 5 percig nem tágított, majd leült, én közben csak dúdoltam, nem kezdtem el vígasztalni, hisz nem fájt semmije, és mosogattam tovább meg főztem a teáját, kentem a kenyeret,stb... Majd hirtelen abbahagyta és megtapsolt, mindig tapsol, ha énekelek:) szépen kivárta, mig megcsinálom a reggelit ( kb 5-8 perc), és mikor már abbahagyta a sírá'st, megöleltem, megpusziltam és vidáman megdicsértem hogy milyen szépen megnyugodott. Sokat van igy is ölben, apja hurcolja sokat, én már igy nem bírom. Felveszem, ölelgetem, de nem állapot hogy a kezemben van még azalatt a 15 perc alatt is, mig a főzelékét főzöm, vagy a mosógépet pakolom, szóval igy nem mehet tovább. Szerintem ezért sem tud egyedül menni, mert karban volt túl sokat.
2009. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második fiam 11 hósan önállóan járt, mégis a mai napig (17 hós) sokat kéredszkedik fel, az érdekli amit én csinálok, az érdekli amit neki nem lehet... Virágtépés, lámpakapcsolás, főzés...

Kreatív vagyok, adok neki edényeket,fakanalat meg műanyagokat játsazni, de nem köti le semmi. A szobában tornyosulnak a játékok, csak akkor játszik, ha én is ott vagyok.

Remélem hamarosan kinövi ezt a korszakát, mert a hátam leszakad már tőle. 13 kiló.

2009. dec. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzáteszek, hogy ő nem ehhez volt szoktatva, ez csak valahogy jött, és még annyit, ha nem veszem fel ő nem kesereg, nem hisztizik, csak bújik és szorítja a lábam, pedig ott a 10 éves bátyó is aki azért néha játszik vele, a másik meg, hogy amikor nem veszem fel, utána tuti elesik vagy megüti magát valamiben és akkor meg én rohanok, hogy fölvegyem.:)
2009. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!