Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba étkezése?!

8 hónapos baba étkezése?!

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne, hogy lányom most lesz 8 hónapos. Az utóbbi időben nem nagyon fogadja el a tápszert. Reggel 100-150-et eszik meg, napközben is próbáltam neki adni, (mivel 500ml-nek meg kellene lennie egy nap alatt) de 100-120ml-nél többet nem hajlandó megenni. Estére 200-250ml-t megevett. Napközben már szilárdat kap így. Főzelék, gyümölcs, zsemle különböző krémekkel(májkrém, tojáskrém, padlizsán, virsli...)néha rizspép,tejpép (mostanában az sem megy neki). Ha utazunk akkor bébiételt szokott enni. Annak is a felét eszi meg 1 evés alatt, néha kicsit többet. A rizspépből is csak 60 mili vízhez kevert pépet eszik meg egy kis gyümölccsel. Nincs gond a kedvével, mászik, feláll, izeg-mozog... Viszont mostanában hajnalban is ébred. Van, hogy 3x is. Iszik, eszik néha (100 ml). A folyadékbevitelével a tápszeren kívül nincs gond szerintem, napi 500-600 tea simán lecsusszan :) Tápszer váltással már próbálkoztam, de az sem vált be. Kérdésem az lenne, hogy járt-e már valaki hasonló helyzetben, vagy hogy lehetne ezt megoldani? Nagy gond, ha nincs meg a napi 500 ml tejalapú táplálék? Előre is köszönöm a válaszokat.

2014. márc. 11. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tea eltelíti, és ezért nem fogad el több tápszert. Elég a folyadék, ezt jelzi neki a szervezete, ezért nem issza meg.
2014. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is csökkentsd a teát és akkor nő az egyéb ételek beviteli mennyisége. ha amúgy jól fejlődik, szépen nő, a súlya is jól gyarapodik, akkor az 500ml tápszer nem szentírás szerintem. de valamiből (v a tápszer v az egyéb szilárd táplálék) ehetne kicsit többet
2014. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbálom neki a tápszert, de összezárja a száját és nem engedi be. Reggel felkel, iszik kb. 10 ml teát. Rá 1 órára 100-150 ml tápszer megy csak le, nem hiszem, ezért furcsa nekem. Elméletileg üres a gyomra, mégsem kell neki, nem szoktam étkezések előtt itatni, hogy ne vegye el az étvágyát. Ma pl. még csak 60 ml ivott(reggel 6-kor kelt), mégsem kell neki a tápszer.
2014. márc. 11. 11:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szentírás az 500 ml, van, aki tejérzékeny, 8 hónaposan adhatsz növényi tejet, abban is van rengeteg kalcium, fehérje, ami kell, lehetőleg ne boltit, mert abban sok cukor van, meg ki tudja mi. Házi magtejek, szezám, mák, kókusz, mandula, dió, vagy gabonából főzhetsz, barnarizs, köles, zab, ezekwt keverheted. Keress receptet vagy kérdezz priviben.
2014. márc. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám is 8hónapos, és ha üvegeset eszik, akkor max a felét eszi meg. Mondjuk Ő cicizik, így nem tudom mennyit eszik. Éjjel mondjuk 2x is. De nappal sajnos nem hajlandó normálisan enni. Lefoglalja a játék. Ha leületetem enni, elkezd hisztizni.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy annyit eszik, amennyit kér.

Én is eddig aggódtam, hogy nem eszik, meg a védőnő is mindig kérdezi, hogy mennyit eszik stb. De má nem idegesít. Eszik amennyit kér, ha éhes úgyis jelzi.

A kenyeret hogy adod neki? Mivel kened meg?

2014. márc. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok az a túl aggósós fajta, amikor még megszületett az voltam, azóta enyhült. Viszont mostanában tényleg sokat változott. Eddig megette azt a mennyiséget tápszerből, amit mára már nem hajlandó.

Zsemlét szoktam neki adni, már van 6 foga, így nagyon szépen majszolja, bár fog nélkül is lehet :) Múltkor csináltam férjemnek tojáskrémet, mert nagyon szereti, így kapóra jött, hogy lányomnak is csináljak. Persze neki fehérje nélkül. Tojássárgája, kicsi vaj, és egy kicsi hagymát is tettem bele, nagyon minit, észre se vehető, e mégis van :) Virslikrémet is szoktam, imádja :) Neten találtam a receptre. Nagyon egyszerű. Virslit megfőzöm, vajjal leturmixolom. Májkrém szintén. Megfőzöm, majd vajjal leturmixolom. Ha meglátja a zsemlét és a kis falatokat már tátja a száját nagyra. Ezekből sokat képes megenni, de bébiételből és tápszerből nem :( Te miket szoktál neki adni? Szereti a főztöd?

A játék nálunk is nagy úr, de vannak idáig még bevált praktikák, hogy az etetőszékben maradjon evés közben. Nem tudom meddig lesz hatásos :)

2014. márc. 12. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyümölsöt, kekszet, müzlit keverj/turmixoj a tápszerhez, úgy biztos meg fogja enni. Vagy egy pici kakaóport, attól nem lesz semmi baja.
2014. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A babakaját Ő sem eszi meg. Evett már krumplistésztát, sokáskockát, húslevest,meg amit épp eszünk. Mindegy mi az, csak ne babakaja legyen. Persze mértékkel, meg azért figyelek rá, hogy olyat ne egyen amit még nem kóstolt. Főleg gyümölcsöt eszik. A zöldséget sajnos nem.
2014. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, ha nincs meg a tejadag. Az én lányom is 8 hónapos, szopizik , így nem tudom mennyi tejet vesz magához. Ha megfelelő a fehérje bevitel , akkor nem lehet gond! Egyen husit, túrót, joghurtot, kefírt.
2014. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!