Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akit...

Van itt olyan anyuka, akit nem viseltek/viselnek meg az éjszakai kelések, ha baba felébred, vagy felsír 2x-5x is? Aki pozitívan áll hozzá és azt gondolja, ez ezzel jár?

Figyelt kérdés

tudtok ilyenkor is másnap boldognak lenni és vidámnak, örülni a babának és ilyenek?


én tudok, de a szomszédom folyton azzal versenyzik velem, hogy melyikünkn babája kel éjszaka kevesebbszer, és hogy mikor tud engem jól lesajnálni, amiatt, hogy kellnem kell.

Nem akarom, hogy bekebelezzen az ő negatív hozzáállása.


És hogy ha két éjszaka 2x kelni kell a gyerekhez, vagy csupán csak felsír, máris mondja, hogy ha tudta volna, ő sosem szült volna....



#kisgyerek #baba #fogzás #éjszakázások
2014. márc. 4. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a hozzáálláson kívül az adott ember energiaszintje, alvási szokásai is befolyásolják. Aki ébredés után nehezen tér magához, azt jobban megviseli. Aki azonnal képben van,illetve könnyen visszaalszik, azt kevésbé.


A szomszédodnál valószínűbb, hogy semmilyen pozitív visszajelzést nem kap a környzetetétől és inkább ezt próbálja ilyen béna módon kicsikarni - "figyeljetek rám, értékeljétek az erőfeszítésemet".

De ez elsősorban nem a te feladatod lenne, hanem a párjáé.

2014. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy mennyire nehéz visszaaludni, amúgy meddig alszik és hogy nap közben tudsz e vele pihenni.


Mikor a babám 4szer kelt éjjel és reggel ha mellé feküdtem még aludt 8-f9ig, akkor az égegyadta világon semmi problémám nem volt... persze jobb lett volna átaludni az éjszakákat, de nem éreztem nappal rosszul magam, vagy ilyesmi...


Mostanság nagyon gyakran kel és sajna hozzászokott, hogy az első pár kelés után magamhoz veszem.


Igaziból én így is tök jól elvagyok, ami miatt nem felhőtlen a "boldogságom" az csak annyi, hogy nagyon aggódom, hogy "elrontottam" és nagyon nehéz lesz leszoktatni erről az együtt alvásról...


Ha ez nem zavarna nagyon, akkor én tök jól ellenék így is.

2014. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy par nap utan megszoktam. Felkekeltem etettem\vigasztaltam aztan aludtam ujra. Nem voltam faradt napkozben, de ennek semmi koze nem volt a pozitiv gondolkodashoz.

A szomszedoddal meg ne torodj.

2014. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hós koráig ébredt éjjel szopizni 1-2x. Nem jelentett számomra gondot. Első 6 hónapjában 2,5-3 óránként éjjel-nappal kérte a cicit. Meg lehetett szokni. Sosem gondoltam ez miatt, hogy nem kellett volna gyermek, ha tudtam volna. Kisfiam 5 éves most, tervezzük a kis tesót. tehát remélhetőleg nem sokára kezdem újra az éjszakázásokat.
2014. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég egy ostoba szomszédod van, mégis mit gondolt a gyerek majd úgy csinál mindet ahogy ő megálmodja.
2014. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is gyakran kel a gyerkő, 4-5 ször is, de nem okoz problémát, megszoktam. Az elején nehezebb volt, amikor még mindig ülve akartam szoptatni, nehogy elrontsam, de miután rendszeresen ülve aludtam el a gyerekkel a kezemben, inkább fekszünk. Ez már természetes nálunk, nem is fáraszt ki, nem is akarok rajta változtatni, így legalább nem úszok tejben reggelre. (Korábban egy ideig majdnem végigaludta az éjszakát, de reggelre mindig szét akartak durranni a melleim és mindent összetejeztem.) Jobb így, hogy fölkel, magam mellé veszem, eszik, alszunk.
2014. márc. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon emberfüggő, hogy mennyire visel meg valakit. Én például nagyon nehezen alszom vissza, így mire elaludnék, sokszor már kelhetek újra, főleg, hogy éjjelente 5-6-szor kel, így napközben sokszor olyan vagyok mint a mosott sz... Emellett már több mint egy hónapja menstruálok, amire nem találnak magyarázatot, így végképp fáradt vagyok, de napközben például nem tudok aludni, soha nem is tudtam, már 2 éves korom óta. Segítségem semmi nincs, napközben a férjem dolgozik, minden percét velem tölti a fiam, orvoshoz is cipelem magammal, vérvétel közben az egyik lábammal ringattam a babakocsit, mert rám szóltak, hogy ne sírjon a gyerek, zavarja a többi beteget stb. Lehet, hogy a szomszédodnak is van olyasmi a háttérben, amiről nem szeretne beszélni. Én sem kötöm senki orrára, hogy azért vagyok falfehér és hullafáradt, mert már egy hónapja megvan a havi bajom. De őszintén megmondom néha már én is mondtam olyat hajnalban, hogyha ezt tudom, nem szülök többet, ettől függetlenül felkelek a kisfiamhoz, megetetem, ringatom, mindent megteszek érte, de rettentő nehéz. Szörnyű anya lehetek ettől, de a testi szükségletek néha felülírják a racionális gondolkodást.
2014. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
szerintem ez hullamzo! 22 honapos a fiam, 6 a lanyom, a fiam eleteben egy ejszakat sem aludt at, atlag 2-3szor kel, a lanyom jo alvo, bar az utobbi hetekben 4-5 kozott nyivakol, szoval azt kell mondjam 22+6 honapja nem alszom ejjel (mert a terhesseg alatt is kozel ugyanazokban az idopontokban kelt a fiam,mint utana, a mai napig), de igazan spha nem viselt meg, mert (ez soha nem volt tudatos) az elso perctol kezdve azt gondolom, hogy ez van, ha ragodok rajta, akkor is ez lesz. Hazudok... volt egy honap, amikor megprobaltam " megjavitani" az en "elromlott" fiam, szakirodalmat bujtam, pazichologushoz es neurologushoz vittem, aromaterapiaba kezdtem, ez kb a lanyom szuletese utan 1 honappal volt,( akkor jott a nagyobbik 4 metszofoga egyszerre) akkor azt ereztem 2 hetig, hogy meghalok, de tuleltem:-):-):-) most mar ismet el tudom fogadni a helyzetet, es semmilyen kihatassal nincs az eletemre!
2014. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. Én az első 2-3 hónapban nagyon ki voltam, fáradt, álmos egész nap, aztán meg már észre se vettem, úgy tűnik hozzászoktam. De nem úgy kell elképzelni, hogy 2x-5x kelt fel, hanem 15-20x, volt, hogy többször is - és hát 14 hónapos koráig (hasfájásból adódóan). Szépen megcsináltam mindent itthon, elvégeztem a dolgom, és figyeltem arra is, hogy elég időm jusson a fiamra (séta, játék stb.).

Az szuper, hogy vidáman, pozitívan kezeled a helyzetet!:) Lesz ez jobb is.

Az ilyen szomszédokat én lesz**om módban kezelem. A helyedben meg egy idő után azt mondanám neki: "Kééépzeld, napok óta átalussza az éjszakát és szerintem már így is marad."

2014. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!