Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám arca miért vörösödik...

Kisbabám arca miért vörösödik ki amint kiviszem a lakásból?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányom arca teljesen elvörösödik amikor sétálni viszem. először azt hittem melege van, de mindig kevesebb ruhát adtam rá, már lehetetlen, hogy melege lenne. 10 fok volt odakinn akkor ezek voltak rajta: zokni, melegítőnadrág, hosszú ujjú body, vékony pulcsi, pufi mellény, vékony kötött sapka, tornacipő plusz még a lábára raktam szimplán egy vékony takarót. Én kabát nélkül mentem ki farmerbe és pulcsiba és éreztem hogy hűvös van, tehát nem gondolom, hogy melege lehetett. Minden egyes alkalomnál ez van kb egy hónapja, mikor sétálni megyünk, hogy a kis kézfejei meg az arca ahol kilóg a sapkából teljesen vörös. Tehát azok a testrészei amiket a fény éri. Ha picit megemelem a sapkát akkor látni hogy a sapka alatt hó fehér a bőre amilyen igazából és csak ott vörösödik el ahol nincs rajta ruha. Lehet hogy fényallergia? De azt olvastam, hogy az kiütésekkel jár. Mikor felnyitottam neki a napernyőt akkor visszafehéredett, mert árnyékban volt, de előtte sem sütött rá a nap. Segítsetek
2014. márc. 18. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Fehér bőrű? Szerintem nem allergia hanem a hideg friss levegő hatására pirosodik ki az arcbőre. Figyeld meg, ha már melegebb lesz, nem valószínű, hogy tapasztalod. Nekik még érzékenyebben reagál a bőrfelület hőre, fényre és mindenféle hatásokra. A sapka alatt nem éri a friss hideg esetleg nyiros levegő és lehet, hogy a homlokán a vérkeringése is más mint az arcán, ne aggódj szerintem ez nem betegség!
2014. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen,fehér bőrű, de tényleg konkrétan ahol niincs rajta ruha ott bevörösödik arca,keze,füle alja. de nem csak a kis pofija kétoldalt, hanem az egész arca.
2014. márc. 18. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nálam ugyan ez van, ha kimegyek a hideg(ebb) levegőre,rögtön kipirosodik az arcom.Kérdeztem egy fül-orr-gégészt erről, és azt mondta azért van ez, mert az arcomban lévő hajszálerek nem tudnak gyorsan kitágulni-összehúzódni,éz ahogy a vér áramlik a kis hajszálerekben attól pirosodik ki az arcom,meg a homlokom is, de úgy, hogy úgy nézek ki mint a rák, ha pedig a hidegről bemegyek a melegbe akkor mégdurvább amíg át nem veszi az arcom a szoba hőmérsékletét. Nyáron viszont ilyen gondom nincs, mert akkor kint is meleg van, meg bent sincs hideg, így a hajszálereknek nem kell összehúzódniuk.Szerintem a te babádnál is ugyan ez a helyzet. Ez nem betegség sem allergia,ez csak egy tulajdonság.
2014. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nagyon beöltözteted.
2014. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos antibiotikum érzékenység lépett fel nála, három mellékhatás jelentkezett: a fényallergia, hasmenés, és vörös foltok is lettek rajta :(

Emiatt pirosodott be minden testrésze amit fény ért amint kivittem, vagy az ablakba álltam vele

2014. márc. 19. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!