Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orrszívózásról mi a vélemén...

Az orrszívózásról mi a véleményetek? én két gyerekorvossal beszéltem az egyik ajánlja a másik nem, mit tegyek? Első baba

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez fura mert nekünk mondenki ajánlja, persze akkor ha tele van az orra,hiszen máshogy nem lehetne kitisztitani igy elkerülhető egy esetleges arcüreggyulladás..

De megkérdezném azt az orvost aki nem ajánlja, hogy ha meg van fázva a baba és dől belőle a "cicakaki" hogy akkor ő azt hogy tisztitja ki?!

2009. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet azzal az orvossal aki ellenzi!Nemtudom akkor ő hogyan szabadítja meg a babákat az orrváladéktól?Vagy megvárja míg lerakódik, és felszúrják a fülét, és az orrát, aztán majd akkor kifolyik?Azokon az éjjszakákon, mikor a baba nem kap levegőt az orrában lévő váladéktól akkor mit tanácsok?Lélegeztesd szájon át??Nagyon jó találmány az orrszívó!Hasznos dolog!

Már anno az őslakosok is használták ,igaz akkor maguk szívták ki a babák orrából a váladékot mert ők is tudták hogy ha bent marad annak következményei lesznek!

2009. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasznald nyugodtan. Ez a legtutibb modszer megszabaditani a babat a valadektol. Nekunk is minden orvos ajanlotta. (Marmint az otthoniak, mert itt, ahol elek nem is ismerik ezt a modszert...)
2009. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Érdekes élményt akarok megosztani veletek, amit én is most tudtam meg, hogy már 21 hónapos elmúlt a kislányom.

November elején bekerültünk Kórházba, valami vírusfertőzéssel, ami később bakteriális lett.

A lényeg, hogy a gyereknek magas láza (40 fokos) volt napokig, és erősen folyt az orra. Ott kiszívták neki a dolgozók, és most tudtam meg, hogy az orrszívást eddig nem jól csináltam. Tudom furcsa, de helytelenül használjuk az orrszívót. Én legalábbis eddig beillesztettem az orrjáratába, míg a szabad orrnyílást be sem mertem fogni, mert sírt szegénykém.

És most tudtam meg, hogy igenis be kell, valamint az orcüreget (a szem alatti részt) is el kell oldalra húzni.

Pl. ha a jobb orrnyílást tisztítod, akkor a jobb szeme alatti részt. Ezzel az arcüreget is kitisztítod, és nem lehet belőle arcüreggyulladás.

Érdekes, de amikor már a külső járatból nem jött neki semmi, ezt akkor is csináltam (mert hörgő, tele orras hangszíne volt), és meglepődve tapasztaltam, hogy az arcüregből rengeteget ki lehetett szívni.

Vagyis hasznos dolog a későbbi gondok elkerülése érdekében. És ha előtte Fluimare-t nyomsz bele, akkor tutibb a hatás. :-)

2009. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a világ egyik legnagyobb találmánya,még nem találkoztam olyan orvossal,aki ellenezte volna.De,h megnyugodj, a kórházakban is használják,ráadásul brutálisabb változatát,mint az porszívós.:)
2009. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen én is ezért bizonytalankodom, szívtam nem jött semmi pedig hörgött, aztán kicsit mozgattam és egy csomó váladék kijött
2009. dec. 15. 17:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Én eddig a nagyfiamnnál és a kicsinél is most sima kézi orrszívót és nem használtam/használok.
2009. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak a porszívós orrszívóval lehet igazán kitisztítani a baba orrát. Ha meg van fázva, ez különösen fontos, hogy ne gyulladjon be, és ne kelljen felszúrni....

Minden etetés és alvás előtt kell, és amúgy ha látod, érzed, hogy kell, szívd!!Igazi baba orcsepp utána, hogy fel tudjon szívódni és hasson!!

2009. dec. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

17:39 - es vagyok.

Hihetetlennek tűnik, de csináld csak neki, nálunk ezzel pár nap alatt rendbejött az orra és az arcürege is. Kitartás neked és a babádnak is.

2009. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kitartok!!
2009. dec. 15. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!