Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3 napos lázat többször is...

A 3 napos lázat többször is el lehet kapni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, csak egyszer.
2009. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok, de mi az a "három napos"láz? Én még nem hallottam ilyet pedig van már két gyerkőcöm is.
2009. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Bizony van nekem a kisfiam szombat estétől lázas és tegnap volt az első lázmentes napunk!
2009. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
10:16 -os én egy éve olvasom itt a kérdéseket ,és rengetegszer volt téma a 3 napos láz és utána valakinél még kiütés is jelentkezik.ÍRD BE A KERESÖBE.
2009. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Sok kisgyermek átesik, ezen a kezdetben ijesztő, de szerencsére könnyen magától gyógyuló megbetegedésen. Leggyakrabban ½ és 3 éves kor között fordul elő. Tavasszal és ősszel szezonális halmozódás figyelhető meg. A felelős kórokozó egy vírus, a humán herpeszvírus 6. A betegség cseppfertőzéssel terjed. A tünetek hirtelen alakulnak ki, magas láz (39-40ºC), enyhe légúti hurutos tünetek (orrfolyás, kis köhögés, torokfájás). A gyermekek általános állapota jó, de előfordulhat hányás, hasmenés, étvágytalanság, nyugtalanság, álmatlanság. Általában a betegség 3. napján a láz oldódik és megjelennek a kiütések, először a törzsön, főleg a háton majd ráterjednek a nyakra, a fejre és a végtagokra is. A kiütések nem viszketnek és pár napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ritkán tapinthatóvá válnak a nyaki nyirokcsomók. Szövődmény ritkán fordul elő. A terápiája tüneti. Fontos a lázcsillapítás, (a lázgörcs kivédése miatt), a megfelelő folyadékbevitel. Antibiotikum adására nincs szükség." Aki egyszer átesett rajta, élete végéig immúnis rá.
2009. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem lehet többször elkapni, ahogy előzőleg is írtam. Utánanéztem a Gyermekegészségkönyvben :)
2009. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, mert most szenvedtük végig.

Annak a válaszolónak akinek a gyermekei nem kapták el továbbra is jó egészséget kivánok!

2009. dec. 18. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok akinek nem kapták el a gyerkőcök. Köszönöm annak, aki leírta mi is ez, mert tényleg nem hallottam még róla. És szerencsére tényleg nem kaptuk el, de ha netán ilyen lesz legalább tudom mi az.Kedves kérdező jó egészséget nektek!
2009. dec. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!