Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan álljunk át a 4 órás...

Hogyan álljunk át a 4 órás evésre?

Figyelt kérdés
Babám már holnap 4 hónapos,de még nem nagyon bírja ki a 3 óránál többet. Sőt,már néha 2,5 óra után éhes. Pedig elég szép mennyiségeket eszik. 100-130ml tápszert.
2014. márc. 9. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hónaposan 170 ml-rel is alig bírta ki a 3 órát, a 100-130 ml nem olyan sok. Egyébként amíg nem kezdtem el a hozzátáplálást, addig egyáltalán nem is törekedtem a 4 órás etetésre. Most, hogy már kap tízóraira egy kicsi gyümölcsöt egy kicsi keksszel, délre egy kis főzeléket, és uzsonnára tejpépet, most bír ki nagyjából 3,5-4 órát két etetés között. Most 5 hónapos, nem túl husi baba, egyszerűen több tápanyagra volt szüksége. Majd, ha a babád úgy érzi, hogy át akar állni, akkor álljatok át, de ne te akard átállítani. Egyébként nem kevés neki a 100-130 ml?
2014. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ennyit eszik meg, több tápot csinálok mindig,hogy hátha többet eszik majd meg,de ennyi elég neki. A súlya szépen gyarapodik :)
2014. márc. 9. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem sok ez.

egyébként miért kell átállni a 4 órás evésre? már annak idején is ezt mondogatták sokan, de nem jöttem rá miért is...

még a felnőtt emberek is 3 óránként esznek (a köztessel persze).

enyém már 4 éves, még mindig 3 óránként eszik, sőt, az oviban 10órai és ebéd között csak 2 óra van...

2014. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne tényleg egyértelmes magyarázat,hogy miért kell átállni a 4 óránkénti evésre.
2014. márc. 9. 18:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy át kell állnia? Nálunk sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem tanácsolta, sőt amikor panaszkodtam, hogy 4,5 hónaposan még 7-8-szor eszik (tápszeres baba) annyit mondtak, hogy egészségére, majd ha kap pépeket is, kevesebbszer fog és igazuk lett.
2014. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan szoptatok, de ezt a 4 órát én sem értem. Akkor hogy működik a hozzátáplálás? Napi 5 étkezés ki sem jön 4 órával számolva.
2014. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

jaj, ne erőltessél semmit.

kapaszkodj meg, anyatejes, 9 hónapos babám van, hogy 2 óránként eszik. (igaz, ha szomjas, akkor is mellre kéredzkedik, de ennyi idő után már tudom, hogy szomjoltás e amit csinál, és van, hogy tényleg eszik egymás utáni két órában!)

nálunk 3 hónaposan alakult az ki csak, hogy magától lecuppanjon a ciciről és hogy 2, 2,5 órát is kibírjon cici nélkül. pedig a könyvek és a hülye védőnőm szerint ezt nem így kellett volna csinálnia :) na hát én a gyerekre bíztam a döntést, és csakis áldani tudom az eszemet, még mindig sok a tejem, és még mindig boldog baba és boldog mama vagyunk :)

2014. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha 4 honapos, kaphat mar tejpepet. Attol is ennyit bir csak ki? Amugy 130 mili? Az tenyleg nem sok. Ha jol emlekszem 100-120 milit kapott a lanyom tejpepbol...az elejen.
2014. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, es a 3 ora boven eleg 2 etkezes kozott. Nekunk bele sem fert volna 4 ora. 7-10-13-16-19- Ez pont jo. 4 orankent ez hogy is lenne? Ejfelkor kapna a vacsit? :)
2014. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert a doktornéni és a védőnéni 20, 30, 40 évvel ezelőtt ezt tanulta. Nem az ő igényeiknek, hanem a babádénak kell megfelelned.

Amúgy egy óvodás kisgyerek is kb. 3 óránként eszik, ha 7 körül reggelizik, 10-kor uzsi, délben ebéd, stb...

Amikor a védőnőm forszírozta a négyórás evéseket, bőszen bólogattam, aztán egyik fülemen be, a másikon meg ki. Ráadásul anyatejes baba volt, az még gyorsabban emészthető.

2014. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!