Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért forog mániákusan a...

Miért forog mániákusan a rokonok témája a baba étkezése körül?

Figyelt kérdés

3 hónaposan miért nem eszik fasírtot, miért nem kap csontot rágcsálni

félévesen: nyalogattassunk vele csokoládét, kapjon szalonnát, miért nem főztünk neki mindenféle nem neki valót (pl. töltött káposztát)

8 hónaposan iszik-e végre valami "normálisat" = cukros tea, üdítő

És így tovább.


Százszor határozottan megmondtuk, hogy szopik, gyümölcsöt, zöldgégpépet (fog) kap(ni), nem fogunk neki egyelőre sem csokit, sem szörpöt adni.


Minek ezzel erőszakoskodniuk?


2014. jan. 5. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nálunk még csak úton a gyerek, de anyósom már ezen problémázik. Én sosem ittam üdítőket, szörpöket, vizet vagy teát, esetleg limonádét iszom. Nemrég beszélgettünk róla, és mondtam, hogy min egy éves koráig a gyerkőc sem fog ilyeneket kapni, erre közölte, hogy nem vonhatom meg a gyerektől az ízeket. Én is a tiédhez hasonlónak nézek szerintem elébe.
2014. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
meg lehet nézni mennyi elhízott gyerek van a helytelen táplálás miatt.korán nasiztatják,cukros üdítőket adtak nekik.nem kell velük foglalkozni.nálunk a 8 hónaposomra akarják rátukmálni a pörköltet meg ilyeneket.mondjuk szalonna bőrkét kapott rágcsálni szigorú felügyelet mellett de az teljesen le volt kapargatva
2014. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom minek ezen pörögni mindenkinek, annyit tudsz tenni, hogy megmondod, hogy a te gyereked, te dolgod, te felelősséged, hogy mikor és mit adsz neki enni-inni, mindenki kiélhette magát a saját gyerekénél, te is megérdemled az önálló döntéseket. De egyszerűen csak engedd el a füled mellett.
2014. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez van, de nem engedjük, hogy ők etessék. Felőlem mondhatják, mi meg elmondjuk a saját véleményünket
2014. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mert mindenki "szakértő" e téma kapcsán :) nekem a sógornőm akit amúgy nagyon szeretek, és segíteni akar, jóindulatú és nagyon normális - csak hát EGÉSZSÉGÜGYIS... (ami a nagykönyvben van, az a jó, tudjátok. hisz az orvosságokban és az orvosi könyvekben, az, hogy minden baba más, az ugye nem egyeztethető ezekkel az egészségügyis dolgokkal össze) szóval ő sokkol engem néha, mikor mondja: most már elég 3-4 óránként is ennie a babának, már kéne mást is ennie, mert nem elég már neki az anyatej, rendszer kell a gyereknek, mert nem lesz kiegyensúlyozott...

ezt a 3-4 órát már 3 hónapos babámnál mondta!!! hiába mondom neki, hogy én egy szakértővel konzultálok (la leche liga munkatársa) a kaja ügyben, ő nem érti, miért nem váltottam már ki a gyereknél egy kaját (7 hónapos a baba)

de segíteni akar. mindenki segíteni akar. a LÉNYEG: inkább szoptatási tanácsadótól érdemes kérdezni, és mindenki más okosságát, tanácsát meg lehet hallgatni, de nem kell eleget tenni neki. mindenki úgy csinálja, ahogy az ösztöne diktálja, akkor nincs gond.

amúgy én a 8 hós babámat szoptatom, korlátlan a tejem. a sógornőm meg a saját módszerét alkalmazva már a második babáját csak 4 hós koráig tudta tejjel táplálni - az első babát, ahogy ő mondja, pont úgy lazán kezelte, mint én, de érdekes, ott 12 hós koráig szopott a baba... azért el kéne ezeken gondolkodnia a tanácsadóknak, de egy anyát nagyon nem szabad kritizálni a nevelési módszereit illetően - ebből van mindig a legnagyobb megbántás. én se örülök, ha a módszeremet kritizálják ez van :)

2014. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!