Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől erősödik a haj? Kisgyere...

Mitől erősödik a haj? Kisgyerek haja?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos. Nagyon ritka és vékonyszálú haja van. Mit tehetnék, hogy erősödjön? Igaz lehet a hiedelem, hogy le kell jól vágni és akkor erősödik Neki?

Látom a téren (most hogy a szép időben lekerültek a sapkák) hogy más ekkora kislányok haja sokkal sűrűbb, erősebb, pedig nem rövidebb.


Köszi a válaszokat.



2014. márc. 13. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Én egy mesterfodrászt kérdeztem, akiben tutira bízok. Ő azt mondta, hogy ez tévhit, ugyanis attól, hogy levágjuk (akár nullásra is), még nem lesz több hajhagymája, tehát több hajszála sem, így sűrűbb sem.
2014. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

az elsőnek igaza van, ez nem igaz. Ugyanannyi hajhagymája marad ettől, és a hajminősége sem változik.

(az egész családom csupa-csupa fodrász, úgyhogy első kézből származó információm van nekem is)

2014. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

persze, hogy a vágás nem erősíti a hajat, a hajat a szerkezete határozza meg, ha vastagszálú és sok, akkor dús hajzata van az embernek, ha vékonyszálú és kevés szálból áll, akkor meg jó kevés, semmilyen haja van az embernek...

a hajvitaminoktól kiserkennek a hajszálak (revalid) ez egy kicsit dúsítja, de sajna a vékony szálú haj vastagabb nem lesz semmitől...

felnőtteknél ezért létezik hajfelvarrás (ragasztás), hajtőemelő technika és jó vágástechnika...


szerintem növesszétek, és legyen a hajában szép kis csattocska, masni, ez optikailag javít. aztán ha nagylány lesz, majd a fodrász vág neki jó fazont.


más nem nagyon van.

2014. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. márc. 13. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően genetika, de szerintem a vékonyszálú haj esetében jobb, ha inkább rövidre van nyírva, mert az ilyen haj jobban is töredezik. Nekem anyum fodrász és egészen pubertás koromigrövid hajam volt, akkor növesztettem csak meg. Alapból vékonyszálú, rossz tartású hajam van, de gyerekként legalább szép sűrű volt.
2014. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első fiamnak sűrű babahaja volt, 2-3x lett neki 0,5re levágva, utána mindig növesztgettük neki, és nagyon besűrűsödött a haja. VÉkonyszálú, de nagyon sok haja van, és jó a tartása.

A középső gyerekemnek az a kis vékony puha babahaja van, pedig már 4éves, és csak 1x volt nagyon rövidre vágatva, mert nagyon nem állt jól neki, de gondoltuk, hátha erősödik a haja tőle. Neki is jó sűrű lett a haja- nem biztos, hogy attól, hogy levágtuk, de vékonyszálú és nagyon puha igazi babahaja maradt.


A legkisebb pedig nagy hajjal született, és vastag szálúval, nagyon gyorsan nő neki, és nagyon erős haja van. Sose volt kopasz, mindig nagy haja volt, annak ellenére, hogy tejfelszőke a haja, nagyon erős szálú, neki a legerősebb a haja, pedig még csak 2éves. És úgy tudom, hogy az ennyire világító szőke haj pedig pont, hogy vékony szokott lenni. (igazi Scooter a gyerek)

2014. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Genetika is valamennyire, mert a haj állaga és mennyisége alapvetően öröklődik, de vágatni kell gyakran és akkor a már meglévő hajhagymák erősödnek. Több nem lesz az igaz, de ami van az lesz egyre erősebb. Ezt is mesterfodrász mondta, akiben megbízom.A saját kisfiamon is látom, hogy erősödik a haja már az első vágás után!
2014. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!