Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha voltunk a babával ultrahang...

Ha voltunk a babával ultrahangos csípőszűrésen, akkor is érdemes menni ortopédiára?

Figyelt kérdés
Az ultrahangon minden tökéletes volt (I/a lelet), 2 hónapos a kislányom, ha nem ad semmi pluszt az ortopédiai szűrés inkább kihagynám. Ti hogy csináltátok?

2014. márc. 15. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha minden rendben volt, akkor teljesen felesleges. Mi sem mentünk.
2014. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk azt mondták, hogy az uh csípőszűrés csak akkor elég, ha kifejezetten ortopéd orvos csinálja...vagyis még akkor sem biztos, hogy elegendő.Mert ilyenkor a teljes izomzatot vizsgálja, kiderülhet, ha hipotóniája van, vagy kötöttek az izmai. (volt olyan ismerős, akinek a babájánál 6 hetes csípőszűrésen figyelt fel a doki, hogy tónuseloszlási zavara van a picinek, azonnali gyógytornára, fejlesztésre kellett járniuk) Szóval nem csak a csípőjét nézi.

Úgyhogy mi voltunk mindkettőn, biztos ami biztos, egy pár perces vizsgálat az egész, én nem hagynám ki....

2014. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Mindenképpen menjetek!

Mi is voltunk uh csípőszűrésen, ahol minden rendben volt. Aztán úgy voltam vele menjünk el ortopédiára is. amúgy a gyerekorvos nem mondta, hogy menjünk.

És bizony jó hogy elmentünk, mert terpeszpelenkát kapott a fiam, és tornáztatni is kellett a lábát, el is magyarázták miért, kötöttebb volt ott a csípőjénél az izom, ezt érezni is lehetett azzal a tornával, de az uh-on nem mondták...... Szóval én örülök, hogy elmentünk. Most még nagyon pici a lányod, ha kell is bármi beavatkozás pl terpeszpelenka még nem akadályozza semmiben, később sokkal rosszabb lenne.

2014. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Mi tök feleslegesen mentünk külön ortopédiára. A csipő uh-n sokkal alaposabban megnézte a doki néni kézzel is.
2014. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell lepontozni azért mert szerintem menjenek?

Saját példánkat írtam, és bizony örülök, hogy mentünk, mert kiderült jó is hogy mentünk. Szerintem jobb feleslegesen menni, vagy jobb ha kiderül még akkor ha mégis kell valami korrekció, mint nem mennek és később lenne valami gond.

2014. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen esetünk volt, ráadásul mindkettő gyerekekkel.

A röntgen eredmény mindkettőnél negatív volt.

Mindezek ellenére a nagyobbiknál generalizált hypotóniát, a másiknál kifejezett aszimmetriát talált az ortopéd szakorvos.

Ezek alapján én biztosan vinném a manuális vizsgálatra is.

2014. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az idosebbik fiammal is I/a volt az uh, megis kotottebb volt az izma, fel even at jartunk Deveny tornara emiatt, es azota is rendszeresen ellenorzi. A kisebbikkel most megyek uh-ra, egesz biztos, hogy nem hagyjuk ki a manualis vizsgalatot.
2014. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!