Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám még nem...

5 hónapos babám még nem fordul hasra mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
Első gyerekem, kislány. Az oldalára már szépen átfordul, gügyög, nevetgél, ha az ölembe ültetem és nekem van dőlve szépen felhúzza magát ülésbe, van hogy az ujjamat sem használja segítségnek csak lendületből felül, a játékaiért szépen nyúl, megtartja őket a kezében hosszabb ideig szóval ilyen téren nincs probléma. DE a védőnő zaklat, agyon szekál, azt mondja hogy tornáztassam itthon, gyakoroljak vele, sokszort tegyem le és hagyjam a földön vagy az ágyon, de én úgy vagyok vele, hogy ha látom, hogy nem érzi úgy jól magát akkor felveszem...miért hagynám ott ha a kezemben akar lenni?... szerintetek is ennyire erőltetnem kéne ezt?

2014. márc. 14. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi védőnénink szerint hat hónapos babának már forgolódnia kell. A te kislányod 5 hónapos, tehát nincs elkésve. Nem dicsekvésképpen, félre ne érts, de az én kislányom 4 hónapos, és átfordul. Azzal segítheted, hogy amikor az oldalára fordul, odanyújtod a kezed, és egy kicsit segítesz neki. Én is így tettem. Először egy picit húzod a kezecskéjét, aztán majd ő foglya húzni magát, és végül egyedül is menni fog.
2014. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*fogja

Bocsi, de a kisfiam valahogyan kiszedte a pontos j-t, és így az ly-t használom, aztán utána javítok, de most nem sikerült! :(

2014. márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fél évesen "kell" hasra-vissza fordulni, nincs elkésve , erőltetni nem kell, tedd gyakrabban hasra-földre, de én soha sem hagytam kínlódni a kislányom, csak mert hason kell lennie...
2014. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nincs elkésve a kislányod :) nekem 5,5hónaposan fordult hasra de vissza meg 7hónaposan.
2014. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Julie S ***** válasza:

5,5 hónapos múlt a lányom és tegnap fordult először hasra teljesen magától. Eddig csak hasról hátra csinálta. Nem erőltetem, mert nincs miért. Szerintem nem vagytok semmivel sem "elkésve".

A védőnőt meg szereld le azzal, hogy tornáztatni fogod. Aztán otthon úgyis azt csinálsz, amit jónak látsz. :)

2014. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 23 éves vagyok, ő az első kislányom, alapjában véve egész jól feltalálom magam nem szoktam kétségbe esni, de mostmár annyira nyúz az a védőnő hogy tényleg cseszte a csőrőmet a dolog, de akkor nem "rontottam" el semmit :)
2014. márc. 14. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, az én lányom 7 hónapos, de egyáltalán nem érdekli a forgás. Hasról véletlenszerűen (vagy mert a feje elhúzza) hátra tud kerülni, de soha nem fordult még hasra. Szerintem nincs vele semmi gond, csak ő lassabban fejlődik.
2014. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én Kislányom 6 hónapos és nagy bánatomra még ő sem forgolódik. 3 hónapos volt, amikor először hasról-hátra fordult, aztán még párszor megcsinálta és azóta semmi. Hátról hasra még csak egyszer sikerült neki. Nagyon sok mindent kipróbáltam már, de egyszerűen nem érdekli. Járunk gyógytornászhoz is(dévény módszer). A gyógytornász szerint semmi baj, nagyon ügyes Kislánynak tartja. Szóval nem értem mi lehet Vele. Azt a tanácsot kaptuk, h legyünk türelemmel, mert majd eljön az Ő ideje is. Ez persze jól hangzik és igyekszem, de azért a kisördög folyamatosan bujkál bennem :) :( Szóval fel a fejjel és kitartás, türelem nektek is!
2014. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!