Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orrszívózásról mi a vélemén...

Az orrszívózásról mi a véleményetek? én két gyerekorvossal beszéltem az egyik ajánlja a másik nem, mit tegyek? Első baba

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 17:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 17:39-estől kérdezem:Hogy tudod az arcüregét félrehúzni a picúrnak?Nálunk is az a gond,hogy a kisfiam alig kap levegőt,csöpögtetem az orrát,de leszívni szinte semmit nem tudok.Ma olvastam amit írtál és meg is próbáltuk,de nem ment.Szóval apa lefogja a picúrt,mert másként nem engedi szegénykém,én egyik kézzel tartom a fejecskéjét és ezzel a kézzel befogom az orrjukát,míg a másik kezemmel az orrszívót dugom az orrlukába.Így nincs több kezem amivel félrehúzzam az arcüregét és sajna ezt egyébként sem értettem hogy kell.Ha tudsz segíteni kérlek írd le ti hogyan csináljátok.

Köszi és a kérdezőnek:bocsi,hogy belerondítottam a te kérdésedbe.

2009. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
semmi gond ez engem is érdekel
2009. dec. 16. 06:38
 13/14 anonim ***** válasza:

17:39 - es vagyok.

Szóval ez a gyakorlatban úgy működik nálunk, hogy amikor apa ölében ül, akkor apa fogja a fejét (a homlokánál tartja a mellkasához), így nekem mindkét kezem szabad. Vagyis egyikkel az orrszívót fogod az orrnyílásba, a másikkal pedig meghúzod kifelé (fül felé) az arcüreget.

Egyébként tényleg érdekes. A Kórházban ezt ajánlják (okkal), és pl a lányom háziorvosa még nem is hallott róla, de jónak tartja.

Ha meg már ügyes a gyerek (bnekem nagyon lelkes beteg), akkor ha maga ül, akkor úgy kell ültetni, hogy a feje hátul meg legyen támasztva.

Ez az egy lényeg van, hogy ne húzza el hátrafelé, mert akkor nem tudod neki kiszívni.

Remélem, nem írtam le össze-vissza. Ha nem értehtő, szóljatok, segítek. :-)

2009. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

17:39 - es vagyok ismét!

Még valami! Amikor az arcüreget tisztítod, akkor NE fogd be a másik orrnyílást!!!!

És az a jó, ha elkezd köhögni tőle, mert akkor elérted a jó helyet.

Az orrcseppekkel kapcsolatban pedig:

nekem is ajánlottak Otrivint, Nasivint, de egyik sem az igazi. A Fluimare a legjobb, mert az sima tengeri só, nincs benne semmi gyógyszeres hatású cucc, és hajtógázt sem tartalmaz. Szívás előtt be kell fújni mindkét orrnyílásba, és az oldja kicsit a váladékot.

2009. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!