Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós kisfiamnak megállt a...

14 hós kisfiamnak megállt a súlya. Érdemes a tejről ismét visszatérni a tápszerre?

Figyelt kérdés
9500 gr-ról nem igazán akar a mérleg nyelve elmozdulni. Bár most beteg is volt. 12 hós koráig anyatejes volt, azóta reggel és este sima tehén tejet iszik. Arra gondoltam, hogy tej helyett, veszek neki tápszert, hátha megdobná egy kicsit a súlyát. Szerintetek?
2009. dec. 15. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet a betegség miatt is és a növekedés miatt is. egyszer nő, máskor hízik. valószínűleg többet is mozog és ebben a korban érdeklődnek többminden iránt. majd ha éhes lesz eszik. ha nagyon aggódsz, elviheted dokihoz.
2009. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha beteg volt, akkor nem meglepő hogy nem hízott. Az a lényeg h ne fogyjon. 1 év felett már nem hiznak szinte csak alig-alig.

Az én fiam is vékonyka volt most 2 éves és még csak most értük el a 11 kilót, de én mondjuk tápszert adtam neki 12 hós kora után is, mert abban azért van jó sok vitamin, vas, bifidusz meg mittudomén mi :)

De nem hízott tőle úgy kifejezetten,viszont egyszer se volt beteg.

Most ilyen junior italt kap vagy 3-as tápszert még mindig.(este reggel).

Kalóriára amúgy sztem a 3.5%-os tejjel összevetve ugyanannyi lehet a tápszer is.

2009. dec. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 13,5 hós,pont emiatt aggódtam a napokban hogy semerre nem hízik már 2-3 hónapja,9600 gr.Születési súlya 2880,ahhoz képest ok,de ő is leállt,a kaját meg nem erőltethetem.Meg egész nap ugrál,amit megeszik le is megy,hogy lesz ebből 10 kg?:)

Tápszert el sem fogadja,reggel este cici kizárólag!

Szerintem adja neki tápszert ha elfogadja,bárcsak meginná az enyém...biotejből kortyolgat néha de ennyi.

2009. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!